Muhabbet Ve Sohbet Ederken Hissettiklerimiz


Muhabbeti çok tarif ederler.Biyolojik bir duygu olduğu bile söylenir.Peki…Hiç görmediğiniz,yanında fiziki olarak bulunmadığınız,ama yanında muhabbetiyle ve sohbetiyle var olduğunuz birine aşık olabilir misiniz?Çoğunuzun öyle bir şey olmaz dediğini duyuyorum.Neden?Çünkü size göre kıstasların dışında sınırların ardında bir düşünce.Aslında değil,insan uzakta da olsa,yüzünü görmese de,yanında olmasa da,kendisini sohbetiyle muhabbetiyle anlayan,aynı duyguları aynı anda hissettiğine emin olduğu birine aşık olabilir.

Mobil ile cep telefona girdiğinde sadece ona bakar,aklında fikrinde her hareketinde onunladır.Merak eder,mobil sohbet odalarına mobil ile girdiğinde,onu gördüğünüzde yada düşündüğünüz de konuştuklarını gülümsersin,gözlerin parlar,daha yoğun yaşarsın duygularını,Çünkü aklında hep bir acaba vardır.

Yanında olduğum zamanda aynı şeyleri hisseder miyim?Sevmek Sevilmek Sevgi,muhabbet,Sohbet büyük bir sorun halini alır.Ya sonsuza kadar sürecek yada bitecek.Birbirini görünce neler olacağının merakı yer bitirir.Karışık duygular içinde yaşanır böylece.Ama görünce merak ettiği sevdiğini,işte o zaman anlar düşüncelerinin ne kadar yersiz olduğunu.

Mesafeler aradan kalkınca,merak ve acabalar kaybolunca asıl o zaman başlar masal,hayaller gerçek olur,mutluluklar artar.Yani uzaktaki demek istediğimiz uzakta olsada sevdiğiniz muhat ile aşk yaşanır.Belki yanınızda olandan daha fazla.

Okuduğumuz makalemizde vurgulamak istediğimiz mobil sohbet ile mobil sohbet odalarında aşk yaşayabiliriz.Mobil sohbet odalarında birini tanıyabiliriz.Güzel bir arkadaşlığa yelken açabiliriz.Yabancı ülkeden olabilir,her hangi bir şehirden olabilir.Ama her yerden bir duygu yoğunluğu yaşayabiliriz.Sonuçta hepimiz mobil sohbet ile sohbet odalarında muhabbet ediyoruz.Ama bir farkla sevgiyle ve saygıyla.

Mobil sohbet odalarında sohbet ve muhabbet ederken eğlencemize nasıl ki yer veriyorsak gülerek,müziğimizi de dinlerken nasıl ki duygu yoğunluğu yaşayarak sevdiğimiz insan geliyorsa gözümüzün önüne,mobil sohbet odaları da böyle haznedar bir bütünleme verir şaheser olan mucizevi duygulara ve düşüncelere.Nerede olursak olalım mobil sohbet odaları bize bir dünya bir evren kurar hayallerimize.Yeter ki gönül gözümüzle bakmayı görelim.

Bir önceki yazımız olan SOHBET ETMENİN MUTLULUĞU başlıklı makalemizde SOHBET ETMENİN MUTLULUĞU hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 69 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 23 Şubat 2019

Cevap bırakın