En İyi 7 Mesajlaşma Uygulaması


en iyi manifatura uygulaması birincil img

Arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. İnternet bağlantınız varsa, istediğiniz yere, istediğiniz kişiye ücretsiz olarak mesaj gönderebilirsiniz.

Android ve iPhone için sonsuz ücretsiz mesajlaşma uygulamaları ile hangisini seçeceğinizi bulmak için önceliklerinizi belirlemeniz gerekir. Bazı hizmetler tamamen güvenlik ve kullanıcı gizliliği göz önünde bulundurularak tasarlanırken, diğerleri sesli ve görüntülü arama şeklinde daha geniş iletişimi vurgular. Bazı mesajlaşma uygulamaları sosyal ağlara çok benzerken, diğerleri oyun oynamak ve sekmeleri kapatmak gibi şeyler yapmak için bir platform sağlar.

Burada, tümü ücretsiz olan en iyi yedi mesajlaşma uygulaması için seçtiklerimizi sunacağız ve hangisinin sizin için doğru olduğunu belirlemenize yardımcı olacağız.

Harika Bir Mesajlaşma Uygulamasını Ne Yapar?

İletişimde kalmanın en iyi yolunu bulma arayışımızda, teste yaklaşık 30 farklı uygulama ve hizmet koyduk. En temel gereksinim, tüm uygulamaların bireysel veya grup görüşmelerine fotoğraf ve video biçiminde metin ve multimedya mesajları gönderebilmesidir. Mesajlar da ücretsiz olarak gönderilmelidir.

Mesajlaşma uygulamaları, mesaj göndermek ve almak için bir internet bağlantısı kullanır. Bu, hücresel bağlantının olduğu herhangi bir yerde (hatta veri olmadan zayıf olsa bile) mesaj göndermek ve almak için operatörünüzün kendi protokollerini kullanan SMS’ten farklıdır. SMS mesajları, ister mesaj bazında ister hücresel tarifenize dahil olarak ücretli olsa da, yalnızca veri içeren mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla gönderilen mesajların tümü ücretsiz olacaktır (uygulamanın kendisi olmasa bile).

Bu özet için, herhangi bir cihazdaki herhangi biriyle bağlantı kurabilmeniz için yalnızca hizmetlerin hem iOS hem de Android uygulamalarına sahip olduğunu düşündük. Masaüstü uygulamaları ve web erişimi olması güzel bir şeydir, ancak dahil edilmek için bir gereklilik değildir. Diğer güzel özellikler arasında sesli ve görüntülü arama, filtreler, mobil ödemeler, oyunlar ve diğer etkileşimli deneyimler bulunur.

Mükemmel güvenlik uygulamalarına sahip hizmetlere öncelik verdik. Bu listedeki tüm hizmetler, bir tür uçtan uca şifreleme uygular; bu, hizmet sağlayıcının bile mesaj içeriğini okuyamayacağı anlamına gelir. Bazı hizmetler, merkezi olmayan ağlar ve kendi kendini imha eden mesajlar gibi ek güvenlik önlemleri alarak güvenliği ürünün merkezine koyarak bir adım daha ileri gider.

En İyi 7 Mesajlaşma Uygulaması

  • Özellikler, güvenlik ve rahatlık arasında bir denge için WhatsApp
  • Herkese açık grup sohbetleri için Viber
  • Hız için telgraf
  • Basitlik için sinyal
  • Güvenlik için Wickr Me
  • Sadece sohbet etmekten daha fazlasını yapmak için Facebook Messenger
  • Merkezi olmayan bir sohbet hizmeti için zehir

WhatsApp (iOS, Android, Mac, Windows, Web)

Özellikler, güvenlik ve rahatlık arasında bir denge için en iyi mesajlaşma uygulaması

WhatsApp ekran görüntüleri

WhatsApp , Batı’da ücretsiz mobil mesajlaşmanın tartışmasız hükümdarıdır. 2009’da SMS yerine bir veri bağlantısı üzerinden mesaj göndermenin bir yolu olarak başlatılan WhatsApp, sonunda 2014’te Facebook tarafından satın alındı. O zamandan beri hizmet, hem özellik setini hem de kullanıcı tabanını büyüterek 2017’de günlük bir milyar kullanıcıyı aştı.

Uygulama, temel metin sohbetinin yanı sıra fotoğraflar, videolar ve sesli mesajlaşmayı destekleyen basit bir mesajlaşma istemcisidir. Dosyaları 100 MB’ın altında oldukları sürece WhatsApp’taki diğer kullanıcılara da gönderebilirsiniz. Sohbetler, diğer WhatsApp kullanıcılarıyla bire bir etkileşimler veya 256 katılımcıya kadar grup sohbetleri şeklindedir.

Nisan 2016’da şirket, uçtan uca şifreleme ekleyerek hizmete yönelik uzun süredir devam eden eleştirilerden birini düzeltti. WhatsApp’ın modern sürümleri üzerinden gönderilen tüm mesajlar, dosya aktarımları da dahil olmak üzere artık güvende. Şifrelenmiş mesajlar, teslim edildikten sonra WhatsApp sunucularından kaldırılır.

WhatsApp’ın kendine özgü bir görünümü ve hissi vardır. Her mesajın yanındaki çift tik işareti, bir mesajın gönderildiğini (bir onay işareti) ve teslim edildiğini (iki onay işareti) gösterir. İki kene maviye döndüğünde, alıcının da mesajınızı okuduğunu bilirsiniz. Uygulamanın ayarları altında sohbet duvar kağıdını değiştirerek, grupları yeniden adlandırarak ve sohbet bazında özel uyarılar ayarlayarak deneyiminizi daha da özelleştirebilirsiniz.

WhatsApp kullanıcıları, hizmetin diğer kullanıcılarına ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapabilir. Grup aramaları dört kişiye kadar yapılabilir ve tüm iletişim aynı uçtan uca şifreleme ile güvence altına alınır. Ayrıca Windows ve Mac için WhatsApp masaüstü uygulamalarını indirebilir veya hizmete web.whatsapp.com adresinden bir tarayıcı aracılığıyla erişebilirsiniz .

WhatsApp Fiyatı: Ücretsiz

Viber (iOS, Android, Mac, Windows)

Herkese açık grup sohbetleri için en iyi mesajlaşma uygulaması

Viber ekran görüntüleri

Viber , Hindistan, ABD, Rusya ve Brezilya’daki geniş kullanıcı tabanları ile mesajlaşma alanına çok yönlü bir başka giriştir. Uygulama, metin ve medya mesajlaşmasını, şu anda Viber kullanmayan kullanıcılara bile genişletilebilen ücretsiz bir sesli ve görüntülü arama hizmetiyle birleştiriyor.

Arama yapmak zorunda kalmadan anında sesli ve görüntülü mesajlar paylaşabileceğiniz 250’ye kadar katılımcıyla kişilerle konuşun veya bir grup sohbeti oluşturun. Konuşamayacak kadar meşgul ve yazamayacak kadar tembel olduğunuz zamanlar için idealdir. Diğer birçok uygulama basit sesli mesajlaşma içerirken (yukarıdaki WhatsApp gibi), Viber daha kişisel bir dokunuş için video mesajı göndermeyi de kolaylaştırır. Ayrıca, sohbetlerinizi canlandırmaya yardımcı olmak için sohbetlerinize GIF’ler ve çıkartmalar yerleştirilmiştir.

Uçtan uca şifreleme, tüm Viber iletişimlerinde standarttır. Güvenliği sağlamak için bir adım daha ileri gidebilir ve belirli kişilerle özel anahtarları değiş tokuş edebilirsiniz (ayrıca ayrıntıları değişirse size bildirilir). Bunu yapmak için Ücretsiz Viber Çağrısı’na dokunmanız , söz konusu kişiyle konuşmanız ve kimliğini doğrulamanız gerekir; ardından her iki taraf da arama ekranındaki kilit simgesine dokunacaktır. Bundan sonra, birbirlerinin özel anahtarlar görürsünüz ve seçebilirsiniz Güven bu kişiyi .

Diğer Viber kullanıcılarına ücretsiz sesli ve görüntülü aramanın yanı sıra Viber Out adlı bir hizmet, dünyadaki herhangi bir cep telefonunu veya sabit hattı aramanıza olanak tanır. Ayrıcalık için ödeme yapmanız gerekecek ve ödeyeceğiniz ücretler , aramaya çalıştığınız yere göre değişir. Daha iyi güvenlik uygulamaları dışında Skype gibidir.

Viber, uygulamanın Görünüm menüsünde bulunan isteğe bağlı Karanlık Mod ile sade, minimal bir tasarım kullanır . Sohbetler ve aramalar, Viber’in zorunlu olmayan özellikleri (Çıkartma Pazarı gibi) ayrı bir üçüncü sekmeye yerleştirilerek ayrı sekmelere atanır. Bir sohbet çok gürültülü olursa, sola kaydırabilir ve Sesi Kapatmayı veya Ertelemeyi seçebilirsiniz . Elinizin altında tutmak istediğiniz önemli bir görüşmeniz varsa, onu Sabitleyebilirsiniz .

Viber’den en iyi şekilde yararlanmak için gerçekten arkadaşlara bile ihtiyacınız yok. Viber topluluklarına (esas olarak yabancılarla büyük grup sohbetleri) göz atın veya yeni insanlarla tanışmak için kendinizinkini kurun. Bu genel sohbetler sınırsız sayıda üyeye sahip olabilir ve yöneticilerin sohbetlerini yönetmeleri için sağlam kontroller içerir. Bu kontroller, yeni bir arka plan ve grup açıklaması ile topluluğun görünümünü ve hissini değiştirmenin yanı sıra grupta kimlerin olduğunu ve kimlerin paylaşımda bulunabileceğini yönetmenize olanak tanır.

Viber Fiyatı : Ücretsiz

Telegram (iOS, Android, Web, Mac, Windows, Linux)

Hız için en iyi mesajlaşma uygulaması

Telgraf ekran görüntüleri

Telegram , güvenliği uygulamanın kalbine yerleştiren orijinal güvenli mesajlaşma uygulamalarından biridir. Diğer Telegram kullanıcılarına metin mesajları, fotoğraflar, videolar ve dosyalar göndermek için kullanabilir, 200.000’den fazla katılımcıyla grup sohbetleri oluşturabilirsiniz ve konuşmalarınız bulutta saklanır ve herhangi bir Telegram istemcisinden erişilebilir.

Telegram’ın “Gizli Sohbetleri” mesajları her iki uçta da şifreler: Yeni bir mesaj başlatmanız ve ardından menüden Yeni gizli sohbet’i seçmeniz yeterlidir . Ayrıca, gönderdiğiniz herhangi bir gizli mesaj için kendi kendini imha etme zamanlayıcıları ayarlayabilirsiniz, böylece amaçlarına hizmet ettikten sonra etrafta takılmazlar. Gizli sohbetler, normal sohbetler gibi bulutta saklanmaz. Ancak Telegram’daki normal sohbetleriniz bile şifrelenir, sunucuda saklanır ve indirildiğinde şifresi çözülür. Bu size son derece güvenli mesajlaşma ile daha kullanışlı, biraz daha az güvenli bir seçenek arasında seçim yapma seçeneği sunar. Her ikisini de uygun gördüğünüz gibi birbirinin yerine kullanabilirsiniz.

Telegram, sunucularını dünyaya dağıtarak en hızlı sohbet hizmeti olduğunu iddia ediyor ve kesinlikle testlerimizi geçti. Rakip birçok hizmetin aksine, Telegram sesli veya görüntülü arama yapmamaktadır. Bu kesinlikle bir mesajlaşma uygulamasıdır; Görünüm menüsü altında değiştirebileceğiniz yoğun dekoratif arka planlara kadar WhatsApp’a çok benzeyen ve hissettiren bir uygulamadır . Temelde güvenlik uygulamaları dışında bir WhatsApp klonudur.

Son olarak, Telegram’ın açık bir API’si vardır; bu, kullanıcıların hizmetle kullanmak üzere kendi resmi olmayan uygulamalarını oluşturmakta özgür oldukları anlamına gelir. Bu, Windows 10 için optimize edilmiş bir üçüncü taraf istemci olan Unigram ve Linux kullanıcıları için Telegram’ın komut satırı sürümü gibi projeleri doğurdu.

Telgraf Fiyatı: Ücretsiz

Sinyal (iOS, Android, Mac, Windows, Linux)

Basitlik için en iyi mesajlaşma uygulaması

Sinyal ekran görüntüleri

Signal , en dikkat çekici görünen manifatura uygulamalarından biridir. Tüm sohbetleriniz için tek bir ekrana ve tek bir oluşturma düğmesine sahiptir. Mevcut özelleştirme yolunda çok az şey var. WhatsApp alternatifi olarak sıklıkla tavsiye edilir: Sohbet ederken, mesaj durumunu belirtmek için WhatsApp tarzı çift tikler bile fark edeceksiniz. Signal ayrıca diğer Signal kullanıcılarına ücretsiz bire bir sesli ve görüntülü arama da içerir. Bu sohbetler, uygulama aracılığıyla gönderilen diğer mesajlar gibi şifrelenir.

Bireysel veya grup görüşmelerine metin, fotoğraf, video, belge ve sesli mesaj gönderebilirsiniz, ancak WhatsApp’tan farklı olarak bir gruba ekleyebileceğiniz kişi sayısında bir sınır yoktur. Uygulama, hizmet aracılığıyla gönderilen tüm mesajların güvenliğini sağlamak için uçtan uca şifreleme kullanır ve her konuşma için son kullanma tarihi belirleme seçeneği sunar. Mesajlarınızın süresi dolduktan sonra artık kurtarılamazlar. Düşüncelerinizi saklamanız için kullanışlı bir “Kendime Not” kontağı da var.

Signal özelliklerinin tamamını bilgisayarınıza da getirmek için Windows, Mac ve Linux için bir masaüstü uygulaması indirebilirsiniz. Ve Android’de Signal, stok SMS uygulamanızın yerini bile alabilir. Bu, Signal olmayan kullanıcılara tek bir arayüzden Signal mesajları ve normal SMS mesajları göndermenizi sağlar. (Bu, Apple ekosisteminde mesajlaşmanın nasıl çalıştığı nedeniyle iOS kullanıcıları için çalışmaz.)

Sinyal Fiyatı: Ücretsiz

Wickr Me (iOS, Android, Mac, Windows, Linux)

Güvenlik için en iyi mesajlaşma uygulaması

Wickr Me ekran görüntüleri

Güvenlik sizin için birincil öneme sahipse, kesinlikle aralarından seçim yapabileceğiniz sohbet uygulamaları sıkıntısı yoktur. Ancak Wickr Me , Telegram, Signal veya başka yerlerde görülmeyen birkaç özellik sayesinde türünün en güvenli uygulaması olabilir.

Uygulama, bireyler veya 10 kişiye kadar olan gruplar için standart bir mesajlaşma uygulamasıdır. 10 MB’tan küçük metin, video, resim ve dosyaları güvenli ve gizli bir şekilde gönderebilirsiniz. Uçtan uca şifreleme standarttır ve tüm yeni yazışmalar yeni bir anahtarla gönderilir. (Wickr Me, iki kullanıcı arasında sınırlı sesli arama içerir ve her iki ucunda da şifrelenir.) Tüm mesajların süresi, teslim edildikten sonra altı gün içinde sona erer ve Shredder adlı bir özellik, veri kurtarmayı imkansız hale getirmek için silinen mesajlarınızın üzerine yazar.

Wickr Me’yi kullanmaya başlamak için bir telefon numarasına veya e-posta adresine bile ihtiyacınız yok; bu, hesabınıza bağlı hiçbir tanımlayıcı bilgi olmadığı anlamına gelir. Bunun yerine, bir kullanıcı adı kaydetmeli ve parolanızı güvenli bir yere not etmelisiniz (parolayı kaybederseniz kurtarma seçeneği yoktur). Ve Wickr Me zaten yeterince güvenli değilmiş gibi, uygulama, isterseniz etkinleştirebileceğiniz yerleşik bir VPN olan Wickr Open Access’i içerir.

Wickr’in güvenli kökleri, kullanmaya başladığınız andan itibaren kendini belli eder. Tüm sohbetler varsayılan olarak kilitlidir; bu, içeriğini ortaya çıkarmak için bir mesaja dokunmanız gerektiği anlamına gelir. Uygulamayı her açtığınızda şifrenizi istemeyi de seçebilirsiniz. Sohbet ederken, anında ayarlamanız gerekebileceğinden, sohbet kutusunun yanında hem “Okunduğunda yazma” zamanlayıcısına hem de “Son kullanma zamanlayıcısına” hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Wickr Me Fiyat: Ücretsiz

Facebook Messenger (iOS, Android, Web)

Sadece sohbet etmekten fazlasını yapmak için en iyi mesajlaşma uygulaması

Facebook Messenger ekran görüntüleri

Popüler inanışın aksine, Facebook Messenger’ı kullanmak için bir Facebook hesabına ihtiyacınız yok . Şirket, hizmeti kullanan başka biriyle konuşmak için yalnızca bir telefon numarasıyla kaydolmanızı gerektirir. Zaten bir Facebook hesabınız varsa, doğrudan uygulamaya geçebilir ve Messenger’a kaydolan Facebook arkadaşlarınızdan (ve diğer Facebook kullanıcılarından) herhangi birine mesaj gönderebilirsiniz.

Uygulama, beklediğiniz tüm temel mesajlaşma özelliklerini içerir ve bazılarını muhtemelen kullanmazsınız. 150 kişiye kadar olan kişilere veya gruplara metinler gönderin ve mesajlara çıkartmalar, GIF’ler ve emoji ile tepki verin. Messenger Camera ve Snapchat benzeri eğlenceli filtrelerini kullanarak sesli mesajlar, fotoğraflar ve videolar gönderebilir veya kendi medyanızı çekebilirsiniz. Bir fikir hakkında hızlı bir şekilde grup görüşü almak için anketler bile oluşturabilirsiniz.

Ancak Messenger yalnızca bir sohbet hizmeti değildir. Başlayabileceğiniz etkinliklerin bir listesini görmek için herhangi bir mesajdaki dört nokta simgesine dokunun. Bunlar, oyun oynamayı, birlikte video izlemeyi, müzik paylaşmayı ve bazı bölgelerde (şu anda ABD, İngiltere ve Fransa’da) PayPal aracılığıyla para göndermeyi içerir.

Varsayılan olarak, Facebook’ta uçtan uca şifreleme yoktur. Ancak herhangi bir konuşmada kişinizin adına dokunursanız ve Gizli Konuşmaya Git’i seçerseniz , her iki uçta da şifrelemeyi etkinleştirirsiniz. Bunu her konuşma için yapın ve tüm yazışmalar için uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirmiş olursunuz.

Messenger aracılığıyla gönderilen tüm görüntüler, çocuk istismarı belirtileri açısından taranır ve Facebook, zarar veya huzursuzluğu kışkırtmak için tasarlanmış sansasyonel mesajları bastırmak için geçmişte mesaj taramayı kullandı. Şirket, özel konuşmalarınızı reklam amacıyla taramadıklarını iddia ediyor.

Messenger’ın kusurları var ama sonuçta iyi tasarlanmış ve kullanımı keyifli bir uygulama. Uygulama, aktif sohbetlerinizi ve uygun kişilerinizi, her biri yalnızca bir dokunuş uzaklıkta olan iki ayrı sekmeye yerleştirir. Facebook’un parlak mavi renginin büyük, cesur yazı tipleri ve benekleri, yolunuzu bulmanızı kolaylaştırır. Hatta hiç yazmadan bir sohbet başlatmak için bir sohbet başlatabilir ve “Dalga” düğmesine dokunabilirsiniz.

Facebook Messenger, kişilere veya gruplara yapılan sesli ve görüntülü aramalarla bağlantıda kalmanızı sağlar. Web erişimi, masaüstünde bile sohbet etmeye devam edebileceğiniz anlamına gelir. Daha eski, gücü düşük cihazlar ve zayıf bağlantı alanları için kullanıcılar, yalnızca en temel özellikleri içeren Messenger Lite’ı indirebilir.

Facebook Messenger Fiyatı: Ücretsiz

Zehir (iOS, Android, Mac, Windows, Linux)

Merkezi olmayan bir sohbet hizmeti için en iyi mesajlaşma uygulaması

Tox ekran görüntüleri

Tox tek bir uygulama değildir; daha ziyade, onu kullanan kişiler tarafından çalıştırılan ve sürdürülen bir mesajlaşma servisidir. Açık kaynak geliştirme modeli kullanan Tox, kullanıcı gizliliği göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Hemen hemen her platform için kullanılabilecek uygulamalar vardır: Bunlar “resmi” uygulamalar değil, kullanıcıların katkıda bulunduğu projelerdir.

Servis, temel bire bir ve grup metin mesajlaşmasını, fotoğraf ve video mesajlaşmasını ve dosya paylaşımını destekler. Tüm iletişimler her iki uçta da şifrelenir ve kapatılabilecek hiçbir merkezi sunucu yoktur. Bu, baskın yapılabilecek sunucu olmadığı anlamına gelir ve dağıtılmış yaklaşım, sunucu kesinti süresi olasılığını ortadan kaldırır.

Donanımınıza bağlı olarak kullanabileceğiniz çeşitli istemciler vardır. iOS’ta, hizmete temel erişim sağlayan Antidote for Tox adlı bir uygulama vardır . Android’de Antox adlı bir uygulama da aynısını yapıyor. Masaüstü platformları için qTox ve uTox seçenekleriniz var. Farklı müşteri türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi wiki’ye göz atabilirsiniz .

Bu projelere topluluk tarafından ücretsiz olarak katkıda bulunulduğundan, ilerleme bazen yavaş olabilir. Farklı projelerin farklı özellik uygulamaları olacaktır, bu nedenle tüm Tox özellikleri, tüm Tox istemcileriyle çalışmayacaktır. Ancak metin sohbeti, medya mesajlaşması ve dosya paylaşımı gibi temel özellikler, eksikliklere rağmen iyi bir şekilde uygulanmaktadır.

Tox’un sürekli geliştirme aşamasında olduğunu unutmayın. Uygulamalara yaklaşımın parçalı yapısı, hizmetin nasıl çalıştığıyla ilgili sorunlara neden olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, ücretsiz, merkezi olmayan bir sohbet hizmeti için özlem duyuyorsanız, o zaman bu odur.

Tox Fiyatı: Ücretsiz (açık kaynak)

iMessage ve Android Mesajları Hakkında?

Hem Apple hem de Google’ın tescilli mesajlaşma çözümleri vardır: Bunları iMessage ve Android Mesajları olarak bilirsiniz ve yalnızca kendi yerel platformlarındaki kullanıcılara hitap ederler. Her ikisi de kendi platformlarında varsayılan SMS mesajı gönderme yöntemi olarak kullanılır, ancak aynı zamanda veri tabanlı mesajlaşma uygulamaları olarak da hizmet eder.

iMessage, tartışmasız ikisinin daha iyi habercisidir. Uçtan uca şifrelenmiştir, yani Apple bile mesaj içeriğinizi okuyamaz. En yeni iPhone’ların önündeki TrueDepth kamerayı kullanan animoji, animasyonlu emoji gibi benzersiz özelliklere sahiptir. Oyun oynayabileceğiniz, ödeme yapabileceğiniz, GIF ve çıkartma bulup paylaşabileceğiniz ve genellikle mesaj göndermekten çok daha fazla eğlenebileceğiniz bir platformdur.

iMessage’ın aksine, Android Mesajları açık bir ekosistem kullanır. Android cihazınızdaki tek mesajlaşma uygulaması olmak istiyor ve SMS uygulamanızı geleceğe daha dayanıklı bir şeyle değiştiriyor. Ne yazık ki, Google, SMS protokolünü terk etme (ve onu Zengin İletişim Hizmetleri veya RCS ile değiştirme) teklifinde uçtan uca şifrelemeyi zorunlu kılmadı.

iMessage veya Android Mesajlarını kullanma kararınız büyük ölçüde kiminle en çok sohbet ettiğinize bağlıdır. iMessage güvenlidir ve çoğu Apple cihazından erişilebilir, bu nedenle kullanabiliyorsanız harika bir seçimdir. Karşılaştırıldığında, Android Mesajları temel güvenlik önlemlerinden bile yoksundur, bu nedenle güvenlik endişesi taşıyorsa başka bir şey (WhatsApp gibi) kullanmanızı öneririz.

Hangi Mesajlaşma Uygulamasını Seçmelisiniz?

Hangi uygulamayı kullandıklarına bağlı olduğundan, arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşurken hangi mesajlaşma uygulamasını kullanacağınız konusunda her zaman bir seçeneğiniz yoktur. Güvenlik ve gizlilikle ilgili endişelerinizi giderirken sizin için en uygun uygulamayı seçin. Bağlantılarınıza neden bir hizmeti diğerine tercih ettiğinizi açıklayın, belki onlar da sizinle birlikte gemiye binerler.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbet Uygulamalarındaki Eğilimler ve Öğrenmeye Etkileri başlıklı makalemizde mobil sohbet ve Mobil Sohbet Uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: UzmanYazar

Görüntüleme: 105 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 30 Haziran 2021

Cevap bırakın