Antalya Sohbet


Değerli Okuyucularımız,okuyacağınız bu yazımızda öncelikle,Antalya sohbet odalarının güzelliklerinden,ve Antalya sohbet odalarının sohbet ettikleri odalarındaki insanlardan ve sevdiklerimizden bağsedeceğiz.

Antalya şehrimizi şöyle güzel bir sözle betimleyerek başlayalım.

“Bir şehir ol.Mesela Antalya gibi.Deki:Denizim kuruyana kadar seveceğim seni.”

Antalya şehrimiz Akdeniz bölgesinde bulunan,Türkiyenin en kalabalık şehrimiz’dir.Doğa harikalarıyla gezilcek,onlarca yeri olan,Türkiyenin keşfedilmesi gereken şehirlerinden biri gelmektedir.Tabiki bunun yanı sıra Antalya sohbet odalarında da bu güzellikler insanların sohbetiyle yansımaktadır.

Antalya sehrimizin nüfusu 2milyon364bin-396 kişi olarak bilinmektedir.Antalya en çok göç mevsimi yazın’dır.

Antalya ilimizde her sehir gıbı ilçeleriyle kuşatılmış 19 tane ilçesinden oluşmaktadır.(Arseki,Aksu,Alanya,Demre,Döşemealtı,Elmalı,Finike,Gazipaşa,Gündoğmuş,ibradı,kaş,kemer,Kepez,Konyaaltı,Korkuteli,Kumluca,Manavgat,Muratpaşa,Serik)gibi ilçelerimiz vardır.

Antalya iklimimizden bahsetmeliysek şöyle demeliyiz.Antalya iklimimiz,sıcak ve ılıman bir iklime hakimdir.Antalya kış aylarında yaz aylarından çok daha fazla yağış düşmektedir.

Antalyanın damak çatlatan 200 yıllık yemekleri ise,turistlerin akın ettiği ve gözdeleri haline gelen Bu lezzetleri ise sizler için derleyelim.(tilkisen-çorbası,nohut-köftesi,alafaşı,kabak çiçeği dolması,göleviz,toros salatası,kokoşka,holuşka,gibi yöresel yemekleri vardır.

Bunun yanı sıra olmazsa olmazları da vardır.(Yanık dondurma,tahinli balkabagı tatlısı,serpme börek,hibeş,sis köfte,tahinli piyaz gibi’de her ile özel lezzetleride vardır.

Her ilin bilindik isimleri varken tabiki,Antalya şehrimizde de büyüyen bilindik isimler de vardır.

Bilmemek değil,önemli olsn öğrenmemek ayıptır sözü bizler insanlar için ne güzel söylenmiş değil midir.

Gelelim lafın kısasına,(Deniz-Baykal)-(Levent-Yüksel)-(Burak-yılmaz)-(Ece-Gürsel)-(Rüştü-Reçber)-(irfan-Değirmenci)-(Coşkun-Gögen yeşilçam oyuncusu) gibi güzel ve değerli isimler de vardır.

Antalya şehrimizin kendine has böyle güzellikleri varken içindede tabiki deniz kadar ışıl ışıl parlayan insanlarda vardır.Antalya sohbet odalarında insanlarımızın çoğu göç etmiş topluluktan oluşturmakta ve yerli yabancı turistlerin girdiği sohbet ettikleri insanlarda vardır.

Antalya insanının sohbet odalarına yansıttıkları tek farkı nedir biliyor musunuz?

(Denizde ufka dalıp giderler,bu yüzden umut dolu olmayı öğrenirler.Sohbet odalarında ne kadar yoğun bir sohbet olursa,kendilerini sağanakta şemsiyesiz dolaşan,güçlü yapılara sahip karakterini gösterirler.

Antalya sohbet odalarında insanlarımız tıpkı,kavurucu sıcakta dağlardaki karlara bakar,gülmeyi güldürmeyi sohbet odalarında insanlara öğretir.

Anyalya sohbet odalarında gülmeyi öğrenmek,onların deniz kokusunu odalarına yansıtları Antalya sohbet odalarını görmek ve hissetmek istiyorsanız,girmeniz görmeniz yeterlidir.).

Sağlıcakla EsenKalın..

Bir önceki yazımız olan OSMANİYE SOHBET ODALARI başlıklı makalemizde OSMANİYE SOHBET ODALARI hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 124 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 22 Mart 2019

Cevap bırakın