HOLLANDA SOHBET


Sevgili okurlarımız ve değerli dostlarımız bu yazımızda size Hollanda ’nin coğrafi özelliklerini ve Hollanda Sohbet hakkında bilgiler vereceğim.

 Kuzeybatı Avrupa’da, Almanya ile Belçika arasında kalan bir kıyı devleti. Genellikle düz ve alçak olan topraklarının % 40’ı denizleri doldurmak suretiyle kazanılmıştır. Hollanda, Avrupa’nın kuzey ve batı bölgelerini kaplayan (Fransa’nın kuzeyinden Sovyetler Birliğine kadar uzanan) büyük bir ovanın kuzeybatı kenarındadır. Coğrafi bakımdan üç bölgeye ayrılabilir. Rüzgarların yığdığı kum tepeciklerinin kapladığı alanlar, batıda ve kuzeyde deniz seviyesinin değişimine bağlı olarak alüvyonlaşan ovalar ile doğu ve güneydoğudaki diluvial bölgelerdir. 

On birinci yüzyılda Low Countries’te (bugünkü Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un üzerinde bulunduğu bölgede) kontluklar ve dükalıklar kuruldu. On beşinci yüzyılın ortalarında Burgundy Dükalığı bölgeyi hakimiyeti altına aldı. 1555’te İmparator İkinci Charles ’in yerine geçen oğlu İspanya Kralı İkinci Philip bölgenin yeni hakimi oldu. Bu olayların seyri esnasında Flemenkler ekonomilerini kurdular ve içte birliği sağladılar. 1568’den itibaren 80 sene süren bağımsızlık savaşına başladılar. 1568’de Hollanda ve Zeeland, 1579’da ise yine Hollanda ve Zeeland başta olmak üzere Utrecht, Groningen, Overissel, Gelderland ve Friesland dahil yedi bölge resmen isyan etti. Birleşip Utrecht birliğini kurdular. İki sene sonra da bağımsızlıklarını ilan ettiler. 1648’de Westphalia Antlaşmasıyla Seksensene Savaşları sona erdi. Bağımsızlıklarına kavuştular.

Hollanda sanayi ülkesi olması sebebiyle yabancı işçileri içinde barındırmaktadır. Hollanda da yabancıların fazla olması hem sanayi hem ekonomisi hem turizm açısından yabancı turistlerin akımına uğramaktadır.

 Hollanda Turizm bakımdan zengin olması IRC dünyasında da yabancı turistlerinde ziyaretlerine sebebiyet vermektedir. Hollanda sohbet sitelerine yabancı turistler sık sık gelmekte ve Hollanda sohbet sitelerini beğendiklerini her fırsatta dile getirmektedir. Hollanda sohbet sitelerine gelen yabancı turistlerin sohbet etmeyi çok sevdiklerini yeni insanlarla tanışıp yeni dostluklar arkadaşlıklar kurmak istediklerini sürekli anlatmaktadırlar. Hollanda Sohbet sitesinde şu odalarda bulunmaktadır.

Hollanda Sohbet odası, Kanada Sohbet odası, İngiltere Sohbet odası, Fransa sohbet odası İstanbul Sohbet odası Türkiye sohbet odası, İzmir Sohbet odası, Antalya sohbet odası Mobil Sohbet odası, yetişkin sohbet odası, Sesli sohbet odası, Kameralı görüntülü sohbet odası, Chat odası, Muhabbet odasıdır. Sohbet odaları dışında oyun odaları radyo ve Dj odası da bulunmaktadır. Yabancıların ve Türkiye’nin her bölgesinden gelen misafirlerin sohbet ortamını sevmesi keyif alması eğlenmesi güzel dostluklar edinmesi güzel vakit geçirmesi açısından sıcak ferah bir mekandır.

Bir önceki yazımız olan Muhabbet Nedir? başlıklı makalemizde Muhabbet Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 110 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 15 Şubat 2019

Cevap bırakın