MUHABBET EDERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ


Sevgili arkadaşlar ve saygı değer dostlarımız simdi size bu yazımızda muhabbet ederken nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt bulacağız.

Muhabbet denilince ilk akla gelen insanların birbirleriyle ailesiyle sevdikleriyle dostlarıyla arkadaşlarıyla diyalog kurması ve birbirlerinin sıkıntılarını dertlerini dinlemesi dertlerine sıkıntılarına ortak olması sıkıntı ve sorunlarına beraber çözüm bulmasıdır.Bunu insanlar sesli diyaloglara girerek ve yazılı olarak ta yapabilir sohbet ederler.

Örneğin Muhabbet ederken şunlara dikkat edilmelidir.

  • İnsanları kıracak üzecek incitecek kelimelerden kaçmalıdır.
  • Küfür etmemelidir.
  • Yaşça büyüklerimize saygısızlık edepsizlik terbiyesizlik yapılmamalıdır.
  • Her insanın kaldıracağı tarzda şakalar espriler yapılmalıdır.

Bazı insanlar espirileri ters yanlış anlayabilir veya sakaları kaldıramayabilir.Her insan bir değildir.Kimisi çok nazik çok alıngan ve kırılgan yapıya sahip olduklarından çabuk kırılabilir ve incinebilirler. Bu yüzden bu tip insanlara şaka yaparken dikkat edilmelidir.Şaka kaldırıp kaldıramayacağını tespit etmek gerekir.Yoksa yaptığınız şakalar size ters tepebilir.

Bir çok insanlar esprilerden şakalardan anlar ve bazı ağır şakaları kaldırır.O ağır şakalara esprilere gülüp geçer hatta karşıdaki insana aynı şekilde şaka yapıp karşılığını bile verebilir.Amaçları muhabbetlerini keyifli hale getirip gülüp eğlenmektir.Bu şakaları ancak birbirini seven birini çok iyi anlayan samimi arkadaşlar can dost olan insanlar birbirine yaparlar.

Muhabbet odalarında sohbet ederken konuşurken yeni insanlarla tanışırken bazı insanlar şakanın dozunu aşırı şekilde kaçırıp o insanın yanlış anlamasına ve ters tepki göstermesine hatta Muhabbet odalarından çıkmasına sebebiyet vermektedir.

Muhabbet odalarında bunlara çok dikkat edilmeli ve gelen insanlara şaka yapmadan önce o insanı bir süre takip etmeli ve nelere sinirlendiğini nelere mutlu olduğunu hangi şakalara esprilere gülüp eğlendiğini zamanla tanıyarak görebilirsiniz.

Muhabbet odalarına insanlar sıkıntılarından dertlerinden bir nebze olsa uzaklaşmak keyifli sohbetler etmek yeni ortamlar kurmak yeni dostluklar arkadaşlıklar edinmek ve vakitlerini keyifli ve güzel geçirmek için gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan MUHABBET VE SOHBET İLE AŞK başlıklı makalemizde MUHABBET VE SOHBET İLE AŞK hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 96 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 18 Şubat 2019

Cevap bırakın