ADANA SOHBET ODALARI


Kıymetli arkadaşlarımız Adana sohbet odaları nasıl sanal hayatına başlamıştır neler yapmıştır nasıl büyüyüp gelişmiştir şöyle bir kısaca inceleyelim.

  • Adana ili Akdeniz bölgesinin büyük illerinden biridir. Nüfusu ilçelerine göre değişiklik gösterir. Adana ilimizin ilçeleri Seyhan, Ceyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam, Kozan, Feke, Aladağ, İmamoğlu, Yumurtalık, Tufanbeyli, Saimbeyli, Pozantı, Karataş, Karaisalı dır. Buralarda nüfusu en çok olan yeri Çukurova ve Seyhandır. Seyhan ve Çukurova da bayan nüfusunun daha fazla olduğu görülmektedir.
  • Seyhan da bayan nüfusu %50,37 erkek nüfusu ise %49.33tür Çukurova da ise bayan nüfusu %51,73 iken erkek nüfusu %47,37 dir.
  • Adana ilin A ‘dan Z’ye gezilecek görülecek mekanları Anavarza kalesi ve Antik kenti, Adana Atatürk Evi Müzesi, Mis Antik Kenti ve Mozaik Müzesi, Şahmeran Kalesi, Şar Antik kenti, Adana Ulu Cami, Adana Çarşı hamamı, Adana Etnografya Müzesi, Adana Tarihi Kazancılar Çarşısı, Adana Büyük Saat, Adana Arkeoloji Müzesi, Adana Merkez Park, Sabancı Merkez Cami, Ayas Antik Kenti, Varda Köprüsü, Hasan Ağa Camii, Seyhan Barajı ve Baraj Gölü, Çoban Dede Parkı ve Çoban dede Türbesi, Feke Kalesi gezilip görülecek en güzel mekanlardan biri Adana da yer alır.
  • Adana Yöresel yemeklerin basında herkesin bildiği ve severek yediği tatlardan biri olan Adana Kebabı bulunur. Adana ya gelenlerin ilk yapacakları ve yaptıkları en güzel noktalardan biri Adana kebabı yemek ve Adana kebabın tadına varmaktır. İllaki Adana kebabı yemeden Adana da gezilmez ve Adana’dan ayrılmazlar. Çünkü Adana Kebabını herkes severek ve beğenerek yemektedir. Adana’ nın en meşhur ve en vazgeçilmez yemeklerindendir. Onun dışında Analı kızlı, Kısır, Sıkma, Mahluta çorbası ve Yüksük Çorbası, Kabak Çintme yemekleri de kendini Adana insanlarına kendini sevdirmiştir.
  • Adana insanları cana yakın sevecen mert delikanlı insanlardır.Asla kimseye yanlışı olmayan yanlış yapmayan dobra insanlardır.Bu yüzden Adanalı insanlar su lafı kullanmaktadır. Adanalyık Allah’ın adamıyık diye sürekli bu cümleyi herkese kullanırlar. Bu Adana’nın her yöresinde dile getirilir. Başka yerden buraya gelen insanlarda Adanalı insanları bu şekilde bilir ve bundan dolayı çok sevmişlerdir. Bu Adanalıların en meşhur lafıdır.
  • Adana insanları çok mert ve delikanlı olduklarından dolayı Adana Sohbet sitelerini hizmete sunup Adana’nın eyaletlerinden ve Adana dışında diğer bölgelerden buralara Adana insanları gibi mert delikanlı bireyleri buralarda görmek için kolları sıvamıştır. Adana Sohbet odalarına kendi çevresinden ve Adana dışında her bölgeden bireyleri Adana sohbet odalarına beklemektedir.Adana sohbet odalarında kendileri gibi delikanlı cana yakın insanlar sohbetlerini delikanlıca ve dobra bir şekilde yapmaktadır.
  • Adana Sohbet odaları herkesin severek geleceği memnun kalacağı sohbet odalarıdır. Adana sohbet odaları dışında Adana Mobil Sohbet odaları da vardır.Buralardan da sohbet odalarına girişler yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Adana Mobil Sohbet başlıklı makalemizde ADANA MOBİL SOHBET hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: RedLine

Görüntüleme: 95 defa

Kategori: Adana Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 23 Mart 2019

Cevap bırakın