AMASYA SOHBET ODALARI


Sevgili Misafirlerimiz Amasya Sohbet odaları ve sohbet siteleri hakkındaki açıklamalarımı bildireyim.

  • Amasya ilimiz doğusunda Tokat güneyinde Yozgat batısında Çorum kuzeyinde Samsun ile yakın komşudur.Akdağ,Tavşan Dağı,İnegöl Dağı,Kırklar Dağı,Ferhat Dağları en önemli dağlarımızdır.
  • Amasya’nın ilçeleri Göynücek,Gümüşhacıköy,Hamamözü, Merkez,Merzifon,Suluova,Taşovadır.Nüfusun en yogun olduğu ilçesi Taşovadır.Burda en çok bayan nüfusu bulunmaktadır. Bayan nüfusu %51.08 iken erkek nüfusu %48.32 dir.
  • Amasya’nın iklimi yazları sıcak ve kışları yüksek kesimlerde soğuk geçmektedir.Karasal ve karadeniz ikliminin hakim olduğu görülmektedir.
  • Amasya’nın en meşhur tarım ürünlerin başında sizinde bildiğiniz gibi Amasya elması gelmektedir. Amasya elması her evde bulunan herkesin severek yediği meyvelerden biridir.Onun dışında kiraz,bamya soğan,mercimek haşhaş ve fasülyedir.
  • Amasya insanları tutumlu esprili güler yüzlü cana yakın neşeli insanlardır.Amasya insanlarıyla vakit geçirirken ve sohbet ederken zamanın nasıl aktığını asla anlayamazsınız. Çünkü sohbetlerini ve muhabbetlerini her zaman espriler içerisinde yaparak güler yüzlülüğünden asla ödün vermeden hiç bir şekilde moralleri bozulmadan günlerini mutlu ve huzurlu geçirmektedirler. Muhabbetleri sürekli keyifli geçmektedir.
  • Amasya Sohbet odalarında ve sohbet sitelerinde de esprili insanların sohbeti oluşturduğunu ve sohbete çok güzel bir şekilde katkı sağladığını sizlerde gelip görebilirsiniz. Bu sohbet sitelerinde asla keyifsiz mutsuz huzursuz bireyleri göremezsiniz.Neden derseniz buradaki insanlar Amasya sohbet odalarına gelirken sohbet ortamını izleyip sohbetlerin esprili ve komik bir şekilde geçtiğini görmüşlerdir ve o yüzden bu sohbet odalarında kalıp Amasya insanları sayesinde bir nebze olsa sıkıntılarını bir kenara bırakıp sohbetin tadını çıkarmaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan ELAZIĞ SOHBET MUHABBET ODALARI başlıklı makalemizde Elazığ Sohbet, Elazığ Sohbet odaları ve Elazığ Sohbet siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 68 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2019

Cevap bırakın