KAMERALI GÖRÜNTÜLÜ SESLİ MOBİL SOHBET


Sevgili arkadaşlar ve değerli dostlarımız şimdi size Kameralı görüntülü sesli mobil sohbet hakkında bilgiler paylaşacağım.

Kameralı görüntülü sesli mobil sohbet denince akla ilk gelen insanların birbirleriyle kameralı Cep telefonlarından görüntülü ve sesli sohbet etmesi demektir. Yeni insanlarla tanışmak dostluklar  arkadaşlıklar kurmak isteyen insanlar kameralı görüntülü sesli mobil sohbeti tercih etmektedir.

Kameralı görüntülü sesli mobil sohbette insanlar mobilden sesli ve görüntülü birbirilerini arayarak  birbirleri ’nin yüzünü görerek yüz yüze gelerek sohbet etmektedir. Eskiden bu sistem sadece Bilgisayarlardan tabletlerden laptoplar ’dan arama yapılarak görüntülü kameralı ve sesli olarak konuşuluyordu. Ama şimdilerde devir değişti insanlar değişti sistem değişti. Herkesin elinde kameralı son model cep telefonları bulunmaktadır. Bu devirde teknoloji baya ileriye gittiğinden teknoloji baya geliştiğinden insanlar bu teknolojiye ayak uydurmaya başlamıştır.

 Şimdiki zamanda anne ve babalar küçük yaşta çocuklarıyla ilgilenmemek için onları bir kenara atıp başlarından sağarak ellerine son model cep telefonlarını tabletleri verip susturmaya çalışıyorlar. Küçük yaşta çocukların önüne cep telefonlarını bırakıp onları küçücük yaşta telefona tablete bağlamak çok yanlış bir harekettir. Küçük yaşta çocukların sadece anne ve baba sevgisine ihtiyacı vardır. Küçücük çocuklar teknolojiyi kullanacak yaşta değillerdir. O yaştaki çocuklar daha çok annesinin babasının ilgisini sevgini arar ama maalesef bazı anne ve babalar çocuklarını bir kenara atıp İlgilenmemekle beraber tabletleri önüne vererek onların teknolojiye bağımlı olmasına sebebiyet vermektedir. Çocuk doğurmakla anne baba olunmaz anne baba olabilmek için çocuğunla her şekilde ilgilenmek gerekir.

Bu yüzden teknolojinin iyi yönleri de kötü yönleri de vardır. Teknolojinin kötü yönleri şunlardır.

  • İnsanları cep telefonlarına bilgisayarlara bağımlı kılarak insanların saatlerce bilgisayar başından kalkmamaları cep telefonlarından gözlerini ayırmamaları insanları sağlık yönünden geriye götürmektedir.
  • Teknolojinin iyi yönleri de vardır ama herkes teknolojiyi kötüye kullanmaktadır. Teknolojiyi iyiye kullanan kişilerin sayısı %50 den azdır.

      Bu yüzden insanlar ellerinden cep telefonlarını 1sn bile ayırmamaktadır. Aynı şekilde bilgisayarların başından da saatlerce kalkmayan insanlar vardır. Bunu insanlar dozunu kaçırmadan yapsa teknolojiyi iyi yerlere kullansa sıkıntılar yaşanmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan İZMİR SESLİ MOBİL SOHBET başlıklı makalemizde İZMİR SESLİ MOBİL SOHBET hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 90 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 11 Şubat 2019

Cevap bırakın