Aydın Sohbet


Değerli okuyucularımız,Aydın sohbet şehrimizin güzellikleriyle bilgiler vermeye ve tanıtmaya sizlerle olacağız inş.

Aydın şehrimiz türkiyenin batısında yer alan,illerimizden biri olan Aydın,ülkemizin ege bölgesinde yer almaktadır.Aydın nüfusu,1.097.746’dır.Turizm ve tarım sektörlerinde ülkenin önemli illerinden biri olan Aydın,aynı zamanda Türkiyenin ilk demiryolu kurulan şehrimizdir.

Aydın ilçeleri 17 tane olmak üzere;

1-)Efeler 2-)Nazilli 3-)Söke 4-)Kuşadası 5-)Didim 6-)incirliova 7-)Çine 8-)Germencik 9-)Buzdoğan 10-)Kösk 11-)Kuyucak 12-)Koçarlı 13-)Sultanhisar 14-)Karacasu 15-)Buharkent 16-)Yenipazar 17-)Karpuzludur.

Aydın şehrimizin iklimi ile ise şunu söylemem gerekir.Akdeniz iklimi hüküm sürer.Yazları sıcak ve kurak,kışları yağışlı ve ılık geçer.Kuzey rüzgarları sebebiyle Akdeniz bölgesine göre daha serindir.

Değerli okuyucularımız gel gelelim,bilindik değerli isimlere.Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’baba tarafından sülalesinin Söke-den Selaniğe göç edip gittiği yer almaktadır.(Adnan-Menderes”Gökhan-Kırdar)-(Rıdvan-Dilmen)-(Çağan-ırmak)-(Ayla-dikmen)-(Mustafa-Şevki-Doğan)-(Yörük-Ali-Efe)-(Erhan-Güleryüz”Ayna”)gibi bilindik isimlerde yer almaktadır.

Arkadaşlar tabiki unutmadan Dağlarından yağ Ovalarından bal akan Aydının damak catlatan lezzetlerine.Antik çağlardaki en önemli şehirlerden olan,köklü geçmişi sayesinde doğal güzelliklerine turistlik ve kültürel değerlere sahip bambaşka bir noktaya varan Aydın sohbet odaları lezzetleriyle sohbet odalarında da bulunuyor.

 • Yuvarlama
 • Keşkek
 • Zeytinyağlı börülce
 • Çine köfte
 • Kırlı kızartması
 • Paşa böreği
 • Enginar yemeği
 • Çingene pilavı
 • Tahinli pide
 • Turunç reçeli
 • Kabak tatlısı
 • incir arası ceviz ve (Aydının incir kurusu)

Aydın sohbetimizi anlattık ve insanlarının Aydın sohbet odalarına yansıyan güler yüzlü insanlarından da bağsetmiş olalım.

Aydın sohbet odalarında insanlar sıcaktır buda sohbet odalarına yansımaktadır.Aydın sohbet odalarında insanlar ışığını çevresine yanmasıyla,bilgi birikimlerini çevresinde paylasmalarıyla,bir nevi Aydın sohbet odalarında dışa vurur.

Aydın sohbet odalarına girdiğinizde gerektiği yerde sohbet odalarında insanların sorumluluğunu üstlendiği toplumda savunuculuk rollerini yerine getirirler.Aydın sohbet odalarında insanlar,doğruları arama,mantık çerçevesinde olayları objektif olarak değerlendirme, ve mantıklı sonuclara ulasmak gibi ilkeleri de vardır.

Ayni zamanda söyledikleri ve yaptıkları Aydın sohbet odalarının kitlelerini yükseltir.Aydın sohbet odalarındaki yükselme hedefi insanların,hedefindeki insanlara değer verdiğini,davranışlarıyla Aydın sohbet odalarında gösterirler.Kendileri için yapmak istediklerini nedenlerini Aydın sohbet odalarında bilgilerle anlatılar.

Bu yolla Aydın sohbet odalarında sohbet kitlesini de arttırmış oluyor.Aydın sohbet odalarında iletişim becerisi,alçak gönüllülük,empati kurabilme,hoşgörülü olabilme,nesnellik,birlikte sonuca ulaşabilme ruhu,ikna için geçerli koşulları iyi bilme,ve bunları etkili kullanma Aydın sohbet odalarında hedeflerine ulaşmasını sağlar.

Sizlerde Aydın sohbet ve sohbet odalarında bulunmak isterseniz Aydın insanlarla buluşun ve güzelliklerin tadını çıkarın.

Sağlıcakla EsenKalın…

Bir önceki yazımız olan Artvin Sohbet Odaları başlıklı makalemizde Artvin sohbet odaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 99 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 27 Mart 2019

Cevap bırakın