Artvin Sohbet


Artvin şehrimiz tarihi bakımından çok zengin bir geçmişe sahiptir.Artvinden geçmişten bugününe birçok kaleler,antik kentleri,camiler,kiliseler,ören yerleri ve birçok farklı tarihî mekanlar mevcut olan şehrimizdir.

Değerli okuyucularımız Artvin sohbetimizden ve Artvin sohbet odalarından bağsederken,Artvin sohbet odalarına yansıyan,tarihi güzellikleri,eşsiz güzellikleri,kendine özgü fiziki şartları bitki örtüsünden ve ikliminden kaynaklanan doğal güzellikleri hem Artvin sohbetimize eklenmiş olurken hemde Artvin sohbet odalarında insanlar ile birleşmiş oluyor.

Artvin sehrimiz karadeniz doğu bölgesinde yer almaktadır.

Artvin sohbetimizden bağsetmişken nüfusunun 174.010 olduğundan da bağsetmiş olalım.

Artvin şehrimizin ilçeleri 9 tane (merkez,hopa,Borçka,Arhavi,Yusufeli,Şavşat,Ardanuç,Kemalpaşa,Murgul) vardır.

Değerli okuyucularımız Artvin sohbetimizde bilgiler ile sizlerle olurken,iklimimizden bağsetmiş olalım.Artvin şehrimizin iklimi,nemli,yarı nemli,kışları serin,yazları ılık,bir ılıman havasına sahiptir.

Damak tadımızı hepimiz biliyoruz,ve her şehrin lezzetlerini tadıyoruz.Artvin sohbetimizden bağsetmişken lezzetlerinden de bağsedelim ne dersiniz?

Artvin iline özgü birçok meshur yemek,içecek hamur işi ve tatlılar vardır.Ama Artvin denilince akla ilk gelen yöresel yemekler,beyaz patates,bal,laz böreği,şilav,katmer,hınkal,çergebaz,kışlık kavurma,ağaç şişlerde yapılan kebaplar,keşkek,gendima,herisa,hasuta,kaysefe,zurbiyet,(püşürük,ayran,tutmaç,çinçar çorbaları,)soğan harşosu, gibi yöresel yemekleri vardır.

Artvin sohbetimiz’de Artvini tanıtırken adı anılan büyük isimleri tanımaya,(Beyazıt-Öztürk)-(Volkan-Demirel)-(Kazım-Koyuncu)-(Zülfü-Livaneli)-(Aykut-Kocaman)- gibi güzel bilindik isimler yer almaktadır.

Değerli okuyucularımız,Artvin sohbetimizde tanıtırken tabiki,Artvin sohbet odalarındanin açılmış sebebinden de bağsetmiş olalım.

Artvin sohbet odalarının açılması hem insanların sohbetine yansırken hemde odalarına yansımış oluyor.Artvin şehrimizin engebeli ve zorlu coğrafi özellikleri varken,bu sohbet odalarına sıcacık bir yaz havası gibi Artvin sohbet odalarına yansımaktadır.

Artvin sohbet odalarında sohbet ve muhabbet etmek onlarla bir diyalog konuşması sağlamak için ne bekliyoruz diyoruz.Artvin sohbet odalarında aşk dostluk arkadaşlık yakalamanın tam sırası.

Her şehrin kendine özgü hikayesi,kendine özgü insanları ve güzelliği vardır.Buna bağlı olarak Artvin sohbet odalarında yaşamış olan ya da şehirle kan bağı olan insanlar da Artvin sohbet odalarının insanlarından sayılır.

Büyük şehirlerin hayhuyundan ve asla

durmak bilmeyen telaşından sıkıldınız mı?Gerçekten insan gibi sohbet edip yaşamak için sebebimiz olan,sessiz sakin ve doğal ortamlarda Artvin sohbet odalarında hayatınızı birleştirmek istemez misiniz?O halde ülkemizin bu güzide şehri sizin icin birebir insanlar için Artvin sohbet odalarına beklemektedir..

EsenKalın..

Bir önceki yazımız olan Antalya Sohbet başlıklı makalemizde Antalya sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 75 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 23 Mart 2019

Cevap bırakın