HİNDİSTAN SOHBET


Sevgili okurlarımız bu yazımızda size HİNDİSTAN SOHBET hakkında yazarak Hindista’nın tarihi ve coğrafi özelliklerinden bahsedeceğim.

Güney Asya’da devlettir. Kuzeyden Çin, Nepal, Bhutan; doğudan Myanmar Birliği (eski Birmanya), Bangladeş, Bengal Körfezi güneyden Hint Okyanusu, batıdan Umman Denizi ve Pakistan ile çevrilidir. Hindistan Yarımadası’nın büyük bölümünü kaplayan, kuzey yarımkürede yer alır.

Ülkenin resmi dili Hintçe (Urdu), nüfusun % 30’unun ana dili olup, 6 kuzey devletinde yaygın olarak konuşulur. Hintçe’nin çok çeşitli lehçeleri vardır.1965’e kadar Hintçenin yanı sıra
resmi dil olan İngilizce, o dönemden bu yana ortak dildir.

Başlıca kentleri: Bombay, Kalküta, Madras, Bangalore, Haydarabad, Ahmedabad, Kanpur, Nagpur, Luck-now, Poona, Surat, Caypur, Indore Bhopal, Vadodara, Ludhiana, Kalyan, Haora, Madurai, Benares (Varanasi), Patna, Agra, Allahabad.

Kurşun, çinko, gümüş, manyezit, dolomit, alçıtaşı, fosfor üretimleri küçük boyutlardadır.

Hindistan tarihi doğal kaynakları bakımından dünyanın en güzel şehirlerindendir. Hindistan sohbette insanlar doğal güzelliklere tarihi değerlere önem vermektedir.Bu özelliklerinden dolayı yabancı turistleri sohbet sitesine akın ettiğinden dolayı sohbet dünyasında turist akımına uğramaktadır.Bu sohbet sitesinde insanlar birbirlerini daha yakından tanıması açısından sohbetlerini yabancı dille konuşarak sohbetlerini devam ettirmektedir.Yabancı dille sohbetler çok eğlenceli çok keyifli çok mutluluk vericidir.

Hindistan sohbet sitesini yabancılar ve Türkler akın etmekle beraber bu sohbet odalarında dertlerini sıkıntılarını paylaştığı yeni dostlar edindiği bir nebze olsun sıkıntılarından kurtulup rahat bir nefes alabilecek huzurun devamlı var olduğu sohbet sitesidir.Sohbet siteleri arasında ilk 5e girecek Sohbet sitesi Hindistan sohbet dir.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Nedir başlıklı makalemizde Sohbet Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 98 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 12 Şubat 2019

Cevap bırakın