Sohbet Sitesi Nasıl Kurulur


Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere bir sohbet sitesi nasıl kurulur, bunu detaylıca anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle ilk başta çok yüksek bütçelere ihtiyacınız olmadığını belirtmek isterim.

Bir adet domain ve bir yıllık hosting alarak bu işe rahatlıkla başlayabilirsiniz.Bir adet domain şu an ki dolar kuruna göre ortalama yüz tl civarındadır.

Bir yıllık hosting fiyatı ise iyi bir hosting firmasında ortalama 60 tl ile 80 tl arasındadır.Yani özetle başlangıç için 180 tl civarında bir bütçe bize fazlasıyla yetecektir.

Sohbet Sitesi Kurulumu

Sohbet Sitesi Nasıl Kurulur

Sohbet Sitesi Kurarken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bi sohbet sitesi kurarken en başta hedef kitlenin doğru belirlenmesi gerekmektedir.Örnek olarak yetişkinlere göre bir sohbet sitesi düşünüyorsanız, içeriklerinizi ona göre oluşturmalısınız.

Yada gençlere yönelik bir sohbet sitesi kurmayı planlıyorsanız, o zaman gençlerin hoşlanacağı tarzda içerikler üretmek birinci önceliğiniz olmalıdır.

Yetişkinler için olan bir sohbet sitesine gençlere yönelik içerikler koyarsanız malesef emekleriniz boşa gidecek ve istediğiniz geri dönüşüm başarısını elde etmeniz mümkün olmayacak diyebiliriz.

Bu nedenle hedef kitlenize göre doğru içerik seçerek işe başlamalısınız.Bu konuda aceleci olmadan, iyi düşünerek karar vermenizde büyük fayda bulunmaktadır.

Sohbet Sitesi

Sitenize Gelen Ziyaretçileri Güzel Karşılayın

Sitenize sohbet etmek için gelen ziyaretçilerinizi her zaman güzel karşılamaya özen göstermelisiniz.

Gelen her bir ziyaretçi unutmayın sohbetinizden ve karşılamanızdan memnun kalrısa sitenize tekrardan gelmek isteyecektir.Bu sayede ziyaretçileriniz tekrar sitenize geldikçe siteniz büyüyecek ve kullanıcı kitleniz hızla artacaktır.

Sohbet odalarınıza giren ziyaretçilere üstten ve alaycı bir tavırla asla yaklaşmayın.Siz site sahibi olarak kullanıcılarınıza ne kadar iyi davranır ve ne kadar mütavazi yaklaşırsan onların gözünde yükselirsiniz.

Sizi ve sohbet ortamınızı seven misafirleriniz sitenize üye olmak ve tekrardan gelmek isteyecektir.

Sitenizin Teması Ve Görselleri Sade Olsun

Sitenizin temasını ve görsellerini göz yormayan tarzda basit ve sade seçmeye dikkat edin.Çünkü siteniz ne kadar anlaşılır ve okunaklı olursa ziyaretçileriniz sitenizi o kadar çok beğenecektir.

Sitenize gereksiz menü ve yazılar asla eklemeyin.Çünkü bir sohbet sitesi ne kadar kolay kullanılır ve anlaşılır olursa o kadar iyi sonuçlar verir.

Sitenizi olduğundan daha büyük göstermeye çalışmayın.Kullanıcılarınıza verebileceğiniz şeyleri vaad edin.

Asla kullanıcılarınıza yerine getiremeyeceğiniz büyük sözler vermeyin.Bu sizin kullanıcılar gözünde itibarınızı ve kaliteli bir sohbet sitesi olduğunuz fikrini arttıracaktır.

Örnek olarak sitemizin sohbet odalarını ziyaret etmek isterseniz, sohbet odalarımızın linki şu şekildedir:

www.ZSohbet.Net/sohbet/

Bir başka yazımızda görüşmek üzere sağlıkla ve mutlu kalın…

Bir önceki yazımız olan Yeni Nesil Türkçe Sohbet Sayfası başlıklı makalemizde Sohbet Sayfası, Türkçe Sohbet ve yeni nesil sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: UzmanYazar

Görüntüleme: 153 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 29 Nisan 2021

Cevap bırakın