Kelime Oyunu Sohbet Odalarında Nasıl Oynanır


Selamun Aleyküm,Mobil sohbet odalarındaki değerli okuyucularımız.Hepimizin bildiği gibi bugün Sohbet mobil odalarında bulunan,kelime oyun kanalımızın odasından bilgiler ile sizlerle olacağım.

Mobil sohbet odalarında,kelime bilgileri serisinin çok fazla olduğu bu oyun kanalımızın,nasıl oynanabilir,oynandığı taktirde,nasıl eğlenildiğini,nasıl bilgi dağarcığımızı geliştirdiğini düşündüğüm için,bilgiler aktarıp sizlerle paylaşmak istedim.

Peki bu kelime odalarındaki bilgiler hakkında neler olacak?Merak edenler ve edilenler için açıklamalarımıza devam edelim.

Öncelikle adı üstünde kelime bilgileri verilcek.Ara sırada da bu yazımızda paylaşacağım,sıradısı yada ilham verecek bilgileride bu kelime odasına ekleyeceğim.

Dillerin konuşamadığı ama gözlerin konuştuğu bir oyun kanalımızdır.Arkadaşlar,sonsuz ipuçları verilen bu kelime oyun odamızda,tahmin edebilmemiz için,bizlerin daha iyi anlayabilmesi için bir harf yardımı yapabilmektir,bilemediğimiz taktirde tabiki ikinci harfide bize sunmaktadır,bazen kelime oyun kanalımızda zorlananabiliyoruz,bu yüzden bize üçüncü harfide vermektedir.

En sonunda da kelime belirene kadar,tabiki baştan sona anlayabilmez için,kelime’de bize son ipucunu vererek bilmemize yardımcı olmaktadır.

Örneğin biraz daha açıklayıcı olalım isterseniz.. 1-) Kelime odasına girdiğinizde bize verilen kelime önünüze böyle”Bu kelimeyi düzenleyin” altında belirir. 2-)Tabiki kelimeyi verirken,bize karışık bir şekilde sunar. 3-)Farzedelim ki bir kelimeyi sizler için cözümleyelim.”(mekvirce)”bu kelimeyi mesela düzenleyin diyor. 4-)Bizler bunu bilemeyebiliriz.Bu yüzden karşımıza dört tane ipucu verir bilelim,diye.Ama bunu tabiki belli bir süreye bağlı olarak vermektedir. 5-)Farzedelim ki hayal dünyamızda bunu biraz geliştirelim ve oynadığımızı düşünelim.

“Kelimemiz”(mekvirce) olsun.bize üçtane ip ucu verir. (c_ _ _ _ _ _ _) arkadaşlar kelimemiz (sekiz) harftir.Ve bizlerin önüne bir ipucu böyle sunmuş olur.Bilemediğimiz taktirde bizler için. (c _ v_ _ _ _ _) böyle bir ipucu daha verir bizlere.Tabiki bilmeyenler ve anlayamayan arkadaşlarımız için.Üçüncü kelimenin ipucunu da bizlere vermiş olur. (c_vi_ _ _ _ _)bazen bilemeyiz zorlandığımız zaman,son ipucunu da vererek bilmenizi bekler.(c_vi_m_ _) gibi kelime önümüze çıkar.Bizler bunu anladığımız zaman,yapmamız gereken “cevirmek” kelimesini yazıp kelimeyi bilmemizi sağlamak.

Bildiğimiz zaman ne olucak peki diye bir fikir öne atabilirsiniz.Bildiğimiz zaman hem puan kazanmış olucaz,hemde sizler gibi oyun oynayan arkadaşlarımızın isimleri yazarken onları geçmek gibi bir hedefimiz olucak.

Tabi ki her kelime bize “100”puan vermektedir.Ne kadar kendimizi geliştirirsek,ilk ipucunda “100”puan alırken,3 veya 4 ipucunda puan biraz daha aşağı inerek az almamızı sağlar.Sohbet mobil odalarında kelime oynamak bir o kadar zevk verirken,bir o kadar da bizlere eğlence katmış olur.

Tanıştığınız arkadaşlarla sohbet odalarındaki kelime oyunu odasına girip hep birlikte yarışarak oynayabilirsiniz.Oynarken,sohbet odalarında müzik odasının radyosunu açıp eşlik ederek de zevkini çıkarabilirsiniz.

Kelime oyunu odalarında,bizler için eğlence haline gelmiş,üretilmesi en kolay espri,çok da tutar,bazende gülmemize vesile kılar,bazende komik ve iyidir.

Sizlerde,Sohbet odalarında belirli bir kelimeden,belirli bir süre içinde,yeni kelimeler üretmek üstüne kurulu kelime odamızda oyun oynamak isterseniz yapmanız gereken girmek ve gelmek olacaktır.

Sağlıkcakla ve EsenKalın…

Bir önceki yazımız olan TEKNOLOJİNİN GELİŞMESİ başlıklı makalemizde TEKNOLOJİNİN GELİŞMESİ hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 112 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 07 Mart 2019

Cevap bırakın