HATAY SOHBET ODALARI


Değerli dostlarımız bu yazımızda Hatay sohbet ve Hatay’ın genel özellikleri hakkında bilgiler paylaşacağım.

Hatay Akdeniz Bölgesinin Adana bölümünde yer alır.Akdeniz bölgesinin iklimi yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışldır.

  • Hatay’ın tarihi ve kültürel yerleri de her bölgenin tarihi ve gezilecek yerleri gibi tarihi güzelliklere sahip bir ilimizdir. Hatay’ın tarihi güzellikleri şunlardır. Titus tüneli,Ulu Cami,Saint Pierre kilisesi,Beyazid i Bestami Makamı gibi yabancıların buralara gelip bu tarihi yerleri gezmektedir.
  • Hatay’ın yöresel yemeklerini de söyle belirteyim.
    Muhammara,humus,fellah köftesi,biberli ekmek,Kağıt kebabı,Ispanak borani,Hatay’ın yöresel tatlıları da çok meşhurdur. Hatay’ın tatlıları da şunlardır. Kömbe ve künefe dir.
  • Kömbe her ramazan bayramlarında yapılan özel kalıbı ve özel baharatı olan Hatay insanlarının kendi elleriyle ve özel kalıbıyla yaptıkları tatlılardan biridir. El emeği çoktur ve bu yüzden kömbe Akdeniz bölgesinde yapılmaktadır.Akdeniz bölgesi dışında kömbe yapımını pek bilen olmaz. Kömbe Akdeniz yöresine ait bir tatlımız dır.
  • Hatay insanlarının da samimi sıcak dost canlısı insanlar olduğunu göz ardı etmemek gerekir.Hatay insanları ayrıca karşındaki insanlara karşı daha ilgili daha cana yakın davranmaktadırlar.
  • Hatay Sohbet odaları ve sohbet siteleri de birbirine karşı daha cana yakın insanları daha saygılı insanları buralarda barındırmaktadır. Hatay sohbet odalarında bay ve bayanlar birbirlerine çok davranışlar sergilemektedir.Bu Hatay sohbet sitesinin kalitesini göstermektedir. Sohbet etmek Hatay insanları için mutluluğun adıdır.Hatay insanlar için mutluluk verici bir histir.

Hatay Sohbet sitelerin de sohbet etmek ücretsiz olmakla beraber hem seviyeli sohbetler de oluşmuştur.

Bir önceki yazımız olan Ankara Sohbet Odaları başlıklı makalemizde Ankara sohbet odaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 67 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 08 Mart 2019

Cevap bırakın