Afyon Sohbet Odaları


Afyon(Karahisar)’ın Afyon sohbet odaları nasıl ve nerede tanıtıp fikirler üretmek sizleri çok yoruyor malum.Dilimiz döndüğünce,aklımız yettiğince Afyon sohbet odalarında doğru ve net bir şekilde fikrimizi ortaya koyup sizlerle paylaşacağız.

Afyon sohbet odalarının gözümüzle göremediğimiz ama,hissettiğimiz o kadar sohbet yanları vardır ki,Afyon sohbet odalarına hangi şehirden insanlar girerse girsin,güzel bir şekilde ağırlamaktadırlar.

Afyon sohbet odalarının insanlari nasıldır?Afyon sohbet odalarına girdiğinizde sizleri neler bekliyordur?

Değerli Oyucularımız aklımızın bir köşesinde bu sorular geçmektedir değilmi. sorularımıza net cevaplar vererek ilerleyelim.

Afyon sohbet odalarındaki insanlar,Genellikle biraz çekingen ama,Afyon sohbet odalarında kendilerini yetiştirmişlerdir.Afyon sohbet odalarında,arkadaş olduktan benimsedikleri taktirde çok sıcakkanlı bir yapıya sahiptirler.Afyonlu sohbet odalarına girdiğinizde,belki kaba bir sohbet tabiriyle sizleri karşılasalar da,delikanlı bir yapıdadır.

Kimseyi kimseye ezdirmezler. Afyon sohbet odalarında,bay bayan fark etmez,sahiplenirler,ailelerinden bilirler.Adı üstünde Afyonlular Eğe insanlarıdır.Afyon sohbet odalarına da sıcakkanlılığı yansımaktadır.Afyon sohbet odalarında,Hem yörük hemde Egeli olmak üzere iki farklı medeniyetten insanlar bulunurken,Afyona dışardan gelmiş yerleşmiş,Afyon insanlarından da olan gurbetçi kardeşlerimizde bulunmaktadır.

Afyon sohbet odalarını şehir dışı ve şehir içi tanıtmak kadar kolay bir bakış açısı yoktur.Afyon sohbet odalarını tanıyıp adım atmaya,ilerlemeye sohbet odalarında karar verirsek,yolumuz daha çok aydınlanır.Böylece Afyon sohbet odalarını önce Afyonlular tanır.

Kendini ve Afyon sohbet odalarını tanıtan,dışarıdan gelen misafirlere değerlerini daha iyi anlatmaz mı?

Bunun yanı sıra:Afyon sohbet odalarında etkinlikler,oyunlar,müzik dinletileri vardır.

Ağustosun tüm günlerinde “Zafer” vurgusu yapmak ise Türk tarihinin anlatılacağı bir vatan sevgisidir.

Afyon sohbet odalarında genellikle şivelelerine çok denk gelinmektedir.Örneğin,şöyle bir yazışmaya denk gelmiştik.Afyon sohbet odalarında;Çarşıdeeken,yangın yanıyoo dediler,bi evin daban tattaları duduşmuş,yangın çıkmış,Etfaiye,pulis,candırma,hepiciği,gelmişlee,ev sahabınınğ her bişeyleri yanmıs yazık,donunu dumanınğı bile zorunan toplayip kendini dışa atmış,garısı sobeyi gurculaaken yere ataş düşürmüş,o da yangın çıkarmış.

Herif garısına örkelenmiş,len gadın ben sanğa demeyon mu sobeyi gurculama deye al işte neççesenğ et gali,sokakta galdık,şindi istediğin gada gurculasıınğ deye bağırıyoodu.Yangın haberini de belediye eperlosu ve iradiyodan da duyduk,pek üzüldük.

Değerli arkadaşlarımız böyle güzel Afyon sohbet odalarının birliklerinde,sohbet etmek isterseniz,gelmeniz yeterli.Yürekleriniz sevgiyle ve huzurla dolsun. EsenKalın..

..Saygılarımla..

Bir önceki yazımız olan Afyon Sohbet başlıklı makalemizde Afyon Sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 71 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 07 Mart 2019

Cevap bırakın