Mobil Sohbette Yaşanılan Duygular


Duygu,hayal düşüncelerin bir düzene bağlı olarak etkileyici bir dil ile sohbet mobil odalarındaki ahenkli sohbet etme biçiminde aktarılmasına,mobil sohbetin başlıca etkinlikleri denir.Mobil ile sohbet odalarına girdiğimizde,Ayrılıklar yaşarız,ağlarız ama sapa sağlam yine ayakta dururuz,sevdiklerimiz sayesinde.Seven insan nerede,olursa olsun mobil sohbet odalarında kiminle bulunursa bulunsun,en son çareye kadar elini uzatmalı,bitirmemeli.

Yada diyelim ki aşklar yaşarız,ama aşk sadece seviyorum demekle mi yaşanır?Hayır erkek bayan farketmez.Ne kadar yoğun bir gün tempomuz olsa da sevdiklerimizi başı boş bırakmamalıyız,varlığımızı hissettirmeliyiz.Demem o ki,sohbet odalarında ben buradayım deyip sahipsiz bırakmamak demektir.Gerekirse o temponun içine sevdiğimiz insanları da eklemeliyiz.Mobil sohbet odalarında,sadece Aşklar-Ayrılıklar mı yaşarız,bunları yaşarken hasret ve özlem duygusunu da yaşarız.

Bu yüzden mobil sohbet odalarında sevdiklerimizi reele taşırız.Görürüz,sarılırız,belkide doya doya öper,nefesini hissederiz.Bu duygularımızı bazen mobil ile girdiğimiz mobil sohbet odalarında şiirlere -yazılara-sözlere dökeriz.Hepsinde tanıştığımız sevdiklerimiz olur.

Mesela,”Necip Fazıl Kısakürek’in”kaldırımlar şiirinde bahsedilen duygu yoğunluğu gibi.Mesela şairimiz,yoğun olarak hayallerini ve duygularını yazmış.Mobil sohbet odalarında ise bu duyguyu bizler hissederek benimseyerek benimsin diyerek yaşarız.Biz buna bakış açısında görmek diyoruz.Yalnızlıklarımız Mobil sohbet odalarında arkadaşlıklarımız ile sona ermiyor mu?Konuştuğumuzda bir huzur bir mutluluğa koşmuyor muyuz.Sadece Sevdiklerimiz için,onun için değişiriz.

Örneğin:Bir fidan ile herhangi bir sokakta karşılaşın,böyle küçük çiçekleri olsun üstünde,ama sahipsiz kimse bakmamış,sense her sabah o yoldan geçtiğini o sokaktan gittiğini düşün.Hergün bir küçük şişe ile su getirsen döksen,toprağını eşelesen,yapraklarını sevsen,fidan eğikse bir dal yardımı ile sağlamlaştırsan,yetişmiş bir ağaç sevgisine dönüşmezmi?

Tabiki evet sevgi herşeyin bir anlamıdır.Mobil sohbet odalarında sizlerde sevginizi sevdiğinizi hissettirirseniz,verdiğiniz emeğin boşa gitmediğini anlarsınız.Pişman olmazsınız.

Peki birde verdiğimiz örneğin tersine bir yorum yapalım değerli arkadaşlar,bir süre sonra sıkıldığınızı,aman ben boşa uğraşıyorum,gerek yok deyip ümidinizi kaybederseniz,ilgilenmezseniz?Sonuçu ne olur dersiniz?

Verdiğiniz emeği kaybedersiniz.Neden sabır ile bütünlük verip çaba harcamayalım.işte bazen çok düşünmek gerek.Kimse sevdiğini yada verdiği emeğini kaybetmek istemez.Ama bunun sonucunda sevgiyi hissettirmek dediğim gibi devreye girer.

Çünkü her şey mobil sohbet odalarında sevgi ile başlar.iç yapısıyla dış yapısıyla uyumluluğumuzu sağlar.

Unutmayalım ki: arkadaşlar herkes sevdiklerinin kaygı psikolojisini yaşar,korkar.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbetin Önemi başlıklı makalemizde Mobil Sohbetin Önemi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 114 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 06 Mart 2019

Cevap bırakın