OSMANİYE SOHBET ODALARI


Değerli okurlarımız bu yazımızda Osmaniye sohbet odaları ve Osmaniye’nin tarihi yöresel özelliklerinden bahsedeceğim.

  • Osmaniyenin tarihi gezilip görülmesi gereken birbirinden güzel ve hoş yerleri vardır. Bunlardan bazıları Karaçay şelalesi ve Mesire yeri,Ala Cami,Karatepe Açık hava müzesi,Toprakkale Kalesi,Haruniye Kaplıcası,Osmaniye Kent Müzesi,Kastabala şehri,Almanpınar yaylası,Berke barajı,Kırmıtlı kuş cenneti buralar tarihin eski zamanlarından gelen yerlerdir.Buram buram tarih kokmaktadır.Ve eski tarihi eserlerin kalıntıları buralarda bulunmaktadır.
  • Osmaniyenin yöresel yemekleri de Bulgur pilavı, sarma içi,çiğ köfte içli köfte,Mercimek köftesi,kısır,etli kömbe,batırık gibi değişik isimleri olan yöresel yemekler bulunur.Bu yemeklerden bazıları hatay yöresinde de çok yapılmakla beraber bazılarını sadece Osmaniyeye özgü yemekler olarak bilirler.

-Osmaniye insanları çok babacan candan sevdiklerini ve yakınlarını koruyup kollayan bireylerdir.Koruyup kollamak onlara zarar gelmesini önlemektir amacı.Yakınlarının zarar görmesine asla musade etmez.Her konuda desteği de vermektedir.

  • Osmaniye Sohbet odalarında ve sohbet sitelerinde Osmaniye insanlarının babacan candan olduğunu sohbet ederken bunu her zaman koruması seviyeden ödün vermemesi çok dikkat çekmektedir.
  • Osmaniye sohbet sitelerinde muhabbetler keyifli bir hal almaktadır. Muhabbet etmek isteyen her misafirlere kapısı her zaman açıktır. Osmaniye sohbet Herkesin göz bebeği olmaya kararlı görünüyor. Osmaniye sohbet odalarında birbirinden babacan kaliteli saygılı bireyleri de bulmanızda ayrı bir anlam taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ankara Sohbet Odaları başlıklı makalemizde Ankara sohbet odaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 100 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 22 Mart 2019

Cevap bırakın