Mobil Sohbet Siteleri


Mobil Sohbet Siteleri olmadan önce Sosyal Medya etkisi 20 25 yıl öncesine dayandığı için hiçbir sosyal medya sitesinin olmadığını biliyoruz.O dönemlerde tabi ki sadece iletişim aracı olarak Messenger ve yazılı sohbet siteleri kullanıldığını herkes bilmiş durumdadır.Hedeflerinde tüm dünyaya,yurt dışı ülkelerine kadar seslerini nasıl duyurabileceklerini düşünmeye başladılar.Sonra bizim dünyamıza Teknolojisi”Mobil Sohbeti”taşıyarak Cep telefonlarımızın internet ağı üzerinden rahatlıkla girebilmemiz için bizlere sundular.Ve hedeflerindeki mobil sohbeti de gerçekterlestirerek bizim yaşadığımız dünyamıza ellerini atmış oldular.

Tabiki o zamanlar Facebook ve Twitter gibi sosyal medya siteleri de yoktu.1999/2000 yıllarında mobil sohbetle buluşmayan,Sunucu siteleriyle tanışmayan bizler şimdi 2019 yılının teknolojisiyle buluşmuş durumdayız.O zamanlar Sunucu Siteleriyle tanışmayan bizler şimdi Sesli sohbet Sitelerine,Görüntülü sohbet sitelerine kadar bilmekteyiz.Mobil sohbetle yeni yeni tanışıp akın etmeye başladığımızda sohbet odalarına sığmıyor ve tekrardan bir başka platform Sohbet odası açarak birden fazla arkadaşımızı da orada buluşturuyorlar. Gündüz 500/600 giriş yapan arkadaşlarımız,Akşam 5000`i-10.000’i bulur hale geliyordu.Buna çözüm yolu bulmak isteyen arkadaşlarımız insanların rahat rahat sohbet etmesini,rahat anlaşabilmeleri için,açılan sitelerin yetersiz kaldığını anladıklarında 10,20,100 derken bunu yükseltiler.

Tabi ki o aralarda yeni sohbet siteleri de yavaş yavaş farklı kişiler tarafından kurulmaya başlatıldı.2-3 yıl içerisinde bu Sohbet sitelerinin sayısı 5 bini 10 bini geçti.Mobil sohbet ile buluşan bizler hem rahatlığın tadını çıkarmış olduk.Hemde farklı illerden farklı insanlar tanımış olduk.

Tabi ki Mobil akıllı cep telefonları çıkınca yeniliklerine bir yenisini ekleyerek bizlere daha kolaylıklar getirmiş oldular.Elbette biz insanlar mobil sohbet çıkınca tercihlerimizi rahat bir sohbet edebilmek için,akıllı cep telefonları ile istediği yerde sohbet imkanı bulup,mobil sohbeti tercih etmekteyiz Mobil sohbet çıkarak sesli sohbette de bu imkanı bize mobilde yaşattılar.Buluşları bitmeyen mobil sohbetle heryer de görüntülü konuşmamızı da aktif hale getirdiler.Mobil sohbet sayesinde Cep telefonlarımız ile her yerden iletişim sağlamamızı sağladılar. Web üzerinden farklı insanlarla tanışmak için yapmanız gereken aslında çok basittir. Google bölümüne ZSohbet.Net yazarak giriş yapabilir bizlere kolaylıklara ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seviyeli Mobil Sohbet Ve Kuralları başlıklı makalemizde Seviyeli Mobil Sohbet Ve Kuralları hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 75 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 12 Şubat 2019

Cevap bırakın