Artvin Sohbet


Değerli okuyucularımız Artvin şehrimiz tarihi çok eski bir geçmişe sahiptir.Artvin’e yolunuz düştüğünüz zaman ilk karşılaşacağınız “Doğa Cenneti Artvine Hoşgeldiniz”bir tabelası ile karşılaşırsınız.Mesela kıvrılarak ilerleyeyen yollar,Merdivenli sokaklar,en keskin virajlar,asma köprüler,suyu ise buz gibidir,Rakıya buzsuz konur,buz ılık kalır soğuğunda suyunun.

Güzelliklerden bağsederken tabiki biraz şehrimizin güzelliklerini anlatalım isterseniz.

Artvin doğu karadeniz bölgesinde yer almaktadır.Nüfüsu ise,174,010 ‘dır.Artvin şehrimizin tamamen içinde barındırdığı 9 ilçesi vardır.

  • Ardanuç
  • Arhavi
  • Borçka
  • Hopa
  • Kemalpaşa
  • Merkez
  • Murgul
  • Şavşat
  • Ve son olarak tabiki Yusufeli’dir.

Artvin şehrimizin iklimi ise,nemli,yarı nemli,kışları serin,yazları ılık bir ılıman havasına sahiptir.

Damak tadımızı hepimiz biliyoruz,ve şehrin lezzetlerini tadıyor dudak çatlatan yemeklerin lezzetlerinin farkına varmış oluyoruz.Artvinin yemeklerine de yer verelim isterseniz.

Artvinin özgü yemeklerinin başında tatlıları ve hamur işleri ve içecekleri gelmektedir.Akla ilk gelen;

1-)Beyaz patates 2-)Laz böreği 3-)Şilav 4-)Katmer 5-)Hınkal 6-)Çerkebaz. 7-) Kışlık Kavurma 8-)Ağaç sislerde yapılan kebaplar 9-)Keşkek 10-)Gendima 11-)Herisa 12-)Hasuta 13-)Soğan harşosu (Püşürük,Ayran,Tutmaç,Çinçar çorbaları) ve niceleri diyoruz.

Artvin sohbet odalarında insanlarımız nasıldır?Neden Artvin odalarını tercih etmeliyiz?isterseniz bizler derleyelim sizler göz geçirin.

Artvin sohbet odalarında insan sıcaklığı yerli ve yabancı insanlara giriş sağladıklarında bunu bizlere yansıtmakta ve bizleri cezbetmektedir.Bizi sonsuz bir sevgiyle karşılarlar sıcaklığı ile kucaklarlar,tüm konukseverliliği ile.Artvin sohbet odalarına girdiğinizde kendinizi kaybedersiniz.

Artvin sohbet odalarında Karagölünde manzarası ile sazan balıklarıyla ne rakı içilir ama.

Artvin bir şaheserdir aslında bakılmak istenildiğinde nasıl görürsek öyle severiz her memletimizi haksızmıyım?.Artvin sohbetin amacı hem gelen arkadaşlar muhabbet ve sohbet eşliğinde bulunmak hemde tabiki sesli ve görüntülü iletişim sağlayıp,dostluk arkadaşlık yeni asklara yelken açmak,daha nicelerini yapmak.

Artvin şehrimizin en güzide olan sessiz ve sakin doğa manzaralarıyla muhteşem olan insanlarla tanışmak,hemşerilerinizle anılarınızı tazelemek duygularınızı anlatan hatıralarla bir yenisini eklemek istemezsiniz,O zaman tam sırası.

Artvinin saklı cennetinde bulunmak,Türkiyenin bir ucunda kimsenin gitmeden farkemeyeceği,gidince de unutamayacağı bu coğrafyanın sohbet odalarında bulunmak istemezsiniz,o zaman adresimi arama motorlarına yazıp girebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ELAZIĞ SOHBET MUHABBET ODALARI başlıklı makalemizde Elazığ Sohbet, Elazığ Sohbet odaları ve Elazığ Sohbet siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 111 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 27 Mart 2019

Cevap bırakın