BİLECİK SOHBET ODALARI


Sevgili okurlarımız ve değerli dostlarımız bu yazımızda Bilecik Sohbet Odaları ve Sohbet siteleri hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşacağım.

Bilecik Marmara Bölgesinde yer alır. Bilecik’in ilçelerini tarihi yerlerini ve yöresel yemeklerini kısaca inceleyelim.

  • Bilecik’in ilçeleri Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, pazaryeri, Söğüt ve Yenipazar dır. Bilecik’in en önemli akarsuyu Sakarya ırmağıdır. Bilecik’in tarihi ve turistik yerleri şöyle kısaca anlatayım.
    Söğüt Ertuğrul Gazi Müzesi, Bozcaarmut Göleti, Çerkeşli göleti, Bilecik Saat Kulesi, Hamidiye Cami, Dursun fakıh türbesi ,İnönü Şehitliği, Kaymakam çeşmesi, Türbin Mesire Yeri, Yoruk Çadırı, Bilecik Çeşmesi gibi turistik yerleri gezmeden görmeden karar vermeyiniz.
  • Bilecik ilinin Yöresel yemekleri :Pide,Büzme,Sac ta yufka börek, kuşkuş pilavı, Kavurma,Sac Kebabı,Ovmaç Çorbası gibi bir çok yemek çeşidi vardır.Yöresel yemekleri ve gezilecek yerleri ile turistlere ev sahipliği yapmaktadır.
  • Bilecik insanları saygılı, terbiyeli,namuslu edepli kibar efendi ve asla karşısındaki insanlara karşı en ufak bir terbiyesizlik bile yapmayan kendi halinde yaşan bireylerdir.
  • Bilecikliler ailesiyle sevdikleriyle yakın dost ve arkadaşlarıyla sohbet etmekten her zaman mutlu olan ve mutluluğu gözlerinden okunan hatta en ufak sebeplerden bile mutlu olabilen ve mutluluğunun hiç bir şekilde bozulmasına müsaade etmeyen bireylerdir.
  • Bilecik Sohbet odalarına ve sohbet sitelerine de bunu en iyi şekilde yansıtmayı amaçlayan Bilecik insanları Bilecik Sohbet odalarında ve sohbet sitelerinde her zaman saygı sevgi terbiye ve edep her şeyden önce gelir. Bilecik Sohbet odalarına ve sohbet sitelerine gelen yabancı misafirlere özellikle de bayanlara karşı asla yan gözle bakmamakta hatta onlara aşırı derecede saygı ve sevgi göstermekte ve saygıda kusur etmemektedir. Buda Bilecik insanının nasıl karakterli bir yapıya sahip olduğunu en güzel biçimde göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Artvin Sohbet başlıklı makalemizde artvin sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 68 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 23 Mart 2019

Cevap bırakın