Mobil Sohbet


Mobil Sohbet odalarının içindeki bireysel farklılıklar,mobil sohbet odalarının rekabet avantajı yaratmak amacıyla, yönetmeyi öngören yabancı mobil sohbet odaları gün geçtikçe günümüz için önemi artan mobil odalardan “Tam Bütünleşme Teorisi”olarak ele alınarak tespit edilmiştir.

Yerli ve Yabancı mobil sohbet odalarının farklılıkları,birçok araştırmacı sohbet odalarındaki farklılıklara,dikkat etmeyi yönlendiren,farklı nedenler olduğu hemfikir olarak sohbet odalarında ortak noktalarda buluşmuşlardır.Bu mobil sohbet odalarındaki farklılıkların nedenleri,toplumda ortaya çıkan bazı gelişmelerin sohbetine yansımasıdır.

Örneğin;Kadınların ve Erkeklerin mobil sohbet odalarında katılmaları sohbetiyle bütünleştirmesi,hayat yaşantılarına tanıştıkları insanlarla arkadaşlık sofrasını kurması,mobil sohbet odalarını biz insanların farklı odaları ile çeşitlendirmektedir.Farklı mobil sohbet odaları olsa da sohbet odalarının becerilerinden faydalanılması,hiçe sayan standart fikirlere yol arkadaşı bulmaları,anlayışlarını duygularını düşüncelerini geliştirmek için farklı ülkelere farklı şehirlere odalar şeklinde açılmıştır.

Farklı mobil sohbet odaları benzer fikirlere sahip oldukları için eşit haklara ve sohbet imkanlarına bunu yansıttıklerı için yabancılık çekmemiş insanların ilgisi ve gözdesi olmuştur.Farklı mobil sohbet odalarının açılması,rekabet sohbet odaları olarak disiplinlere,geleneksel yapıya,ve sosyal esitliğine aykırı olmaması sohbetin ve muhabbetin rahatlığına bir sebebtir.

Mobil Sohbet odalarının farklılıkları insanların karakteri kişilikleri ve yönetim kurallarıdır.Farklılıklar,mobil sohbet odalarında yerli ve yabancı olarak ırk kültür cinsiyet cinsel yönelim yaş ve fiziksel yeterlilikler açısından var olan farklardır.Bu farklılıklar mobil sohbet odalarında,etnik köken,ulusal köken,sınıf,din,öğrenme ve iletişim tarzı çeşitli boyutlarla mobil sohbet odalarına yansımakta ve bizlere yabancı odalar açılarak insanlara mutluluk ve huzur içermektedir.

Mobil Sohbet odalarının içinde yerli ve yabancı insanlar olsa da hepimiz kardeşiz,ve hepimiz aynı fikirlere sahibiz,hepimiz aynı kandan olmazsak bile en güzeli bir çatı altında olmak için can ve cananız. Bağımsız sohbet odaları açılsa da hepimiz giriş yaparak tanışabiliriz.

Ve kısacası;mobil sohbet odaları bir köprüdür.Mobil sohbet odalarında ister yabancı olsun ister yerli olsun,bazen sohbet ederken birileriyle o kadar yakınlaşırız ki,dostluğumuzu yada kardeşliğimizi hiçbir şey engellemiyormuş gibi görürüz.Mobil sohbet odalarında bizi ayıran küçücük bir köprü vardır.Ama sen tam o köprüye adım atacakken sana şu soruyu sorsam,Mobil sohbet ile sohbet ve muhabbetini bir köprü olarak geçip bana gelir misin?desem.

işte o anda artık bunu düşünmezsin,kabul edersin.Suskun kalmaz gözü kapalı mobil sohbet odalarındaki arkadaşlarını dostlarını tercih edersin.O andan itibaren aranıza dağlar azgın nehirler giremez.Bizleri ayıran ve birbirimize yakınlaştıran duvarlar ruhumuzla bütünleşir,ve Farklı şehirlerden Farklı ülkelerden insanlarla mobil sohbet odaları yakınlaştırır.

Mobil sohbet bir ırmaktır.Cihan ise mobil sohbet odalarıdır.Uçsuz bucaksız bir ırmağın üstünde,cihan olmazsa bizler kurtulamaz nefes alamayız.Alemde dört mevsim vardır.Her mevsim de öbürüne zıt.Dört düşmanla birleşmek için en güzel edebî terim mobil sohbet sitelerine mobil sohbet ile mobil sohbet odalarına girmektir.Bütünlüğünü kardeşliğini birleştirmektir.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbet Odaları başlıklı makalemizde mobil sohbet odaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 87 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 21 Şubat 2019

Cevap bırakın