Parfum Nasıl kullanılır


Parfum Dunyasi Parfüm Nasıl Kullanılır 6

Parfüm güzel esanslı ve aromalı kozmetik ürünüdür. Erkeklerin ve bayanların yaşamında vazgeçilmezi olan parfüm 3-4 gün boyunca güzel kokmayı ve cezbedici bir alfa olmanızı sağlar. Sıradan parfümler her türlü çiçek, meyve ve çok daha fazla çeşidi ile insanları kandırma amaçlı piyasaya sunulmuştur. Sözde bazı afrodizyaklı olan bu sahte parfümler insanların paralarını çalmaktan başka bir amaçta kullanılmamaktadır.

Gerçek parfümleriniz ilk defa sıkıldığında uç nota  sayesinde ferah, özgüven verici, sakinleştirici bir koku yayar. 1-2 saat sonra parfümün ciltteki etkisiyle orta nota etkisi denen bir aşama yaşanır. Gerçek parfümümüzün kalıcı olan dip noktası ise diğer parfümlerin uzun süreleri aksine 2-4 saatte ortaya çıkar. Parfümünüzden tam anlamıyla yararlanabilmek sizin kullanım şeklinize göre farklılık gösterir.
Parfümünüzden istediğiniz verimi alabilmek için bazı önemli noktalarına uymanız gerekmektedir. Hassas ve önemli noktalara dikkat etmeniz sayesinde daha kalıcı ve kokusunu daha iyi veren bir verim gerçekleşmiş olur. Kulllanımında dikkat etmeniz gereken hassas noktaları aşağıda şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Yağlı cildiniz varsa parfümümüz daha kolay orta ve dip noktası verir, daha etkin daha kalıcı olur. Kuru cildiniz varsa daha yağsız olduğu için parfümünüzün daha az ama hala efektif olur. Fakat etkisinde herhangi bir azalma olmaz. Parfümle aynı kokuyu veren bir nemlendiricinin uygulanması kokunun kalıcılığını artıracaktır. Parfümümüzle nemlendirici kullanırsak da etkisi artar.
  2. Parfümümüzü uygun sıklıkta sıkmamız gerekir. Bir iki kez sıkma yeterlidir. Çok sıkmamız herhangi bir artış sağlamayıp gözeneklere girişi engeller.
  3. Parfümümüzün vücuda sıkmanız gerekmektedir. Parfümümüz vücudumuzun ısısı ile birleşerek dip kokusunu yayar ve kalıcı etkisi başlamış olur.
  4. Parfümümüzü sıkarken vücudumuzun kesinlikle temiz olması gerekir. Yağlı veya yağsız olabilir. Duşa girip çıktığımızda cildimizin gözenekleri açıldığı için parfümümüz cildimize daha iyi nüfus eder ve daha kalıcı bir etki kurmamızı sağlar.
  5. Parfümümüzü kesinlikle sıkıldıktan sonra ovalamamamız gerekir. Ovalarsak kendi etkisini net olarak gösteremez. Parfümümüzün deriye nüfusu için 2-10 cm uzaklıktan sıkılması gerekmektedir.
  6. Parfümümüzün kalıcılığını artırmak için en önemli ve hassas nokta parfümümüzün uygulandığı yerlerdir. Bileklerimiz uygulandığımız yer açısından en uygun yerdir. Bileklerimiz, kulak arkamız, boynumuz, dirseklerimizin içleri ve dizlerimizin arkasıdır.
  7. Parfümümüzü tarağınıza sıkıp saçlarınıza sürdüğünüzde yolda yürürken 10 metre arkanıza kadar etki etmesini sağlayabilirsiniz.

Bu önemli noktalar sayesinde parfümümüzün kalıcılığı artmış, daha efektif olmuş,  kokusunu daha iyi vermesini sağlanmış olur. Bunların dışında parfümlerinizin saklanması da dikkat edersek, parfümümüzün ömrünü uzatmış olur. Parfümlerimizin sıcaklık, güneş ve sudan uzak bir yerde saklanırsa veriminiz %100 oranında artmış olur. Soğuk bir mermer ideal bir yerdir. Fakat ışık olmayan ve serin yerlerde de saklanması aynı enerjiyi sağlar.

Bir önceki yazımız olan Dondurma Kilo Aldırır Mı? başlıklı makalemizde zsohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: UzmanYazar

Görüntüleme: 82 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 18 Haziran 2018

3 Yorumlar
Zafer

Çok güzel bir konu, tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Bu siteye her gün büyük bir merakla geliyorum, sohbet'de çok güzel. Başarılarınızın devamını dilerim.

Linda

yine harika bir yazı olmuş yüreğine emeğine sağlık gun geçtikçe burası daha da iyi olacak inanıyorum emeği geçen herkese tesekkürlerimi sunuyorum

Unnamed

Ben eskiden çok kullanırdım parfümü , ama artık kullanmıyorum . Güzel bir konu , yeni yeni parfüm kullanmaya başlayanlar için yararlı bir konu olmuş. Elinize sağlık

Cevap bırakın