Mobil Sohbet Odalarını Anlamak Ve Çözümlemek


Mobil cihazlarla,cihazların bağlandığı mobil sohbet odalarına,ücretsiz internet ağı üzerinde girdiğimizde,sohbet odalarında insanlarla karşılaşırız.Bu karşılaşma sohbet odalarının temel karşılaşmasıdır.

Önceleri sadece mobil sohbet odaları üzerine kurulan sohbet,karsılaşma esnasında,daha sonra tanıması,onu benimsemesi,aralarındaki samimiyet ve sohbeti,güven duygusuyla gelişir.Mobil sohbet odalarında bu karşılaşma birde,farklı bir posizyon da olduğunu düşünürsek,başka şartlarda sıradan bir sohbete denk gelmiş olacak,”Selam”dan öteye geçemeyecektir.

mobil sohbet

Oysa mobil sohbet odalarında,karşılama sohbeti,sıradan bir karşılaşma olmamalıdır.

Çünkü,duyarlı bir sohbet insanlar arasında farklılık yaratmak zorundadır.Mobil sohbet odalarında,sohbet tasarlanmış sanki,sohbette kaybedecek hayal dünyasında yaşanmış gibi sohbet edilirse insanlar arasında,sohbet anlatımı da bir o kadar sohbet odalarında insanları çekmiş olur.

Çünkü;karşılıklı konuşan insanlar,iki veya birden fazla diyaloğ sağlamış olur.Mobil ile mobil sohbet odaları günlük yaşamın değişik sohbetlerini içinde barındırır,insanlara işlenir.Mobil sohbet odaları bazı insanların,yaşamlarını sorunlarını iç dünyasında sohbet geneline ve özeline yansıtırken,bazı insanların da kinsiz,sevecen,umutlu,huzurlu,mutlu sohbetini de,yaklaşımlarını da benimsemiş içinde barındırmış olur.

mobil sohbet 3 1

Hal böyle olunca sohbet odalarına giren insanlarımız,güçlü gözlem gücüyle,özgün ve yalın anlatımlarıyla daha çok severek,gelmelerine sebebiyet vermiştir.Tabi ki bu bütünlük sohbet odalarına yansıyınca,sohbetin hızlı akışı ve ilerlemesi diyaloğlarla ağırlık verdiğini dikkat çeker.

Unurmayalım-ki değerli okuyucular;

Mobil sohbet odaları bakış açısı,sohbete anlatıcı yönünden,mobil sohbet odalarının “şaheser”liliğini,insanların bakış açılarıyla,yapılan anlatım ile tanımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbetin Tarihçesi başlıklı makalemizde Mobil Sohbetin Tarihçesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 95 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 05 Mart 2019

Cevap bırakın