ADANA SOHBET


Sevgili dostlarımız ve değerli okurlarımız bu yazımızda Adana sohbet hakkında bilgiler paylaşacağım.

Adana Akdeniz bölgesinin en güzel ve Türkiye ’nin en kalabalık illerinden biridir. Adana Türkiye nüfusu bakımından 6.sırada yer alır. Adana da gezilecek bir çok güzel yerleri de vardır.
Adana Büyük Saat kulesi, Yılanlı Kale, Seyhan Nehri, Anavarza Antik Kenti, Varda Köprüsü , Adana Ulu Cami, Adana Taş Köprü, Adana Kalesi, Ceyhan Nehri gibi bir çok tarihi yerler bulunmaktadır. Ve buralara seyahatler düzenlenmektedir. Bu tarihi yöreleri görmek isteyen yabancı turistlerimiz buraları gezip görebilmek için hem Türkiye ’nin hem de Dünyanın dört bir yanından buralara ziyaretlere gelmektedir.
Adana ‘nın tarihi yöreleri dışında yöresel yemekleri de gelen yerli ve yabancı misafirleri kendine hayran bırakmaktadır. Adana ’nın yöresel yemeklerin başında Adana Kebabı gelmektedir. Adana Kebabı yerli ve yabancı misafirlerin Adana’ya gidip de kebap yemeden memleketlerine dönmeleri imkansızdır. Adana kebabı her gelen misafirin vazgeçilmez yemeğidir. Herkes sırf adana kebabını tatmak için Adana ya bile gelmektedir. Adana kebabı dışında Adana Lahmacunu, Analı kızlı,Mumbar,Kırkkat gibi yöresel yemekleri vardır. Adana yöresel yemekleri ile adından baya söz ettirmektedir.
Adananın yöresel tatlıları da vardır.Onlardan bir tanesi herkesin yaz aylarında çok sıcaktan bunalınca yiyebileceği Bici bici dir. Bici bici yaz aylarının en vazgeçilmez tatlılarından biridir.Yaz sıcaklarından bir nebze olsa kurtaran ve insanı serinleten güzel bir tatlımız dır. Onun dışında sarı burma tatlısı da vardır Şekli baklavayı andıran bu tatlı baklava gibi herkesin beğeneceği bir tatlıdır.Bu tatlıda tüm yerli ve yabancı misafirlerin damak zevkine uygundur.
Onun dışında Adana insanın sıcak kanlı yapısı sevecen tavırları dışarıdan gelen herkesin ilgisini çekmektedir.Buda Adana insanlarının Adana dışından gelen insanlara karşı nasıl sıcak kanlı yaklaştığını göstermektedir.Adana insanları sohbet ederken dışarıdan gelen yeni misafirlere karşı iletişim kurarken baya sevecen sıcak kanlı ve ilgili yaklaşımlar sergilemektedir.
Adana Sohbet Sitesinde ve Adana sohbet odalarında Adanalılar bu yaklaşımı aynı şekilde devam ettirmekle beraber yeni gelen misafirlerle daha fazla ilgi gösterip onları buraya hayran bırakmaktadırlar. Adana sohbet sitelerine ve Sohbet odalarına Adana’nın ilçelerinden ve Türkiye’nin 81 ilinden farklı karakterlere sahip bay bayan giriş yapmaktadır. Bay ve bayanların Adana sohbet sitelerine ve sohbet odalarına gelme amaçları kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Adana Sohbet odalarında genellikle bay ve bayanlar yeni ortamlar kurmak yeni insanlarla tanışmak amaçlı Adana sohbet odalarına girerek muhabbet etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Adana Sohbet başlıklı makalemizde Adana sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 90 defa

Kategori: Adana Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 08 Mart 2019

Cevap bırakın