ÇANAKKALE SOHBET ODALARI


Selam arkadaşlar şimdi size öncelikle Çanakkale den daha sonrada Çanakkale Sohbet siteleri ve Çanakkale Sohbet odalarından bahsedeceğim.

1877-1878 Osmanlı Rus savaşının Osmanlının yenilgisiyle sonuçlanması, büyük toprak kayıplarına uğraması orduda yeniden yapılanma çabalarını gündeme getirmişti. 1880 yılında bu çalışmalar kapsamında Genelkurmay Başkanlığının yeniden örgütlenmesi ve kuruluşun 5 ayrı şube ile görevlerini yerine getirmesi kararlaştırılmış, Beşinci Şube Harita ve Fen Şubesi adıyla ordunun harita ihtiyacını sağlamakla görevlendirilmişti.

Kuruluş aşamasında önce haritacı per İkinci Meşrutiyetten sonra hızlanan harita yapım ve üretim işleri, 1912 yılında Harita Müdürlüğüne Mirliva Mehmet Şevki Paşanın getirilmesiyle belli standartlara bağlanarak ülkenin modern haritasının yapımına başlanmıştı.Çanakkale Muharebe Alanı harita çalışmaları ilk olarak 1912 yılında başlamış; Bolayır, Maydos, Kiltbahir bölgelerinde ölçümler yapılmıştı.

1913 yılında 1/25.000 ölçeğiyle alımı yapılacak olan Çanakkale Boğazı düzenli haritasına esas olmak ve Rumeli bölgesinin haritasına bu yönden başlayabilmek için Nirengi Bölümü kasımda Çanakkale Askeri Hastanesi yakınından başlayarak gerekli ölçümleri ve hesaplarını yapmıştı.

Çanakkale insanlarının sıcak kanlı cana yakın samimi güvenilir ve terbiyeye özen göstermesi açısından herkes tarafından saygıyla karşılanmakta ve bu özelliklerinden dolayı çok sevilmektedir. Bundan dolayı ününü Çanakkale dışında ününü Türkiye’nin belli başlı bölgelerinden buralara gelen insanlar Çanakkale insanlarının ne kadar güvenilir ve terbiyeli olduklarını her fırsatta kendi çevresindekilere anlatarak onlara övgüler yağdırmaktadır.

Evet arkadaşlar şimdi size Çanakkale sohbet siteleri ve mobil sohbet odalarından bahsedeceğim. Çanakkale Sohbet sitelerine ve Sohbet odalarına Çanakkale insanları gibi samimi sıcak kanlı güvenilir terbiyeye önem veren bireyleri Çanakkale içinden ve dışından ve Türkiye’nin 4/1 yerinden herkesi bu sohbet odalarında görmek istemektedir.Sizlerde Çanakkale sohbet sitelerinde ve sohbet odalarında olmak isterseniz buyurun gelin kapımız herkese açıktır.Çanakkale Sohbet sitelerinin ve sohbet odalarının tek amacı güzel keyifli samimi terbiye saygı sevgi çerçevesinde yeni insanlarla birlik ve beraberlik içinde olmak ve Sohbet odalarımızda sohbetin daimi olmasını sağlamaktır. Hepinizi Çanakkale sohbet odalarına ve sohbet sitelerine bekleriz.

Bir önceki yazımız olan Bilecik Sohbet başlıklı makalemizde Bilecik sohbet, Bilecik Sohbet Odaları ve Bilecik sohbet siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 103 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 07 Nisan 2019

Cevap bırakın