Mobil Sohbetin Önemi


Değerli okuyucularımız,mobil sohbet ve mobil sohbet odalarında bulunan sevdiklerimiz için olması gerekenler nelerdir?Aslında hepimizin bildiği saygı sevgi hoşgörü olduğunu biliyoruz.Ama sadece bunlar yeterli mi dersiniz.Ya da sadece bunlar mı?

Tabiki hayır sadece bunlar değildir.isterseniz ben sorunun cevabına bir öncelik verip bilgi sahibi olmanıza yardımcı olayım.

Mobil sohbet odalarında,insanların başta dış karakterine ve iç karakteri esas alınmalıdır.

Örneğin:(Kim olursa olsun bay bayan cinsiyet ayrımı yapmadan,sohbet odalarında hangi konu üzerinde sohbet ettiğine,hangi bakış açısıyla sohbete kendisini yansıttığını,gelen insanın ana düşüncesi ne olduğuna dikkat edilmesine,insanlarla sohbet ederken hangi ana düşünce ile bunu karşıdaki insana,nasıl bir planla yaklaştığına,dikkat edilmesine,Sohbet ettiği kişilerde ayrım yapılıp yapılmadığına,sohbet etmesindeki,o insanda yoğunlaşmasında ki sebebin ne olduğuna,kim olursa olsun (neden,nasıl niçin) o insanın ruhsal-fiziksel özelliğini merak ettiğini,Neden bağlantılarını özel hayatını yaşantısını merak ettiğine dikkat edilmelidir.

Gelen insanların sosyal çevresinin nasıl olduğuna önem verilmelidir tabiki bunun yanında.Yaşanan olaylarda sosyal çevre arasında ne gibi ilişkilerle sohbet ettiğini anlamak da tabiki önemlidir.

Bir insanın,neden durumlarının merak olduğunu,neden isimleriyle seslendiğini,bunun arasındaki sebebiyeti.

Mobil sohbet odalarında,sohbet genelini neden kullanmadığını tanışırken özeli neden tercih ettigini.Neden bir insanın belli başlı özelliklerini merak ettiğini.)

Evet degerli arkadaşlar bunlar aslında yararlarından biridir.

Tanısma,tanıma,hoşlanma,sevme,aşık olma,gibi duygulara sebebiyet verir.Bizler ne kadar (standart) sohbet edersek edelim.Bir insanda beğeni duygusu artmakta ve sadece o insanda yoğunlaşmaktadır.

Ama burada sizce sohbetin engebelli kopuk bir sohbet olmaması için yapılması gereken ne olmalıdır?Nasıl olmalıdır?

Eminim ki sizlerde benim gibi düşünüyorsunuz.Ve benim haklı olduğum konusunda bana hak veriyorsunuzdur.

Hepimiz biliyoruz ki kimimiz hayatımıza bir insan taşır,tanırız.Burada bay bayan farketmez,(standart)sohbetin içinde kişiliklerin özellikleri genele yansırken ilişileri ve birlikteliği de genele yansımalı,çünkü bir bayan yada erkek ona göre kendine çeki düzen verir.

Buda sohbetin güvenli ve kaliteli olmasını sağlar.Kimse saklamaya yeltenmemelidir.Buda mobil sohbet odalarındaki sohbette anlaşılır bir sohbet niteliği taşımış olur.

Böylelikle sohbet edildiği zaman seçici sohbet edilmiş olur.Saygı derecesinde davranışlarla bütünleşmiş olur.Konuşmalarda sohbette bu yüzden (kendimizi) anlatmak genelde bir hayli önemlidir,huzur ve mutluluk için.

Anlatıcı kendini mobil sohbet odalarına anlatırken şunu düşünmesini bilmelidir?

Ben kimim,nasılım,ben sohbetin geneline kendimi nasıl yansıtırsam sohbetim hem beni hemde sevdiklerimi incetmemiş olur,ve öyle saygı duyulurum,diyerek düşünmeli kendini anlatmalıdır.Çünkü sohbette insanların bakış açısını düşünmeliyiz.Öyle hareket etmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbet Siteleri 2019 başlıklı makalemizde Mobil Sohbet Siteleri 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 76 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 06 Mart 2019

Cevap bırakın