Mobil Sohbet Odalarında Düşünceleri Geliştirme Yolları


Mobil sohbet odalarında bir konuyu,sohbet ile ileriye sürülerek geliştirmek,insanlar arasında desteklemek,dürüstüz yalansız inandırıcı kılmak,ve sohbetteki düşüncenin amacını arttırmaktır.

Erzurum Sohbet Odaları

Mobil sohbet odalarında sohbet insanları tamamlamalı,benzetmelerle karşılaştırmalı,(alıntı-yapmama)lı,verilen anahtar kelimelerden,yararlanmalı ve düşünclerini geliştirmelidir.

Mobil sohbet odalarının varlığı belirgin özellikleriyle tanıtılmalıdır.Sözü edilen mobil sohbet odalarının kavramı “Nedir?”Kimdir”? karşılığını verir.

Örneğin:Mobil ile mobil sohbet odalarına giriş yaptınız,küçük bir tartışmaya şahit oldunuz,sunucularda bulunan yetkililerden yardım istenildi.Sohbet odalarında söylenen söyleri,yaşanılan olayları ve bunların sonuçlarını hiç bir yorum ve görüş içermeden anlatılması son derece önemlidir.Herşeyin olduğu gibi,sohbette yansız olarak da konuşmak olmazsa olmaz şartlarını öne sürmelidir.

Sohbet 2019

Mesela şöyle düşünelim,Değerli okuyucular,Sohbet odalarına giren ciddi bir arkadaşımız için önce dış sohbetin neye yaradığını,sonra bedeniyle sesini konuşmasını sohbetini eğitmesini bilmedir.Sohbet odalarına giren şahıs anca sohbetin eğitimini aldıktan sonra,tıpkı bir müzik aleti gibi,çalabilecek duruma gelebilmelidir.Mobil sohbet odalarına giren şahıs,o odalarda ne kadar işlenirse o kadar güzel sohbet ve muhabbet verir.

Unutmayalım ki,Anlatılmak istenen düşüncenin,başkalarının görüşlerinden sözlerinden yararlanarak açıklanacak en şaheser yoldur.Düsüncemizi mobil sohbet odalarında destelemek ise gelenlerin bakış akışını almaktan geçer.

Mobil sohbet odalarında güvenilirliği en üst seviyede olduğu için,bilimsel araştırmacıların sonucu ortaya çıkan yerli ve yabancı ülkelerden gelen insanlar aracılığıyla belli olmaktadır.

Mobil Muhabbet

Mobil sohbet odalarının,iletişim alanındaki uzmanların araştırmacılarına göre,sohbet odalarına giren insanların,konuşma etkileri%80 artış göstermekte ve bir kısmı göze hitap ettiğini göstermiş olmakla,görüntülü sohbette-de nasıl göründüğü,yüz ifadesi,jest ve mimikler ile bütünüyle beden hareketlerini gözden geçirmektedir.

Mobil Sohbet odalarının sesli konuşmaya girişleri ise %60 belkide fazlasıyla sese dayanmaktadır.Sesin kulağa yansıyan güvenilirliği,değerlilik özelikleri,önemle arz edilmiştir.Çünkü hazırlık yapan içerik konusunda seçilen sohbet odalarının özelliklerine sohbeti ve muhabbeti ile dikkat edilir.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbet Odalarını Tanıma Teknikleri başlıklı makalemizde mobil sohbet ve mobil sohbet odaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 104 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 02 Mart 2019

Cevap bırakın