Mobil Sohbet


Mobil sohbet insanların kendilerini ifade etme ihtiyacından doğmustur. Mobil Sohbet biz insanların asosyal olmamamız gerektiği için ve bizim sosyalleşerek çevremizi genişletmeyi düşündüğü için ve insanlarla rahat bir toplum içinde konuşmamızı sağlayalım ve arkadaş ortamımızı reel hayatımıza taşıyalım diye 20 yıl öncesinden bu günümüze gelmektedir.

Mobil sohbette insanlar utangaç çekingen içine kapanık olanların rahat iletişim sağlasınlar diye önce söze anlatmışlar sonra yazıyla mobil sohbet odalarına taşımışlar.

Mobil sohbet teknolojisini geliştirerek yerini tabi ki ilk önce sesli mobil sohbet odalarına taşıdı sebebi ise günlük hayatta gece gündüz saat farkı olmadan sohbeti ile hayatta başarıyı yakalamış insanların,ortak özellikleri arasında güzel ve etkili konuşmak için sağlıklı iletişim kurabilmek için yazıyla irtibata geçtiğimiz kişinin sesiyle konuşmak ve muhabbet edip birbirimizi daha rahat anlayabilmemiz için sesli sohbet odalarını geliştirdiler.Bu nedenle sesli mobil sohbet başarılı ve mutlu aktarım ile güzel ve etkili konuşmaya dikkat çekerek bizler için geliştirilmiş durumdadır.

Mobil sohbet odaları bir yenisini eklemek istediler sesli sohbet odalarındaki teknolojiyi zamanla geliştirerek dediler ki?Sesli iletişim var evet,ama konuştuğumuz kişiyi ücretsiz internet ağı üzerinden nasıl görebiliriz mobil sohbet odaları sayesinde dediler.Tabi ki sabır ve azimle günlerin ayların kovaladığı seneler sonra bu icatı da buldular.

Ve büyük bir buluşu bulan mobil sohbet görüntülü mobil sohbet odalarındaki teknolojiyi ilk kendileri birbirleri arasında denediler.Ve zamanla bunu Mobil sohbet sitelerine taşıdılar.Herkezin gözdesi haline gelen görüntülü mobil sohbet herkes tarafından dünyaca kullanıldı.Ve yazıyla sohbet sesli iletişimle irtibat kurduktan sonra birbirlerine güvenini sağladıktan sonra ise görmek için görüntülü mobil sohbeti kullandılar.Böylelikle kiminle konuştuklarını da gördüler.Bu böyle olunca konuşan insanlar birbirlerine güveni bir adım daha artmış oldu.

Sizcede öyle değil mi peki?Mobil sohbet sitelerinde mobil sohbet ile mobil sohbet odalarına giriş yapacaksınız.Birini veya birden fazla kişiyi tanıycaksınız.Birbirinize güvendikten sonra sesli konuşmaya başlayacaksınız.Ya sonra ?Düşündünüz mü.Görmek istemek misiniz.Tabi ki istersiniz.Merak edersiniz.Güvenmek istersiniz.Acaba diye bir kuşkuya kapılmamak için.işte o zaman görüntülü mobil sohbet üzerinden konuşmak istersiniz.Bu illaki yalan söylüyorum bana inanmıyor diye değil.Bizler insanız nefsimiz var değil mi? Hz. Adem peygamber efendimiz bile nefsine yenilmişken cennetteki elmadan alarak bizler nasıl iletişim olarak görüntülü konuşmak istemeyelim.Mobil sohbet odaları işte burada bizim birbirlerimize güvenimizi görüntülü mobil sohbet ile sağlamış oluyor.

Mobil Sohbet ve mobil sohbet odaları görsel işitsel,karşısındaki kisiyle göz teması ses tonunu duyma hakkını veriyor.Bununla sınırlı mı sizce?Tabi ki hayır Toknoloji iletişimlerle mobil sohbetten yararlanarak vurgu jest mimiklere de,Konuşmayla etkili bir biçimde sorulanlara kısa açık ve net bir şekilde konuşmanızı da sağlamış oluyor.Daha ne olmalı diyoruz.

Bir önceki yazımız olan Mobil Chat Sohbet başlıklı makalemizde Mobil Chat Sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 103 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 20 Şubat 2019

Cevap bırakın