Hatay Sohbet Odası


Hatay Sohbet
Hatay Sohbet

Merhaba Arkadaşlar,

Bugünkü yazımda size Hatay’ın bazı güzelliklerinden bahsetmek istiyorum.
Öncelikle Hatay 23Temmuz yılı düşmanların elinden kurtulmuştur. Her yıl 23Temmuzda Hatay’ın ana vatana katılışı törenlerle konserlerle kutlanmaktadır. Hatay’ın Kurtuluşunu sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Hatay tarih boyunca adından söz ettirmiştir. Tarihi açıdan Hatay büyük bir öneme sahiptir. Hatay’ın kiliseleri tarih boyunca hep iz bırakmış ve bırakmaya da devam etmektedir. Hatay’ın en önemli ve en bilindik kilisesi olan Saint Pierre Kilisesidir. Bu kilise yabancı turistlerin göz bebeği olmuştur. Saint Pierre Kilisesi her yıl turist akımına uğramış ve turistler burayı çok sevmiştir.
Onun dışında Hatay’ın yöresel yemeklerinden de adından söz ettirmektedir. Örneğin Hatay’ın ilçesi olan Belen Belen Tava yöresel yemekte de adını duyurmayı başarmıştır. Yöresel yemeklerin en ünlüsü Fellah köftesidir. Hatay ve çevresinde yaşayanlar fellah köftesini çok sever ve çok iyi bilirler. Hatay’ın yemekleri hiçbir yerin yemeklerine benzemez ve herkes tarafından beğeni görmüştür. Hatay bir kültür merkezidir.
Ayrıca Hatay’ın havasının aşırı sıcak ve nemli oluşu yaz aylarının çok sıcak geçmesinden dolayı insanlar kendilerini serinleyebileceği temiz hava alabileceği yaylalara deniz kenarına yakın yazlık sitelere atmaktadır. Hatay’ın insanları kendini denize atarak hem serinleyip hem temiz hava alıp sıcak ve nemli havadan kurtulup o anin tadını da çıkarabilmeyi başarmışlardır. Hatay’ın insanları çok sıcak kanlı iyi niyetli sevecen kimseye art niyet beslemeyen saygıda kusur etmeyen cana yakın içten insanlardır. Hatay’ın insanları sohbet etmeyi güzel dostluklar kurmayı ince düşünen anlayışlı düşünceli zor zamanlarınızda her an yardımınıza koşan güzel komşuluklar kurmayı hedefleyen en dürüst kişilerdir.
Sonuç olarak söylemem gereken nokta Hatay insanlarının sohbeti bambaşkadır. Sohbetleri neşeli keyifli ve eğlenceli geçmektedir. Hatay insanıyla sohbet ederken sıkılmaz aksine keyif alırsınız.
Hatay sohbet odalarımıza tüm Hataylı hemşerilerimizi bekleriz.

Bir önceki yazımız olan Omegle Sohbet Nedir? Ebeveynlerin Bilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Omegle sohbet ve Omegle Sohbet Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 104 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 07 Temmuz 2021

Cevap bırakın