Belçika Sohbet


Belçika Sohbet Avrupa`nın kuzeybatısında yer alan ülkelerden biri.Fransa,Almanya,Lüksemburg ve Hollanda gibi ülkelerle sınır komşuluğu olan ülke yaklaşık 31.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu.

Mobil sohbet Adını Kelt ve Cermen karışımı bir halk olan Belgae-lerden alan Belçika,tarihte ticarî ve kültürel açıdan bir refah merkezi olarak biliniyor.Çoğunlukla “Avrupa-Birliği”yönetimini üstlenmesiyle tanınan ülke Orta-Çağ/dan kalma yapıları ve Rönesans eserleriyle de büyük ilgi görüyor.Tarihi Kelt ve Cermen kabilelerine kadar uzanan Belçika önce Franklar tarafından yönetilen Merovenj Hanedanı-na,sonra da Karolenj imparatorluğu-nun eline geçti.Bunun ardında feodal beylikler şeklinde bağımsızlıklarını kazanan soylular tarafından yönetilen ülke 16.ve 18.Yüzyılları arasında mobil sohbet Hollanda krallığı eline aldı.

1830-da çıkan Belçika Devrimi ile ülke Katolik ve tarafsız Belçika olarak bağımsızlığını ilan etti.1831-de I. Leopold-un kral olarak atanmasıyla birlikte ülke parlamenter sisteme sahip bir monarşiye dönüştü.1839 yılından beri varlığını sürdüren mobil sohbet ülke resmi adıyla Belçika Krallığı olarak anılıyor.NATO kurucu üyeleri arasında yer alan Belçika,Hollanda,ve Lüksemburg ile birlikte Benelüks grup devletlerini kurdu.Avrupa Birliği-nin de kurucu üyeleri arasında bulunan ülke,Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu-nun da kurucularından.

19.Yüzyılda Endüstri Devrimi-ne katılan ilk Avrupa ülkesi olan Belçika 2007-de dünyanın en büyük 15.ticaret ülkesi seçildi.Belçika doğal uyumlu,şehirlere sahip olup en huzurlu ülke sıralamasında ilklerde yer alıyor.

Nüfusu çoğunlukla Felemenkler,Almanlar ve Fransızlardan oluşan ülkede yaklaşık 11 milyon mobil sohbet eden insan yaşıyor.Ülke nüfusunun %97-si şehirlerde yaşıyor.30.000 kilometrelik alana sahip Belçika bu haliyle dünyanın en yoğun nüfuslu ülkelerinden biri.Ülkede resmî bir dil yok.Felemenk topluluklarının yaşadığı kısımlarda Fransızca,Almanya-ya yakın kısımlarda ise Almanca konuşuluyor.

  • Belçika ticarî,yoğun tarım,kentleşme,ulaşım ve sanayî talepleri arasında denge kurmayı başarabilen yoğun nüfuslu bir ülkemizdir
  • .Ulaşım ağı oldukça rahattır ve hızlı işlemektedir.Şehir aralarında genel olarak tren ağı önde gelirken,şehir içi ulaşımda otobüs,tramvay,ve metro ağı en iyi seçeneklerdir.Bisiklet her yerde kiralanmaktadır ve ülkeyi tanımak için oldukça iyi bir fırsat sunmaktadır.
  • Çoğunlukla Avrupa birliği yönetiminde anahtar rolünü üstlenen ülke olarak bilinen,Belçika’nın küçük bir ülke olmasının yanı sıra zengin ve muhteşem mimarı herkezi şaşırtmaktadır. Orta çağ ve Art-Nouveau tarzı mimarileri ve uzun bir tarihe sahip olan moda,yemek kültürü ile bir dolu büyüleyici,tarihi kentlere ev sahipliği yapmaktadır.
  • Belçikanın kırsal bölgesi Ardennes,sık ormanlarla kaplı tepelerden sırtlara,kumlu plajlara kadar birçok imkân sunmaktadırlar.
  • Ülkenin oldukça gelişmiş bir sağlık sektörü bulunmaktadır.Acil herhangi bir durumda 112 arayarak,Ambulans,Polis,itfaiye,istenebilmektedir. Hijyen standartları yüksek ve musluk suyu genellikle temiz ve içilebilir durumdadır.
  • Şehrin en ünlü yerlerinden biri 1958 Dünya Fuarından günümüze kalmış olağanüstü çelik yapı olan Atomiumdur.
  • Ülke nüfusunun %58-lik kısmı kendilerini Katolik,%35lik kısmı Ateist,%3,6lık kısmı Müslüman,%1,1 kısmı Protestan,%0,6 Ortodoks,%0,3 budist,ve 0,2lik kısmı musevi olarak tanımlanmaktadır.
  • Belçika çikolatasıyla dünyaca ünlü.400 yıldır çikolata üretilen ülkede yılda 220 bin ton çikolata üretiyor.Dünyaca üne sahip üç cesit Belçika gofreti var.Daha büyük olan ve çilek ya da dondurmayla yenen Brüksel-Gofreti,daha ince olan ve kahvaktı da yenen Galettes,ve en çok tercih edilen Liege-Gofreti.
  • Arkadaşlar Belçika mobil sohbetin açılma sebeplerinden biride unutmayın ki Belçika da olan arkadaşlarımızın arasına gelen farklı topluluklarla tanışmaktır.Belçika şehirleri yıl boyunca oldukça fazla fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır.Belçika mobil sohbetini açan halk yabancı insanlara karşı biraz utanganç içine kapanık yaklaşsalar da,yardımsever bir yapıya sahiptirler.Belçika mobil sohbetine giriş yapan bay bayan severler hem farklı illerden insanları tanımak,kültürlerini öğrenmek,lezzetlerini tatmak,hem çevrelerini geliştirmek,hemde,farklı seslerle,farklı kişiliklerle tanışmak istemektedirler.Sizlerde farklı görüşlere sahip bay bayan insanlarımızı tanımak isterseniz,ücretsiz bir şekilde web üzerinden giriş yapabilir sohbet edebilir,Belçika’nın güzellikleriyle tanışabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Muhabbet Sohbet başlıklı makalemizde Muhabbet Sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 81 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 14 Şubat 2019

Cevap bırakın