Mobil Sohbet Girişi Burada


Mobil Sohbet Girişi Burada irc aslen 1988 yılında jarkko oikarinen tarafından yaratılmıştır.irc-net ilk irc ağıydı.Ve insanın aynı anda dünyanın başka bir yerindeki insanlarla sohbet etmelerini sağladığı için devrim niteliği taşımıştır.Sonunda bazı dahili sorunlar nedeniyle birkaç server ircnetten ayrılıp kendilerine farklı server domainleri açtılar.Dal-Net 1994 yılının temmuz ayında laglardan,netsplitlerden farklı bir şekilde mobil sohbet odalarına,alternatif bir irc olarak kurulmuştur.

irc sohbet mobil odaları süper insanlar barındırmaktadır.Gelişmiş ülkelerden çoğu insanlar irc server mobil sohbet odalarında efendi ile konuşur anlaşılırdı. Irc ile mobil sohbet odalarında gece gündüz tüm vaktimizi geçirdiğimiz mobil odalardan biridir. Op,Aop,Sop,gibi yetkiler aldığımız bay bayan insanların olduğu yerlerdir.irc mobil sohbet odalarında insanların korumak,güvence altına alabilmek için kickleme banlama gibi bir nevi görevi olan adminler bunu insanların güvenililiği için uygulardı.

Mobil sohbet odaları sitelerinde muhteşem sohbet ve muhabbet döner,1997-1999 arası dönemlerine dayanan irc serverleri 20-25 yıl öncesine dayanmaktadır.

90-lı yıllarda internet ile tanışan herkes için ayrı bir yeri vardır.O dönemlerde görmediğin ve tanımadığın yeni insanlarla tanışmak,sohbet etmek oldukça güzel ve muazzamdır.

irc mobil sohbet dönemleri çok eskiye dayanmaktadır.Eskiden sosyal medya olmayan irc-de facebook,twitter instagram gibi sosyal ağlar yoktu.2002 yıllarında internet cafelerinde mobil sohbet odaları olan irc serverlara girerlerdi.Mirc&MSN Messenger ikilisi vardı.Birde o zamanların radyo dinleme linki winamp vardı.Hayatın olmazsa olmazlarındandı. Helper olabilmek için komut ezberlenirdi. irc bugünümüze gelmiş efsanevi mobil sohbet odalarıdır.

Yıl 2019 değil mi?günümüze kadar irc de değişimler olmuştur evet,ama radyoda yayıncı arkadaşlarımız yabancı ülkelerden katılım olması,sohbet ve muhabbetin ilerlemesi bugünkü halimize mobil sohbet odalarına taşındı.Mobil sohbet odalarına giriş yaptığımızda sabahlara kadar uyumadığımızı,arkadaşlığımızı pekiştirdiğimizi görürüz.

Küçük bir irc mirc örneğine mutluluk veren bir betimleme paylaşayım sizlerle.insanların mutluluğuna mutluluk kattığını okuduğunuzda fark etmiş olacaksınız..

“Ben siyah ekranda text modda ircye girdim,siz düşünün hangi yıl olduğunu.Mirc geldiğinde ilaç gibi olmuştu. İrcop olmuştum.Sanki köye muhtar olmuş gibi sevinmiştim “Bugünümüze mutluluklarıyla hala aktarılmaktadır.Unutmayalım ki nesillerden nesile aktarılacak mobil sohbet odalarına gelmek için daha neyi beklemeli sizce insanlar?Yapmaları gereken ZSohbet.Net sitesine mobil sohbet odalarına mobil sohbet aracılığıyla nick name üzerinden kablosuz internet ağı ile giriş yapmanız gerekmektir.Sizlerde o günlerin mutluluğunu ruhunuzda hissedin.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbet İletişim Teknoloji ve Haberleşme başlıklı makalemizde Mobil Sohbet İletişim Teknoloji ve Haberleşme hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 92 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 18 Şubat 2019

Cevap bırakın