Sohbet Nedir


Sohbet Nedir yani mobil sohbet odalarının ekran üzerinden doğrudan masajlaştıkları yerlerdir.Sohbet odalarında,aynı anda çok sayıda insan birbirlerinin yazılarını okuyup cevap verirler.Bazı sohbet odalarına farklı kültürlerden milyonlarca genç çevrim içi olan hemen her konuda her insanla sohbet edip fikirlerini paylaşabilirler.

Bazı okullar,bu ulusal kaynaktan faydalanabiliyor.Örneğin Amerika Birleşik Devletlerin de öğretmenlerinin gözetimindeki öğrenciler ispanya,İngiltere veya başka bir ülkedeki öğrencilerle toplumsal olayları tartışabiliyorlar.Hatta öğrenciler,sınıf projeleri hakkında mühendisler,kimyagerler,ya da başka uzmanlarda sohbet edebiliyorlar.

Buna rağmen birçok insan odalarını sadece eğitim ilgili konuları konuşmak için ziyaret etmez.Eğer internet erişimin varsa farklı insanlarla da sohbet edebilir,tanışabilirsiniz.Yıllardır hizmet veren üst düzeyde arkadaşlık dostluk sohbet siteleri bulunmaktadır.Bu sohbet sitenin başlarında ve sonlarında Zsohbet.Net ailesi gelmektedir.

Birçok kişi bu sitelerden arkadaşlık edinmekte,sevgili bulmakta,ve hatta evlilik yolunda ilk adımlarını atmaktadırlar.Sohbet Sitelerinde tanışarak evlenen ve çok mutlu olan yüzlerce çiftin olduğunu bilmekteyiz.

Yapılan genel araştırmada sohbet odalarına giriş yapan %57si Erkek,%43’ü Kadın olduğu ortaya çıkmıştır.Ortalama yaş aralığı ise 17-60 arasında olduğunu bilmekteyiz.Sohbet siteleri arkadaş dostluk aşk ve evlilik amaçlı işlev görmektedir.Kendini yalnız hisseden,konuşmaya ihtiyacı olan,insanların sıklıkla ziyaret ettiği bu sohbet odaları çok rağbet görmektedir.Yalnızlıktan sıkılan kendine arkadaş veya sohbet arkadaşı arayan kişiler günün her saatinde gece gündüz,7/24 saat bizlerle olup sohbetini etmektedirler.Artık internetin mobil telefonlara inmiş olması mobil sohbetlere taşınmış olması,sohbet sitelerine rahatlıkla girebilmelerini sağlamıştır.Bu nedenle Sohbet Siteleri kurulma,ve bu siteleri ziyaret etme oranını %85 arttırmıştır. Web üzerinden giriş yapan,oluşturulan bir profil ile farklı kişilerle iletişim sağlayabilir haline geldik.

Bu yüzden kaliteli ve Site Yönetimi tarafından sürekli ZSohbet.Net ailesi gibi denetlenen bir site olmalıdır.Sohbet Sitesinin kalitesini böylelikle ücretsiz giriş yapan insanlar belirleyecektir.

1-)Uygunsuz konuşmalar

2-)Amacını aşan diyaloglar

3-)Hakaret(küfür)ve benzeri sohbetler engellenmeli ve o sunucuya gelen o kişiler ihraç edilmelidir.Kişinin amacına uygun bir site hali çevirmelidir.Sitenin yapımı görseli amacı site yöneticilerinden gelen destekleri o sitenin ve sohbetin vizyonunu belirler.

Bir önceki yazımız olan SOHBET SİTELERİNİN OLMAZSA OLMAZLARI NELERDİR başlıklı makalemizde SOHBET SİTELERİNİN OLMAZSA OLMAZLARI NELERDİR hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 95 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 12 Şubat 2019

Cevap bırakın