Mobil Sohbet İletişim Yöntemleri


Mobil Sohbet İletişim Yöntemleri akıllı cep telefonların bizlerin hayatını pratikleştirirken telefon kullanım şeklimizi de değiştiriyor.Mobil sohbet odaları da bizlerin avantajları için bir yenisini ekleyerek dakika harcamadan sesli yapabileceğimiz ücretsiz iletişim uygulamalarını bizler için geliştirdi.

Nasıl ki Mobil sohbet odalarında internet ağı üzerinden iletişim sağlayabiliyorsak yazılı sohbet odalarında,sesli hatta görüntülü sohbet odalarını da görüşme olanağını da bizlere sundu.Mobil sohbet odalarında sesli iletişime geçebilmemiz,Android,iOS,ve windows phone mobil sohbet odalarında sadece internet ağı aracılığıyla kullanıcılarına kullanabilecekleri uygulamaları bir araya teknoloji sayesinde getirdiler.

Sizler için mobil sohbet odalarında kullanabileceğimiz mobil sesli sohbet odalarındaki uygulamalar hakkında biraz bilgi verelim.

Ülkemizde en çok yaygın olan,mobil sesli sohbet odalarında her akıllı cep telefonları sistemine uygun, yurt dışında yabancı arkadaşlarımızla mobil sohbet ile internet aracılığıyla iletişim sağlayan whatsapp uygulamasıdır.Mobil sohbet odalarında tanıştığınız arkadaşlarla grup yapabilme olanağı sesli ve görüntülü konuşma imkanı sunmaktadır. Whatsapp`ın en önemli özelliği de sesli aramanın mobil sohbet sayesinde hızlı bir şekilde yapabilme imkanını vermesidir.

500 milyon 1000 milyondan fazla kullanıcısıyla bilgisayarda başlayan yolculuğunu mobil sohbet akıllı cep telefonlarına taşıması sayesinde Skyp yolu ile herkesin gözdesi haline gelmiştir.Microsoft tarafından satın alınan Skyp yabancı ülkelerden ve Türkiye 81 ilinden rekabet görerek sesli ve görüntülü konuşma hizmeti veren yazılım ile sadece ücretsiz internet ağı üzerinden cep telefonları mobil sohbet sayesinde kullanılabilme avantajını sağlamaktadır.

Mesajlaşma uygulamasından biri olan viper ise iOS ve Android cihazlar sayesinde mobil sohbet odalarında tanıştığınız güzel insanlarla Sohbet ve edebilmek için sesli sohbet odalarında rahatlıkla konuşabilmek için sesli arama özelliğini sunuyor. HD görüşme desteği sağlayan viper ise Skyp uygulaması gibi bizlere görüntülü konuşabilme imkanını da veriyor.500 milyon mobil sohbet odalarında kullanan kullanıcılarına özel olarak uygulamadır.

Pratik kullanıma sahip olan Line Android akıllı cep telefonları sistemine uygun sesli sohbet odalarında kullanabileceğimiz bir iletişim uygulamasıdır.Oldukça yayın olan uygulaması ile bilgisayarlarda da kullanma mıza imkan veriyor.Yabancı ülkelerden şehirlerden sadece internet ağı üzerinden ücretsiz tanıştığımız mobil sohbet odalarında bu uygulama ilede mutluluğumuzu yaşayabiliriz.

internette geçirdiğimiz zaman belki çok senelere dayanmaktadır. iCQ mobil cep telefonlarına sistemlerine taşınarak adapte olması biraz zaman almış olabilir.Sesli ve görüntülü konuşma imkanını taşımaktadır.Bu uygulama cep telefonları Android cep telefonları sayesinde kullanılabilmektedir.

Arkadaşlar mobil sohbet odaları sesli ve görüntülü sohbet odalarımıza,dünyamıza taşınan teknoloji sayesinde,insanlarımıza sunulmaktadır.Akıllı telefonlar ile birlikte artan mobil sohbet internetin kullanım alanı ve ihtiyaçlara yanıt vermede oluşturduğu yenilikler iletişimi daha kolay kılıyor.

Cep telefonuna indirilen bazı uygulamalar sayesinde örnekte verdiğimiz bazı uygulamalar gibi İnternet üzerinden yurt içi ve yurt dışı fark etmeksizin konuşma imkanı sunuyor. İnternet üzerinden yapılan görüşmeler mobil sohbet uygulamaları sayesinde mobil sohbeti tercih edenler için neredeyse her geçen gün geliştirilen mobil sohbet odaları sesli uygulamaları en çok tercih edilenler arasında.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbet Rüzgarı başlıklı makalemizde Mobil Sohbet Rüzgarı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 70 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 18 Şubat 2019

Cevap bırakın