Adıyaman Sohbet


Değerli okuyucularımız,birçok mobil sohbet odalarının,şehirlerlerine,hemşerine özgü sohbet mobil odaları bulunmaktadır.Adıyaman mobil sohbet odaları,81 ilimizin ikinci sırasında güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunmaktadır.

Adıyaman nüfusu 251,893 olarak bilinmektedir.Adıyaman şehrimizin m.ö.tarihi,40.000 yıllarına kadar uzanmıştır.Adıyaman ili Doğu ve Güneydoğu anadolu bölgesi arasında köprü vazifesi gören bir şehirdir.

Adıyaman şehrimiz 9 ilçeden oluşmaktadır.Besni,Çelikhan,Gerger,Gölbaşı,Kahta,Merkez,Samsat,Sincik,Tut,ilcelerini içinde barındırmaktadır.Hepimizin bildiği gibi,Adıyaman şehrimizin iklim özellikleri iki türlü hüküm sürmektedir.

Adıyaman Sohbet Sitesi

Kuzey dağlık ve güney ovalıktır.Kuzey kısmında,kışlar yağışlı ve soğuk yazlar ise sıcak ve kurar geçer.Güneyde ise,ılık ve yağışlı yazlar kurak ve sıcak geçer.

Mobil sohbet odalarında,adıyaman şehrimizin ilçelerinden farklı insanlar internet ağı üzerinden giriş yapabilmekte sizlerle bulunmaktadır.Adıyaman ilimiz,farklı insanlarla tanışmak sohbetini muhabbettini etmek,ve fikir alış veriş yapmak istemektedir.

Adıyaman şehrimiz,mobil sohbet odalarından bağlanıp herkese kollarını açarken,sesli ve görüntülü odalarıyla da sizlerle bulunmaktadır.

Adıyaman şehrimizin kendi özgü yemek kültürleri de vardır,Adıyaman mutfağının yemeklerde benzerlik tarafları olsa da kendine has yapılış şekli ve tadı bakımından farklıdır.

Adıyaman Sohbet Odaları

Adıyamanın yemek temelini,et buğday ürünleri bakliyat ve sebze ürünleri oluşturmaktadır.Tat verici olarak bütün yemeklerinde,soğan sarımsak salça pulbiber maydanoz kuru nane,ve diğer baharatlar kullanılmaktadir.Başta dediğimiz gibi adıyaman yemeklerinin kendine özgü damak tadı vardır.

Örneğin:Meyir,Alaca,Malhıta,Tarhana,Mercimek,Yoğurtlu,Un,Dövme,Pıtpıtı çorbaları bulunur.Yemekleri ise,Adıyaman tavası,Parmak kebap,Dolma sarma,Yeşil fasulye sulusu,Dövmeç bulunmaktadır.Karıştırmalı,Kavurmalı,Mercimekli,sehriyeli,tavuklu,meyhane,domatesli,cigerlu pilavları,Kavurmalı sıcak köfte,Kel köfte,Yarpuzlu köfte,Ekşili köfteleri,Tene,Top helvaları,Nişe bulamacı,Şilik,Heside,Aşure,Kesme,Kaşık,Burma Tatlıları da Adıyaman şehrimizin kendine has yemekleridir.

Adıyaman sohbet odalarında,türküyle,kürdüyle,zazasıyla,arabıyla herkes sohbet etmekte kardeşçe yaşamaktadırlar.Adıyaman sohbet odalarında sizlerde her sehirden gurbetçi kardeslerimizle sohbet ve muhabbet isterseniz,Adıyaman sohbet odalarında internet ağı üzerinden ücretsiz bir şekilde girebilirsiniz.

Adıyaman Sohbet 2019

Adıyaman sohbet odalarında Sünnimiz,Aleviler,hıristiyanımız kardeşlik içerisinde Adıyaman sohbet odalarında sosyal yaşamını sürdürmektedirler.Adıyaman sohbet odaları bir huzur kentidir.

Ve Adıyaman sohbet odalarına giren arkadaşlarımızla bu huzur sohbet devam edecektir.Adıyaman sohbet kutsal bir havası olan şehrimizdir.insanlarıyla muhteşem yapıya sahip olan Adıyaman sohbet odaları herkese her ile hitap etmektedir.

Tabiki sizlerin bildiği gibi,Adıyamanlı bilindik,vardır.Sizler için isterseniz derleyim isimlerini.(Enes Osman Aba)-(Mehmet-Metiner)-(Ahmet-Kaya)-atif-Doğan)-(Zara)-(Kahtalı-Mıcı)-(Ercan-Çiftçi) gibi bilindik isimler de bulunmaktadır.

Sizlerde Adıyaman sohbet odalarının güzelliklerine insanların neşeli sohbetine katılmak sohbet etmek isterseniz,sizlerle birlikte bir bütün tarihini yansıtan Adıyaman sohbet odalarının insanlarıyla dostluk arkadaşlık hemşerilerinizle sohbet etmek,aşk ve evlilik yoluna adım atacak birliktelik kurmak isterseniz sizlerde Adıyaman sohbet odalarına girebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Erzurum Sohbet başlıklı makalemizde Erzurum sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Çiğdem

Görüntüleme: 98 defa

Kategori: Şehir Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 07 Mart 2019

Cevap bırakın