Uygulamalar için Mobil Sohbet


Uygulamalar icin Mobil Sohbet
Uygulamalar için Mobil Sohbet

iPhone, iPad ve Android için mobil sohbet, kullanıcıların mobil deneyimden ayrılmadan diğerleriyle gerçek zamanlı olarak ağ kurmasını ve bağlantı kurmasını sağlar. Bir mobil uygulamanın içinde bir sohbet özelliği sağlamak, şirketlerin ve kuruluşların etkileşimi sürdürmesine ve kişi dizinleri ve sosyal medya entegrasyonu gibi diğer sosyal merkezli özelliklerle iyi bir şekilde eşleşmesine olanak tanır. 

iPhone, iPad ve Android için Mobil Sohbet Nasıl Çalışır?

Mobil uygulama kullanıcıları, çevrimiçi olarak diğer kişiselleştirilmiş hizmetlere kaydolmaya benzer bir profil kaydeder. Kaydolduktan sonra, bir kullanıcı uygulamada oturum açar ve cep telefonları (örn. iMessage) ve WhatsApp gibi diğer uygulamalar tarafından sunulan mesajlaşma servislerine benzer şekilde diğer kullanıcılarla etkileşime girebilir. 

mobile app chat

Mobil Uygulamalar için Sohbetin Faydaları

Beklenmeyen telefon görüşmeleri veya gözden kaçan e-postalar nadiren etkilidir, ancak mobil sohbet, kullanıcıların habersiz iletişim ile sosyal medyada herkese açık olarak paylaşım arasında mutlu bir ortanca bulmasını sağlar.

Örneğin, bir kullanıcıya kısa mesaj yoluyla mesaj göndermek için mobil uygulamadan çıkmak, kullanıcının diğer kişinin telefon numarasına sahip olduğunu varsayar. Ayrıca, daha sonraki bir tarihte daha kolay referans olması için markayla ilgili tüm sohbetleri ve bilgileri aynı yere kaydetme sorunsuz deneyimini de kaybeder. Mobil sohbet, kullanıcılara katma değerli bir özellik sağlamayı umut eden herhangi bir şirket veya kuruluş için doğal avantajlar sunar. Mobil sohbeti, video entegrasyonu gibi diğer ilgi çekici uygulama özellikleriyle eşleştirin. Daha fazla bilgi edinin . 

Mobil sohbet ayrıca aşağıdaki senaryolarda büyük değer katar:

•  Profesyonel odaklı mobil uygulamalarda diğer kullanıcılarla öğle yemeği, akşam yemeği vb. planlama.


•  Hareket halindeyken ekip üyeleri arasında problem çözme ve hızlı sorular sorma. 


•  Telefon numaraları sormadan iş arkadaşları ve tanıdıklarla ağ kurma.


•  Müşteri adayı oluşturma ve kişisel bilgi talepleri.


•  Pazarlama bilgilerini doğrudan ilgili taraflarla paylaşmak. 


•  Ürününüzü veya hizmetinizi tartışmak için benzer ilgi alanlarına sahip kullanıcılarla (örn. oyuncular) bağlantı kurmak.


Bir mobil sohbet özelliği, ürün veya hizmetle ilgili sorular, malzeme talepleri veya sorunları gidermek için kullanıcıları anında mobil uygulama sahibine bağlayabilir. Sohbet tarzı bir yardım merkezinin kullanıcılara avucunun içinde sağladığı gönül rahatlığı, tüm kanallarda tanıtılabilir ve uygulama indirme sayılarını ve pazarlama ve satış gibi daha büyük resim hedeflerini yönlendirmeye hizmet edebilir. 

Bir önceki yazımız olan Mesajlaşma: Mobil Sohbet için En İyi Canlı Sohbet Çözümü başlıklı makalemizde Canlı sohbet, mobil sohbet ve Mobil Sohbet Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: UzmanYazar

Görüntüleme: 111 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 30 Haziran 2021

Cevap bırakın