Mobil Sohbet Tarihçesi


Mobil Sohbet siteleri tarihten yararlandığı gibi tarih de mobil sohbet odalarının insanlar arasındaki ilişkileriyle yararlanır.Mobil Sohbet Tarihçesi gerçeklik mobil sohbet odalarındaki edebî muhabbet ve sohbetteki söyleşilerle konuşmalarla kurduğumuz diyaloğlarla yorumlanır.

Biz millet olarak Mobil sohbet sitelerini nasıl görüyoruz?Nasıl düşünüyoruz?Nasıl hissediyoruz?Biz,bunu en doğru ve en canlı olarak mobil sohbet odalarındaki milletimizin düşünce ve duygularındaki kaleminden anlatabiliriz.

Mobil sohbet odaları toplumun mobil sohbet ile mobil sohbet odalarında olmasından dolayı,kendisini oluşturan toplumun diğer mobil sohbet siteleriyle ve mobil sohbet odalarıyla bağlı olmasından dolayı yurt ici ve yurt dışı gelenleriyle milletimiz olan dünyadaki insanlarla mobil sohbet uyumlu hale getirilmiştir.

Mobil sohbet sitelerine gelen arkadaşlarımızla buluşan sohbet mobil odaları bir milletin coğrafi çevresiyle,dinî-yle,iktisadi,hukukî,ahlâki,sanatsal ve siyasî hayatıyla mobil sohbet odaları arasındaki bağlantılar o kadar açıktır ki bu konuda bizler özgür,ve rahatız.Kapımızın herkese açık olması farklı insanların düşüncelerine duygularına saygı gösterdiğimizi bizlere vurgulamış oluyor zaten.Bu konuda açıklama yapmayı bile fazla görüyoruz.

Geçmiş zamanlarda bulunan irc mirc şimdiki adıyla Mobil sohbet sitesi,mobil sohbet odalarının layıkıyla tarihî manasıyla anlamak için önce o devrin yani (tarihîn)genel sohbet akışını,genel hayatını yaşayış ve düşünüş tarzlarını o devrin insanlarını mobil Sohbet siteleri ve mobil Sohbet odaları hakkında hayat ve evrenden neler gördüklerini neler bildiklerini şimdiki zamanımızda öğrenmemiz gerektiği için bizlerle birlikte şimdiki zamanımıza teknoloji sayesinde gelişerek taşınmıştır.

Bu da mobil sohbet siteleri ve mobil sohbet odaları hakkında siyasî genel hayat yapısıyla gösteren,medeniyet tarihînin ya da genel yaygın anlamıyla tarihî çerçevesi içinde bizlere incelenmesi ve görülmesi için sunulmuştur.Ve nediyoruz son söz olarak; “Fiyoloji yani “Lisaniyet” ve tarih üzerine dayanmadan irc,mirc,Mobil sohbet sitelerinin mobil sohbet odaları tarihinî bizlere görmemiz bilmemiz yaşamamız için bizlerle buluşturmuştur”diyoruz.

Mobil sohbet sitelerini ve mobil sohbet odalarını inceleyip sizlere sunmamızdaki amacımız,milletimizin edebî bir bütünlük içinde gelişmemizi,doğru ve dürüst bir şekilde bir çatı altında toplayabilmemiz için anlatmak gerektiğini sizlere mobil sohbetin bir “şaheser” olduğunu toplumsal bir ülkünün ifadesi olduğunu yazılarımızla anlatmamız gerektiğini bilgi sahibi olmamız gerektiği için böyle bir mobil sohbet odalarının tarihîni anlatmış olduk.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbet Siteleri başlıklı makalemizde mobil sohbet siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 93 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 20 Şubat 2019

Cevap bırakın