Amasya Sohbet


Değerli okuyucularımız şehirlerimizin güzelliklerinden ve Amasya sohbet odalarına yansıyan kişiliklerinden ve karakterlerden,Nasıl neden hedefleri nelerdir?gibi anlatım yazımıza devam etmekteyiz.

Amasya elmasıyla meşhur bir ilimiz ve şehrimizdir.Amasya sohbet odalarının kendine has sohbet odası açılmış ve her insana kuçak açan bir platform haline gelmiştir.

Amasya ilimizin nüfusu 321.977’bin civarında olan Amasya Nüfusu ile Orta Karadeniz bölgesinde bulunan; doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla inci gibi parlayan güzide bir kenttir.Amasya, içinde barındırdığı kültürel ögeler kadar, doğal güzellikleriyle de ön plana çıkmaktadır.

Son yıllarda  turizm kapasitesinide bir hayli artmış olan kent,ayrıca Amasya halkının hoşgörülü ve misafirperver yapısı da, bölgeye giden turistlere memnuniyet kazandırmıştır. Yeşilırmak’ın bütün cömertliğini sergilemiş olan Amasya’nın mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir şehrimiz olduğunu belirtmekteyiz.

Amasya sohbet ilimizin iklimindende bağsetmiş olalım.

Amasya‘da Karadeniz iklimi – Karaiklimi arasında bir geçiş iklimi hüküm sürer. Yazları Kara İklimi kadar kurak, Karadeniz iklimi kadar yağışlı değildir. Kışları ise Karadeniz iklimi kadar ılıman, Kara iklimi kadar sert değildir. Yazları sıcak ve kurak, kışları yağışlıdır.

Bu arada okuyucularımız Amasya ilimizin ilçelerinden bağsetmiş olalım.

Amasya ilçeleri .Amasya ilinde toplam 7 ilçe bulunmaktadır.

  • Göynücek
  • Gümüşhacıköy
  • Hamamözü
  • Merkez
  • Merzifon
  • Suluova
  • Taşova

Olmazsa olmaz Amasyanın yemek lezzetlerinden bağsetmezsek olmaz tabiki.Nediyoruz Rotamızı bu kez de Karadeniz’e kırdık, tarihiyle, köklü kültürüyle hafızalarımızda yer etmiş Amasya’da aldık soluğu.Amasya mutfağı öyle zenginlikler, öyle farklı tatlar sunuyor ki bunları sizlerle paylaşalım isterseniz.

Çatal Çorbası,Ev Yıkan,Yumurtalı Pirpirim,Amasya Çöreği,Patlıcan Çullaması,Mercimekli Pilav,Kabak Kabuklu Pilav,Yoka Tatlısı,Gömlek Kadayıfı,gibi lezzetleri damak tadınızı tatlandıracak şaheserlerdir.

Amasya sohbet odalarına sevecen insanlar gelip sohbet ve muhabbet edip sizlerle olmaktadırlar.Amasya sohbet odalarına ücresiz ve üyeliksiz girebilirsiniz.Amasya sohbet odalarında radyo odası,eğlence oyun odaları,bulunmakta ve sizlerin huzuruna sunulmaktadır.

Amasya sohbet odalarında sesli ve görüntülü olarak da iletişim sağlayabilirsiniz.Sizlerde Amasya sohbet odalarında bulunmak isterseniz,ücretsiz internet ağı üzerinden giriş yapıp sohbet odalarına “Sohbet” yazıp eşlik edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ELAZIĞ SOHBET MUHABBET ODALARI başlıklı makalemizde Elazığ Sohbet, Elazığ Sohbet odaları ve Elazığ Sohbet siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 104 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2019

Cevap bırakın