Kırklareli Sohbet


Selamun Aleyküm;Degerli Dostlarımız, Kırklareli sohbet odalarının güzellikleriyle faydalı mobil sohbet bilgileriyle sizlerleyim.

ilk aklımıza gelen trakya bölgesidir.Kırklareli sehrimiz,sakindir.Huzur kokan şehirdir.Kırklareli doğal güzelliklerinin yanı sıra, Traklardan başlayıp Osmanlılara kadar, tarihin izlerini taşıyan önemli merkezlerden birisidir.Kırklareli’de yaşayanların en önemli getiri kaynağı tarım ve hayvancılıktır.

Kırklareli sohbet odaları küçük olmasına rağmen,içinde birçok yurtdışından gelen turitlere ev sahipliği yapmıstır.Evet iddialıyız diyen seslerini mobil sohbet odalarında duyumayı başaran Kırklareli sohbet odaları,81 ilden bay bayan ayrım yapmaksızın,cinsiyet,yaş,din,dil ayrımı yapmadan herkese kollarını açmışlardır.Bolca sohbetin ve muhabbetin yapıldığı,hepsinin de muhteşem aile dostlukların karşılandığı adresimizi de üstünü cizerek vurguluyoruz.

Kırklarelili olan kardeşlerimiz hemşerileriyke bir çatı altında toplanırken,tabiki bilmeyen için ise,girip görmelerine bize hak vereceklerine eminiz.7/24 saat kesintisiz sohbet olan,gece gündüz demeden saat ayrımı yapılmadan,her zaman müsait olan sohbet odalarından biri olan,Kırklareli sohbet odalarına girebilirsiniz.Öyle ki Kırklareli sohbet odalarını anlatmaya kalkmaya başlasak mürekkepler yetmez diyoruz.

Kırklareli sohbet odalarında bulunan insanların topluluğu iki farklı iklim altında havası ve suyuyla yaşarlar.Dağlarda,serin kışlar ılık geçerken,kıyılarda yazlar sıcak ve kurak kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer.Kırklarelinde bilmeyebiliriz,bilmemek önemli değil,öğrenmemek ayıptır.Kırklareli köftesi,kuzu kapama,bıldırcın,tavşan,kızılcık,ay çekirdek meşhurdur.

Kırklareli sohbet odalarında Radyo dinleyebilirsiniz,Ama anlatmaya kalksak radyosunu başka yerde olmayan tek olan Kırklareli radyo odasında genellikle,Roman havası sizin tabirinizle,çiftetelli daha çok çalınmaktadır.Bu yüzden kanınızı kaynatacak tek radyo diyebiliriz.Canlı yayın yapıp anons eşliğinde bulunan arkadaşlarımızda vardır.Sevdiklerinize istek isteyebilir eşlik edebilirsiniz.Oyun odalarında eğlencesiyle gülüp kahkalara vesile kılan Kırklareli sohbet odaları,hem geliştirir,düşüncelerini pekistirip stresten uzak tutar,hemde tabiki kültürel bakımından sizlerin duygusunu da geliştirir.

Sesli ve görüntülü iletişim sağlamak kırklareli sohbet odalarında artık üyeliksiz ücretsiz sadece internet aracılığıyla çok daha kolay.Sesli iletişim sağlayıp konuşabilirsiniz.Görüntülü birbirinizi görüp mimiklerinize kadar birbirinizi izleyip arkadaş kurabilirsiniz.Kırklareli sohbet odalarında dostluk kurup reel hayatınıza taşıyabilirsiniz.Evlilik yuva sahibi olabilirsiniz.Aşık olmak,hani derler ya”Kirklareli insani kapı gıcırtısına bile oynar diye”Bol bol oynarsınız.Hatta dedem demişti ki;Güzel torunum kırklareli insanı evlendiğinde eşine şu sözü çok kullanır.Karı ben söylerim sen oyna.Hem söylerler hem oynarlar.

Bilmeyebilirsiniz,Kırklareli sohbet odalarına girdiğinizde sizleri nasıl insanlar karşılar?Kirklareli sohbet odalarında insanlar (h) harfini yutar söyleyemez.Mesela:Hasan değil,asan,herşey değil,erşey,gibi.Yada kızanım cok kullanırlar.Beya kelimesi onlar için vazgeçilmezdir.

“Bir traklıya “nörüyon”dersen tokadı yersin,nabüün beya diyeceksin”

Cok güzel siveleri vardır mesela,baarıyun beya,Mari kelimesini de Kırklareli sohbet odalarında çok kullanılır.Gülen, gülümseten insandır.Şen şakraktırlar. yaşamayı bilirler.neşe dolu, muhabbet tellalı insanlardır.Her durumda espiri yapabilme kabiliyetleri vadır. espiri yapmadıklarında hal ve tavırlarıyla gülmenize yardımcı olurlar.

En azından şiveleri sayesinde anlattıkları dinlenilir olur.Hitap tarzları da hoştur.içer, içer, içer.Yalnız biradan pek hazzetmez. illa ki rakı ister. sektirmeden her gece evinin önünde ya da balkonunda rakı içeni çoktur.iyi niyetlidir.Aslında tatlı ve sevecen zararı kimselere dokunmayan güzel insanlardır.

Evet arkadaşlarımız böyle tatlı güleryüzlü insanların arasında bulunmak,kırklareli sohbet odalarında insanlarla tanışmak,insanlarla bir arada bulunup bir çatı altında toplanmak istemez misiniz?O zaman ne yapıyoruz.Adresimize tıklıyorsunuz.Mobil sohbet giriş panelimize çekiyorsunuz.Sonra tabiki,kendinize uygun bir ad alıyorsunuz.Bağlan deyip bir kaç saniye bekliyorsunuz.Sonra aktif olup selam vererek koyu bir sohbete başlayabilirsiniz.Bitmedi tabiki küçük bir not düşelim:Korkmayın ücretsizdir,para ödemiyorsunuz.Çıkıp gelin o zaman böyle güzel bir ortamda stresini atın.

Bir önceki yazımız olan İZMİR SOHBET ODALARI başlıklı makalemizde İzmir sohbet ve İZMİR SOHBET ODALARI hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 77 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 13 Nisan 2019

Cevap bırakın