Ağrı Sohbet


Ağrı şehrimiz soğuk şehrin sıcak insanlarının olduğu bölgedir.Ağrı ilimiz türkiyenin,Doğu Anadolu gölgesinde bulunan bir ilimizdir.

Ağrı ilimizin nüfus sayısı 539.657’dir.Ağrı şehrimiz 8 ilçeden,Ağrı(merkez-ilçe)-(Doğubeyazıt)-(Patnos)-(Diyadin)-(Taşlıçay)-(Eleşkirt)-(Tutak)-(Hamur) olusturmaktadır.

Ağrı ilimizin iklimi,en karasal sert iklimi bölümüne girer.Kışlar çok sert geçer.Yazları sıcaktır,ilkbahar ve sonbahar kısa sürer.

Ağrı sohbet odalarında insanlarla konuşmak bilgi edinmek onlarla iletişime geçmek çok daha kolay oldu.Ağrı sohbet odaları insanları sohbetiyle şaheser bir görüntüye sahiptir.

Ağrı sohbet odalarından bahsetmişken tabi ki yemek kültürünü unutmayalım.Ağrımızın her şehrine uygun has yemek kültürü varken,Ağrı şehrimizinde var tabi ki.

Bunlar:(Abdigör-Köftesi,Gosteberg-Et,Selekeli (Sac-Kavurma)-Alabalık,Beyaz-Bal,Haşıl,Hengel,Erişte,Kuymak,Kete,Pişi(Bişi-Erdek),Hasude,Yalancı-Köfte,Ayranaşı,Halise,Çiriş-Ketesi,Murtuğa)gibi kendine has yemekleri lezzeti vardır.

Ağrı sohbetimiz tabiki bilgilerle devam ederken unutmamız gereken ise Ağrı dağının Ağrı şehrine olan güzelliğidir.

Ağrı Sohbetimizden bilgiler verirken tabiki,Ağrı Şehrimizden olan bilindik isimlere de yer verelim.

Yeşilçam oyuncularından,(Erol-Taş)-(Şahin-Evliyaoğlu)-(Salih-Kalyon)-(Burhan-Çaçan) gibi isimlerde yer almaktadır.

Ağrı sohbet odalarında her yaştan insanlar girmektedir.Ağrılı insanların sohbetleri adam gibidir.Ağrı ilimizdeki şehirlerin insanları,doğrusudur soğuk kış koşullarında büyüyen Ağrılı insanlar biraz serttir,ama güçlüdür.Eşine kusur etmez,ne durumda olursalar olsunlar,evlerine ekmek getirirler.Ağrı sohbet odalarında Dostluk,Arkadaşlık,Aşk,Hemşerilerinizle birliktede olabilirsiniz.

Biz bir bütün olarak,kurtuluş savaşında omuz omuza savaşıp,Türküyle,Kürdüyle,Çerkeziyle,Abazıyla,ve daha niceleriyle bu güzel vatanı kurtarmadık mı?

Ağrı ilimizdeki sohbetimizde ki sonuna gelirken şunu demeliyim,ağrılı insanlarımız samimi ve içten yapısıyla,Hem Ağrılı sohbet odalarıyla sizlere kucak açmışlar,hemde Yerli ve Yabancı ülkelerin turistlerinin bol olduğu insanlarda Ağrı sohbet odalarına girmektedir.

Sizlerde Ağrı sohbet odalarına girmek onlarla tanışmak isterseniz gelmeniz bir”Selam”yazmanız yeterlidir.

Sağlıkcakla-EsenKalın..

Bir önceki yazımız olan Afyon Sohbet Odaları başlıklı makalemizde Afyon Sohbet Odaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 71 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 07 Mart 2019

Cevap bırakın