Mobil Sohbet Odalarını Karşılıklı Sevgiyle Sevmek


Bazı anlarımız vardır mobil sohbet odalarını içindekileriyle sevmek ile boğmak arasında kaldığımız.içimizde büyüyen sevginin mobil sohbet odalarına,aklımızla ve düşüncelerimizle aynı ölçüde olduğunu farketmek. Bir saniye bile düşünmeden yapamadığımız mobil sohbet ile muhabbet dünyasındaki tüm duygularımıza bir sevinç salıncağı kurması.

Mobil sohbet odalarında hissettiklerimiz aynı kalptedir,mobil odalarıyla.Çünkü aynı pencereden bakarız.Şimdi okuyan arkadaşlar dersiniz ki sizce bu mümkün müdür?Neden olmasın,sadece karakterlerimiz ve kişiliklerimiz farklı değil mi?Yada hepimiz aynı duyguları hissetmiyor muyuz bedenimizde?Hayvanların bile,bitkilerin bile anlaşabileceği bir duygu iletişimi varken biz bunu beceremeyecek kapasitede miyiz?

Bazen bu soruları aklımıza ve kalbimize sorarak cevap bulmalıyız.Bütün yaşanmışlıklarımızı ortaya serdiğimizde ,Sevdiklerimiz için canımızı veririz diye tereddütsüz düşündüğümüzde,yanımızda olmasalar da çok uzağımızda kalbimizde olması,cümleleriyle sohbetleriyle muhabbetleriyle mutluluğumuzla yol köprüsü yaptığını biliriz.

Çünkü sevdiklerimiz de bizlere aynı duygularda karşılık verirler.Mobil sohbet odalarında sevdiklerimizle yada sevdiğimizle karşılaştığımız da,hep bazı kelimeler dökülür defterlerimize,”Unutamıyorum,işte o sarılışını,çok içtendi,özlemle doluydu belki,birde gülüşün o kahkahan da ki cennet kuşları,nefesindeki buğulu aşk nağmeleri”daha niceleri sevgimize ortak düşünmelerimize bir ahenktir.

Muhabbet öyledir ki gelip geçici bir duygu değildir.Doğruluk payı da yüksektir.Hayatımıza bir yağmur gibi sadece çiseleyerek girer.Bazen fırtınalar kopartır ve kasırgasıyla son bulur.Hissederken yaşarken hiç bitmeyecekmiş gibi gelir,bitince de hayat bitmiş gibi.Muhabbet mobil sohbet odaları ile bütünleşince bizleri bizden eder,nasıl ki yemek yerken,su içerken,uyumadan yapamıyorsak onlarsızd a yapamayız.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbette Muhabbet Etmenin Güzellikleri başlıklı makalemizde Mobil Sohbette Muhabbet Etmenin Güzellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 92 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 23 Şubat 2019

Cevap bırakın