Mobil Sohbet


Mobil Sohbet odalarının,sohbeti biçimlerine konularına ve teknik özelliklerine göre farklı odalarla ayrılmıştır.

Başka bir söyleyişle biçim ve öz bakımından kurallara ahlâk derecesine edebine göre sohbet mobil sunucuları kurulmuş ve dünyaya teknoloji adıyla kendini sunmuştur.Mobil sohbet odaları sadece yazıdan sohbet edilen bir sunucu değildir.

mobil sohbet odaları buarada

Sesli ve görüntülü olarak da sizlerle buluşmuştur.Toplumda zamanla mobil sohbet odalarının meydana gelen değişimleri sohbetiyle hem insanlara yansımıştır,hemde Türkiye’ye ben buradayım demiştir.

Mobil sohbet odalarında değişen bu ücretsiz uygulamalar zamanın ihtiyaçlarına cevap vererek niteliklerini ve çeşitlilikleriyle değişime uğrayarak sizlerle buluşmuştur.Söz gelimi (irc)-den başlarsak yalnızca geçmişten bir sohbet olduğunu bilmeyiz.

Arsuz Sohbet

Çünkü bizlere geçmişten kendini sunarak gelirken,şiirleriyle,şarkılarıyla tarihleriyle,birden fazla türden çeşitlilikleriyle söz ettirirken kendinden bizim zamanımıza gelirken,basın ve yayın hayatıyla gelişmelerle yeni türlerin sohbet odalarını sağlamış,ve teknoloji güzellikleriyle mobil sohbet sunucuları olarak (index) wep sayfalarında bahsedilmeye başlanmıstır.

Bir yandan mobil sohbet sunucuları yenilikleriyle oluşurken,diğer yandanda eski sohbet (irc)yi zaman gectikçe kaybetmemiş,adını insanlar arasında söylenmiştir.Ve böylelikle sadece eskinin anlam sunucu ismi değiştirilmiş,yeni anlamlar kazanarak bizler ile olmuştur.

Elazığ Sohbet

Buna en güzel örnek ile,destanlar yazdırdı diyebiliriz.Mobil sohbet odalarının “Romantizm”akımı ile birlikte ilk çağdan yeni cağa en önemli olan trajedi yerini sevgiyle aşkla drama bırakmıştır.

Mobil sohbet odalarına giren Avrupa ülkelerinden,italya,fransa,ispanya,Hollanda,vs ülkelerden giren insanlarımız bir catı altında toplanıyorlardır.Zamanla gelişen gerçeklik boyutu mobil sohbet odaları kazanarak,günümüzün çağdaş türlerine adından bahsettirmiştir.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbet Ve İletişimin Önemi başlıklı makalemizde Mobil Sohbet Ve İletişimin Önemi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 72 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 04 Mart 2019

Cevap bırakın