ADIYAMAN SOHBET


Sevgili okurlarımız ve değerli dostlarımız bu yazımızda Adıyaman Sohbet hakkında bilgiler paylaşacağım.

Adıyaman Güney Doğu Anadolu Bölgesinin Orta Fırat bölümünde yer alan güzel bir ilimizdir.Akdeniz ikliminin özelliklerini taşımaktadır.

Adıyamanın tarihi yöreleri vardır.Bunlardan bazıları şunlardır

  • Nemrut Dağı,Perre Antik kenti,Palanlı mağarası,Adıyaman Müzesi,Kahta sahili,Oturakçı Pazarı,Ulu Cami gibi yöreler yerli ve yabancı misafirlerin Adıyaman’a gelip de en çok gezip görmek istediği tarihi yörelerdendir.
  • Adıyaman’ın yöresel yemekleri de ayrı bir önem taşır.
    Yöresel yemeklerinin başında Meyir Çorbası,Yarpuzlu köfte,Çiğ Köfte,Adıyaman tavası,içli köfte gibi bir çok yöresel yemeklere ev sahipliği yapmaktadır.Bu yöresel yemeklerin en çok adından söz ettiren Çiğ köftesi içli köftedir.Gelenlerin damak zevkine uygun en beğendiği yemeklerden birisidir.Bu yöresel yemekler gelen tüm misafirlerin damak zevkine uygun olduğunu göstermektedir. Adıyaman’a gelenlerin yöresel yemekleri yemeden Adıyaman’dan ayrılmadıkları da bir aşikardır.
  • Adıyaman’ın ayrıca tatlıları da kendiden söz ettirmiştir. Adıyaman’ın tatlılarının başında Burma tatlısı,şıllık tatlısı,Topak helvası da yiyenlerin çok beğendiği tatlılardandır.
  • Adıyaman insanları çok romantik insanlardır.Sevdiklerini çevresindekilerini koruma güdüsüyle yaklaşır.Sevdiklerine ve yakınlarına zarar gelecek en ufak ayrıntıya fırsat vermez buna çok dikkat ederler.
  • Adıyaman insanları da sohbet etmeyi sevdiklerinin sohbetlerine katılıp esprilerle karşılık vermesini çok keyif alarak yapmaktadır. Adıyaman Sohbet odalarına Adıyaman sohbet sitelerine Adıyaman insanları dışında farklı yörelerden farklı kişiler gelerek sohbetlere katılmaktadır.Adıyaman sohbet odalarına gelenler sohbet etmeyi seven sohbet etmekten mutlu olan bireylerdir.Sohbet etmek kişiden kişiye göre farklılık yaratmaktadır.Adıyaman Sohbet odaları gelen bay ve bayanların birbirini tanımasına olanak sağlamıştır.

Bir önceki yazımız olan Ankara Sohbet başlıklı makalemizde Ankara sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 73 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 08 Mart 2019

Cevap bırakın