Muhabbet Odaları


Muhabbet Odaları herkesin peşinden koştuğu,ancak herkese nasip olmayan gizemli bir hazinedir.Muhabbet ederek mobil sohbet odalarında bunu hissederiz.Sonuçta duygumuz muhabbet ve sohbetle kat kat artar.

Muhabbet öyle bir mutluluktur ki,üzerine yüzlerce,binlerce kitaplar yazılsa,ciltler dolusu bilgiler sunulup paylaşılsa,bunu biz mobil sohbet odalarına anlatamayız.Ucu bucağı olmayan bir efsanevi gerçekliktir.

Mobil sohbet odalarına girenlerin kimisi muhabbet ve sohbet ettiklerinden bilgiler alır,kimisi gördüğü zaman kendisini içinde bulur.Öyle veya böyle mobil sohbet odalarına giriş yapanlar manevi bir takım çabası içerisindedir.

insanı yaratan en iyi bilendir.O insanlara gönderdiği yüce fermanında,birçok yerde buyuruyor ki,”Ebediyyen kalacağınız bir yer hazırlayacağım ve sizi orada mutlu kılacağım”diyor.Çünkü ebedi için yaratılan bir insanı,ebediyyen başkası mutlu kılamıyor.Sohbet ve muhabbet nasıl ki biz insanların hayatının parçası ise mutluluk ise onun yandaşıdır.Bu ebedî mutluluk mekanını Kur’an cennet diye nitelendiriyor,altından ırmaklar akar diyerek insan gönlünü o tarafa yönlendiriyor.

Dünyada cennet var mıdır dersiniz? Evet dünya cenneti vardır.işte dünyanın dünyadaki küçük bir cenneti ailesidir yuvasıdır. Nasıl mı? Ahiret inancıyla süslenen bir aile cenneti,firdevsî bir makama erişir ve o aile efradı için dünya mutluluklarının yaşandığı bir merkez,bir üst konumuna geçer.

Çünkü; Erkek,hanımına sadece güzelliği için bakmaz o zaman.Ebedî bir alemde ebedî arkadaşım gözüyle bakar artık. Yaşlanıncaya kadar değil,sonsuza kadar muhabbet besler. Hanımda kocasına ebedî yoldaşı gözüyle bakar.Böyle olunca mutluluk genişler.Maddi güzellikle sınırlı kalmaz.Çirkinleşince,fakirleşince,hastalanınca son bulmaz.işte o zaman mutluluk edebîyete yayılır.

Bu mutluluk ve muhabbetle gelen sevgi güzelliği,Ruhları kaplar atlas gibi libas gibi.Kalpleri kucaklar tatlı ve huzur gibi.Yürekleri sarar ince bir meltem gibi.işte muhabbetle gelen mutluluk böyle mutluluk olur.Ebedî ve daimi.Sevdiğiyle,sevgiliyle,sevgiyle beraber,hemde ebedî.O halde ne mutlu öyle muhabbetle gelen ebedî-ye.Ne mutlu muhabbetle ebedîye ye gönül verenlere.Ne mutlu ebedî muhabbete.Ne mutlu,mutlu sohbet anahtarını eline alanlara.

Zira ebediyet Muhabbettir.Zira Muhabbet ebediyetten gelen mutluluktur.

Bir önceki yazımız olan TÜRKİYE SOHBET ODALARI başlıklı makalemizde TÜRKİYE SOHBET ODALARI hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 62 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 21 Şubat 2019

Cevap bırakın