Omegle Sohbet Görüntülü Chat Odaları


Omegle Sohbet
Omegle Sohbet

Merhaba, omegle sohbet görüntülü chat odaları hakkında detaylı bilgiler içeren bir yazı arıyorsanız o zaman bu makalemiz tam size göre diyebiliriz.

Önce Zoom patlaması yaşandı , ardından hızla Zoom yorgunluğu geldi . Sonra herkes bir oyuncu oldu , ziyaretçileri sanal adalarına davet etti ve arkadaşlarına dijital hediyeler gönderdi . Orada övgüler, toplantılar, meditasyon ve film geceleri internette gerçekleşen hepsi.

Omegle Sohbet Odaları

Şimdi, aylar sonra ve görünürde virüsün sonunun geldiğine dair hiçbir iz yokken, görünüşe göre, can sıkıntısı ve izolasyonun yabancıları alma aşamasına ulaştık.

Rastgele ziyaretçileri görüntülü ve yazılı sohbet yoluyla eşleştiren bir web sitesi olan Omegle , son dört ayda popülaritesini artırdı . (“Bir şey mi kaçırdım, neden herkes omegle’da?” bir kişi kısa süre önce tweet attı .) Site, bir zamanlar çılgınca popüler olan Chatroulette’e benziyor , aynı zamanda bir tür rönesans yaşıyor , çünkü ücretsiz, kayıt gerektirmez ve vaat gerektirmez. şaşırtıcı bir sosyal deneyim. Ziyaretçiler, ortak ilgi alanlarına sahip kişileri filtrelemek için anahtar kelimeler gönderebilir. Üniversitedekiler, diğer öğrencileri bulmak için sitenin doğrulama için kullandığı bir .edu e-posta adresini girebilir. Tahmin edilebileceği gibi bir “yetişkin” bölümü de var.

Site on yıldan fazla bir süredir var olmasına rağmen (2009 yılında, Chatroulette’den birkaç ay önce , o sırada 18 yaşında olan ve bir röportaj talebine yanıt vermeyen teknoloji girişimcisi Leif K-Brooks tarafından kuruldu) , son zamanlarda, özellikle gençlerin aylarca uzaktan eğitim ve sınırlı yüz yüze sosyalleşme ile kendilerini yabancılaşmış hissetmeleriyle birlikte bir canlanma gördü.

Omegle Sohbet Kuralları

18 yaşındaki YouTuber Cole Giannasca , “Son birkaç aydır aynı insanları gördüm ve aynı şeyleri yaptım” dedi . “Yenilik ve dünyadaki herhangi biriyle tanışma olasılığı, şimdi eskisinden çok daha iyi görünüyordu. karantina.”

Omegle Sohbet Goruntulu Chat Odalari
Omegle Sohbet Görüntülü Chat Odaları

Omegle sohbet videolarının kayıtları, içerik oluşturucuların diğer platformlarda içerik oluşturmasına ve viral hale gelmesine yardımcı oldu. YouTube kullanıcıları hakkında videolardaki milyonlarca görüntüleme topladı Omegle yönettiği “yetişkin” bölümünde delving , (18 ve üzeri) Omegle üzerinde zorbaları mücadele , cosplaying , Omegle üzerinde Omegle üzerinde ünlüler gibi davranarak Omegle oturan, 24 için ve hatta 48 saat düz , ve daha fazlası .

Omegle sohbet, siteyi doğaçlama sanal buluşma ve etkinliklere ev sahipliği yapmak için kullanan Gen Z etkileyicileri için bir nimet oldu. YouTube yıldızı Emma Chamberlain , Mayıs ayında kendisine bir Omegle doğum günü partisi verdi. Birçok TikTok yıldızı, filtreleri aracılığıyla sitede diğer meraklıları arayan hayranlarını şaşırtmak için Omegle’ı kullanıyor. Yaklaşık 35 milyon takipçisi olan 20 yaşındaki TikTok yıldızı Michael Le , “Herkes TikTokers’ı seçmeye başladı” dedi . Etkileyiciler genellikle hayranlarının tepkilerini TikTok’ta canlı yayınlar.

Hype House üyesi ve YouTuber 19 yaşındaki Alex Warren, “Hayranlarınızla dev bir hızlı flört oyunu gibi” dedi .

18 yaşındaki bir YouTuber olan Nailea Devora, Omegle’ı “büyük bir alışveriş merkezinde dolaşmak, en sevdiğiniz içerik oluşturucuyu görmeye çalışmak gibi” olarak tanımladı. Herhangi birinin adını girebilir ve onları bulmaya çalışabilirsiniz. TikToker’ların isimlerini araması ve ekranda beliren hayranları gördüklerinde tepkilerini görmeleri gerçekten popüler oldu. Bu büyük bir trend.”

Bay Le, yaklaşık bir ay önce Omegle’ı ilk kez denediğini söyledi. “Ne olacağını asla bilemezsin” dedi. “Diğer insanlarla şakalar yaptık ve sadece eğlendik. Tepkilerini yakaladık ve tasasız bir videoya dönüştürdük. 9 yaşındaki küçük çocukların ‘OMG bu sensin! Seni Senin İçin sayfasında gördüm!”

Omegle sohbet içeriğini TikTok’ta yeniden yayınlayan bir YouTuber olan 21 yaşındaki Brooke Sabey, pandemi sırasında diğer insanlarla video kaydetmenin zorlaşması nedeniyle platformun son zamanlarda çekiş kazandığını söyledi. Bayan Sabey, “YouTube Omegle videolarımı alıp TikTok’a yüklemek için kırpıyorum” dedi. “TikTok’ta canlı Omegle içeriği yapmayı düşünüyorum.”

Omegle Sohbet Odaları İle Eğlence

20 yaşındaki yetenek yöneticisi ve içerik stratejisti Walid Mohammed, “Bir yetenek yöneticisi olarak hedefim insanların izleyicilerini büyütmek” dedi. “Bunu yapabileceğimi düşündüğüm bir yol, özellikle şu anda çok sıcak olduğu için Omegle içeriğiyle.” Influencer’lar Omegle’a kaydolur ve ünlüler gibi davranır, sokaktaki adam tarzı röportajlar yapar, tahmin oyunları oynar ve insanlarla şakalar yapar, ardından tepkilerini filme alır.

Site bir Web 2.0 estetiğine sahip ve birkaç belirsiz politik mesaj içeriyor. Omegle’ın ana sayfası, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’i Winnie the Pooh ile karşılaştıran bir “kamu hizmeti duyurusu” ile başlıyor. Ve her sohbet kutusunda, ziyaretçileri “ÇKP’YE KARŞI HONG KONG İLE DUR” demeye çağıran en üstte bir satır görünür.

Chatroulette ve ziyaretçileri rastgele eşleştiren diğer siteler gibi, açık çeşitlilikte hoş olmayan sürprizler olabilir. Şirket ana sayfasında “yırtıcıların Omegle kullandığı biliniyor, bu yüzden lütfen dikkatli olun” diyor.

Bayan Devora, “Her şeyin şok faktörü var,” dedi. “Bir sürü cinsel porno malzemesi var. Tepkilerimizi filme alıyoruz, ‘OMG bunu görmek istemedim! İnsanlar bundan sonra ne olacağını ve bir sonraki yabancının ne yapabileceğini merak ediyor. Bence çoğumuz insanlarla tanışmak isteyen gençleriz ama işler tuhaf ve karanlık olabilir.”

Bir bütün olarak, site internetin garip ve çeşitli ilgi alanlarının bir örneğini sunuyor. Bayan Devora, “Bir videoda bir bayanla tanıştım ve onun ördeği var” dedi. “Sadece bir ördek tutuyor ve ördeğin üzerinde bebek bezi var.”

Bir önceki yazımız olan 2021 İçin En İyi Arkadaşlık Ve Tanışma Siteleri başlıklı makalemizde 2021 İçin En İyi Arkadaşlık Ve Tanışma Siteleri, Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Ve Tanışma Siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: UzmanYazar

Görüntüleme: 315 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 02 Temmuz 2021

Cevap bırakın