SOHBET ETMENİN KURALLARI


Sevgili arkadaşlar ve değerli dostlarımız şimdi bu yazımda Sohbet etmenin kurallarından kısaca bahsedeceğim

Herkesinde bildiği gibi Sohbet etmenin bazı kuralları vardır. Bu kurallar şöyledir.

  • Teknolojinin baya gelişip çağ atladığı şu dönemlerde insanlar İnternet sayesinde boş vakitlerini öldürmek amacıyla İnternet ortamında gezerek farklı sitelere girerek farklı amaçlar içine girerek teknolojiyi bazen kötü amaçlarına alet etmektedir.
  • Hatta bunu İnternet’i kullanarak farklı amaçlar içinde olup ta Sohbet sitelerine girerek birden çok kişiyle birden çok sohbet odalarında sohbet eden bazen yeni tanıştığı insanlarla konuşulan sohbetleri 3.şahıslara anlatan bir insan çok yanlış bir davranış sergiler. Sohbet sitelerinde genellikle 2 kişi özel olarak sohbet ediyorsa bu konuşmalar ve sohbetler o ikisi arasında kalmalı
  • Sohbet sitesinde sohbet etmenin ana kuralı kendini hiç bir zaman egolu görmemek ve kendini başka insanlardan üstün tutmamaktır. Sohbet sitesinde kadın erkek eşit hakka sahiptir. Bay ve bayanlar kendini diğer insanlardan üstün gördüğü zaman karşısında sohbet edecek insanları bulmakta zorlanır hatta egolu ve kibirli insanları sohbet sitelerinde pek kimse sevmez ve sohbet etmez. Sohbet edebilmen için öncelikle alçak gönüllü efendi kendisini Kaf dağında görmemesi gerekmektedir.Alçak gönüllü olacak ki herkes o zaman o insanı sever saygı gösterir değer verir. Alçak gönüllü efendi insanlar her zaman kazanır. Bu ego kapris kime hepimiz insanız ve hepimiz aynı hakka sahibiz bazı insanlar bunu aşırıya kaçırmaktadır.
  • Örneğin Sohbet odalarında yeni insanlarla tanıştığınız zaman özel bilgilerinizi paylaşmayınız.Çünkü karşınıza nasıl bir insanın çıktığını size doğru mu yalan mı söylediğini bilemezsiniz belki o kişi kötü niyetli veya yalan söyleyen birisidir.Siz onunla konuşmadan iyice tanımadan o insanın karakterini yapısını bilemezsiniz. O yüzden sohbet odalarında her şeye A-dan Z ye bakıp takip etmek gerekir.
  • Sohbet odalarında sohbet ederken küfür eden insanları saygısızlık yapanları edepsizlik edenleri insanları rahatsız edici biçimde konuşanları takip etmek onları uygun bir dille uyarmak gerekmektedir.Yoksa gelen misafirler rahatsız olup bazı tartışmalara neden olabilirler.

Bir önceki yazımız olan GEVEZE SOHBET ODALARI başlıklı makalemizde GEVEZE SOHBET ODALARI hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 84 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 01 Mart 2019

Cevap bırakın