Sohbet Nedir?


Sohbet Nedir

Sohbet Nedir

Sohbet nedir sorusu sorulduğunda pek çok insan bu sorunun cevabını doğru bildiğini sanıyor ama malesef tamda doğru diyebileceğimiz şekilde bilmiyorlar. Sohbet sadece iki yada daha fazla insanın bir araya gelerek konuşmasına denilmez. Sohbet sadece dialog ve iletişim değildir. Temel yanlış sohbetin sadece bir takım cümleleri karşınızdaki insana aktarmakla sınırlı olduğunu sanmaktır. Halbuki sohbet bir konu üzerinde detaylı ve kapsamlı olarak iki yada daha fazla insanın bir arada konuşmalarına denmektedir. Bunu biraz daha çacak olursak sohbet demek bir konuyu tüm detayları ile konuşmak ve onu analamlı bir şekilde diğer insan yada insanlara anlatmaktır. Bazen bir sohbet ders amaçlı olurken bazende bir sohbet iş amaçlı olabilir.

Tüm bunlara birer örnek vererek konuyu dahada açalım.

Ders Amaçlı Sohbet Nedir?

Ders amaçlı sohbet, bir bilgiyi karşıda bulunan insanlara daha iyi anlayabilmeleri için çeşitli örneklerle ve güncel olaylarla ilişkilendirerek anlatma şeklidir. Örnek yer çekimi kanunu anlatılırken, nesnelerin dünyanın çekirdeğindeki yer çekimi manyetik alanından ötürü havada duramayarak yere doğru düşmesi şekline verilen bir isimlendirmedir. Bu şekilde anlatmak yerine bir elmayı Nevwton’un yaptığı gibi havadan yere doğru bırakmak ve ardından Newton’un bir ağacın altında otururken kafasına elma düşmesi hikayesini anlatarak anlatmak daha etkiliolduğundan ders amaçlı sohbet şekline örnek olarak verilebilir.

İş Amaçlı Sohbet Nedir?

İş amaçlı sohbet ise bir işi anlatmak ve onu tartışarak daha iyi bir hale getirmeye yarayan toplantı tarzı bir sohbet türüdür. İş amaçlı sohbetlerde sadece iki kişi veya beş kişiyi geçmeyen bir sayıda snsanın bir araya gelmesine iş görüşmesi denilirken, beşden daha fazla insanın bir araya gelmesine ise iş topantısı denmektedir.

İster iş amaçlı olsun iseterse ders amaçlı olsun hangi tazrda sohbet edecek olursanız olun ZSohbet.Net sohbet odaları içinde ücretsiz olarak sohbet edebilirsiniz. Sohbet odalarımıza üye olmadan nickname ile giriş yapabilirsiniz. Bin kişiye kadar bir araya gelerek sohbet odalarımızda sınırsız olarak sohbet yapabilirsiniz.

Pek çok firma bizimsohbet odlarımızı kullanarak sohbet etmektedir. Ücretsiz ve hızlı sohbet etmenin en iyi adresi ZSohbet.Net sohbet odalarıdır.

Bir önceki yazımız olan Sohbet 2022 başlıklı makalemizde Sohbet, sohbet 2022 ve sohbet odaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: UzmanYazar

Görüntüleme: 23 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 02 Kasım 2021

Cevap bırakın