Edirne Sohbet


Özünü unutmayan,geçmişine sahip çıkan,geleceğine de bu yönde ışık tutmuş Edirne sohbet odalarıyla sizlerleyim.

Balkanların yüksek dağlarından doğan,Nehirler ve köprüler şehrimizdir.Edirne ilimizin tarihi,ekonomisi,kültürü,bakımından Osmanlı başkentinin kimliğini tanımlayan eseleriyle bilinmiş ilimizdir.Doğusunda Kırklareli,ve Tekirdağ güneyinde Çanakkale,Kuzeyinde ise (Bulgaristan)’bulunur.Edirne’nin en meşhur yemeği ise”Tava Çiğeridir”.

Edirne sohbet odalarında bulunan insanlar ise balkanların şiddetli iklimi havasını yaşarlar.Kışları sert ve kar yağışlı havasına sahip olan Edirne sohbet odaları insanları yazları ise sıcak havasıyla gülüp eğlenirler.

Edirne sohbet odalarındaki insanlar nasıldır?Eminim ki bilmiyorsunuzdur.Sizler için isterseniz biraz bağsetmiş olalım.

Edirne insanları her yöreye ait insanları içinde barındıran,göç olayları olarak bilinen,eğlenceli insanlar topluluğudur.Kimseye zarar vermezler,medenidirler.Edirne yeşildir,Kocaman ormanları vardır.Edirneli insanlar müziği çok severler,düşünün ki sokakta bile oynayan muazzam insanlara denk gelirsiniz.Bu yüzden edirne sohbet odaları muhteşemdir.

Radyosuna diyecek yok,fazla derine inmimeyim ama insanı Edirne sohbet odasına girdiğinde şunu düşünür,burada insanlar kapı gıcırtısına oynuyorlar.Iste bu yüzden gülüp stresini atacağınız insanların bulunduğu bir sohbet odamızdır.

Eğlence oyun odaları olmasına rağmen Edirneliler sohbette basladı mı,küçük not düşüyim değil mi.Ben çok seviyorum helede “Abe”kelimesi şiveleri muhteşem.Edirne sohbet odalarında,sohbet sunucusuna girdiğinizde biraz gülelim değil mi.Hiç yabancılık çekmeden”Abe hoşgeldiniz beya,derler.Kızanım ne var ne yok beya”diyede eklerler.

Aslında Edirne mobil sohbet odalarına girdiğinizde çıkamayacağınız bir adrestir.Sesli iletişime geçseniz gülüp stresini atarsınız.Görüntülü konuşarak iyiki tanımışım diyeceğiniz insanların dostluk kurabileceği,arkadaşlık kurabileceği insanlardır.

Biter mi Edirne sohbet odalarının olmazları,Evlilik için yuva kurup biriyle tanışsanız,Eşiniz aniden müzik açar eğlenip coşarak oynarlar.Yani evliliğin en önemli şehirlerimizden olan bir merkezimizdir.

Edirne sohbet odalarında insanların nüfus sayısı yoğun olmasına rağmen sanayisi az gelişmiştir.Bunun sebebi ise huzurun rahatlığın özgürlüğün bir adresi olmasından kaynaklanmaktadır.Edirneli insanların alkol kullandığı doğrudur,ama kimseye zararları yoktur.Sevecen ve canayakın insanlardır.Biz kısaca buraya Trakya şehri diyoruz.

Aslında Bu kadar bir şehrin sohbet odalarına girip neden insanlarıyla tanışmayalım.Cennet kadar güzel bu şehrin Edirne sohbet odalarında girip sohbet etmek isterseniz adresimizi yazıp girebilirsiniz.

Sağlıcakla ve Esenkalın..

Bir önceki yazımız olan Diyarbakır Sohbet başlıklı makalemizde Diyarbakır sohbet, Diyarbakır sohbet odaları ve Diyarbakır sohbet siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 98 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 08 Nisan 2019

Cevap bırakın