BELEN MOBİL SOHBET


Sevgili arkadaşlar ve değerli okurlarımız bu yazımızda Belen coğrafi özellikleri ve Belen Mobil sohbet hakkında bilgiler paylaşacağım.

Belen Hatay İline bağlı bir ilçe merkezi olan Belen, Amanos Dağları’nın tek geçit verdiği tepe arasında, 640 m yükseklikte geçidin denize bakan ağzında kurulmuş bir yerleşim birimidir. Belen bir taraftan Doğu Akdeniz ( İskenderun Körfezi ) diğer taraftan Amik Ovası arasında, sahilden hemen içeride sarp bir duvar gibi denize paralel  yükselmektedir. Güney Anadolu ile Kuzey Suriye arasında ulaşım bakımından ciddi bir engel teşkil eden Amanos  Dağları’nın ekseni Belen’de ortalama 700 m’ye kadar  alçaldığı için, Anadolu’yu katederek  Gülek Boğazı’ndan Çukurova’ya inen ve sonra deniz kıyısını izleyerek İskenderun’a kadar gelen yolun, yüksek dağları aşıp Suriye, Mezopotamya ve Hicaz istikametine doğru ilerlemesi mümkün olmaktadır.   
Belen insanları sohbet etmeyi konuşmayı çok seven terbiyeli saygılı olmayı hep hedefleri arasında olan güler yüzlü sevdiklerine çok değer veren ilgi ve alaka gösteren sevdiklerinin zarar görmesini asla istemeyen düşünceli anlayışlıdır. Belen insanları ayrıca çok misafirperverdir. Evlerine konuk olan misafirlerine misafirperverliklerini en güzel şekilde göstermektedir. Hatta evlerine gelen misafirlerine çeşitli ikramlarda bulunup güzel sohbetlerde bulunup çok sıcak kanlı ve sevgi dolu insanlar olduklarını belli ederler ve hoş karşılarlar.
Belen insanları da sohbet etmeyi çok sevdiklerinden dolayı sevdikleriyle beraber vakit geçirmek için güzel sohbetler etmek için evlerine konuk etmektedirler.
Belen mobil Sohbet’te insanlar Belen ve Hatay çevresinde olan İskenderun, Arsuz, Payas, Dörtyol, Yayladağ,Samandağ, Kumlu,Kırıkhan, Reyhanlı çevresinde yaşayan yeni insanlarla tanışmak yeni dostluklar arkadaşlıklar edinmek sohbet etmek için dertlerini sıkıntılarını bir tarafa bırakıp o anın tadını çıkarmak için Belen Mobil sohbet ortamında rahat sohbet etmektedirler.Belen Mobil sohbette insanlar karşısındaki tanışacağı konuşacağı sohbet edeceği bay ve bayanların resimlerini görerek beğenerek sohbetlerini yapmaktadırlar.
Bu hareket çok yanlış bir harekettir.İnsanların dış güzelliklerine bakarak sohbet edeceği kişileri seçmektedir. Örneğin kendince karşı tarafın resmine bakarak bazı çirkin bayanlar veya tipsiz baylarla sohbet etmemektedirler Bazı insanlar güzel çirkin tipsiz yakışıklı gibi yanlış tabirler kullanarak yanlış tercihlerle yanlış kişileri seçerek mesela tipsiz bay çirkin bayanlarla sohbet etmeyen bazı insanlar vardır. Daha çok yakışıklı bayları veya güzel bayanların fotoğraflarına göre seçip sohbet etmektedir. Bu çok gönül kırıcı bir davranıştır.

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbet Dünyası başlıklı makalemizde Mobil Sohbet Dünyası hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 108 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 15 Şubat 2019

Cevap bırakın