Mobil Sohbet


Unutmayalım ki “Dilimiz kimliğimizdir”.Mobil sohbet odaları her zaman sohbet ederken birbirlerinden ayrı bölgelerde yaşayan arkadaşlarımıza ev sahipliği yapmıştır.Ve böylelikle mobil sohbet ile mobil sohbet odalarının içinde bulunan kardeşlerimize hep bağlı kalmışlardır.

Mobil sohbet odalarıyla tanışan insanlarımız sohbet odalarının bıraktığı geçmişindeki mutlulugu şimdiki zamanıyla da taşımış oluyor.Mobil sohbet odaları başlangıçta odalarıyla bir bütünlük sağladıysa da bunu göstermek için teknoloji ağını kullanarak ücretsiz bir şekilde bunu bizlere anlatarak;Nasıl kullanacağız?Nasıl gireceğiz?gibi sorulara da çözüm bulmuştur.

Mobil sohbet siteleriyle başlayan (irc) tarihi devri Türklerin ve Yabancıların yeni yazılı mobil sohbetin sohbet ve muhabbet diyaloğu kurduğu dönemdir. Tabi ki şimdiki zamanımızda bu gelişti sesli ve görüntülü olarak.Bu mobil sohbet siteleri mobil sohbet ile mobil sohbet odaları sayesinde Türkler Batı-da Anadolu’ya,Kuzey-de Karadeniz-in kuzeyi,Güneyin Doğusu Eğe derken Türkiye’nin her şehrine yayıldı.

Mobil sohbet odaları sohbet odalarının özelliklerini koruyup geliştirerek yoluna devam etmiştir.Mobil sohbet,mobil sohbet odalarının dilidir.Sohbet mobil odaları ayrılmaz iki koldan birini oluşturmaktadır.Mobil sohbetin ücretsiz internet ağı günümüze kadar kesintisiz duraksamadan devam etmiştir.Mobil sohbet odaları yabancı ülkelerin açtığı odalara göre daha çok gelişme göstererek ön plandadır.Zaten bizler bir anahtarız,anahtarı kopyalayanlar ise yine devam etmek isteyen alıntılardır.

Mobil sohbet odaları adını geniş bir sahaya yaydırmış ve dilden dile önemini göstererek ilerlemiştir.Mobil sohbet mobil sohbet odalarının devresidir.Genellikle mobil sohbet odalarının hareketi bu dönemin ve geçmişin başlangıcı kabul edilir.Mobil sohbet odalarından ayrılan yabancı ülkelerden giriş yapan arkadaşlarımız kendi yatağında şehrinin odalarıyla akmaya başlamıstır.Mobil sohbet odaları en geniş çalışmasıyla inkılabını odaya vermiş,mobil sohbet ile kuruluşunun kabulünü nitelendirmiştir.Bu yüzden mobil sohbet siteleri mobil sohbet ile devreye girdiği için sohbet odalarında bir bağlılık hissiyatını yaratmışsa bu hareketin halkalarının faktörleridir.

Okuduğumuz makalemizde mobil sohbetin tarihi gelişimi hakkında bilgi vermiş,mobil sohbet odalarının hangi devirleri içine aldığından,hangi mobil sohbet odalarıyla bütünleşip oluşturulduğundan bahsetmişizdir. Mobil sohbet odaları önceden de bugünde varlığını sürdüren insanların kültürüne geleneklerine dayanan doğa insan ilişkilerine mobil sohbet ile ayna tutan bir yapısı vardır.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbet Chat Siteleri başlıklı makalemizde Mobil Sohbet Chat Siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 84 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 21 Şubat 2019

Cevap bırakın