Ana Sayfa > ana sayfa > SORUNLARINIZ İÇİN LÜTFEN BU YAZIYI OKUYUN

SORUNLARINIZ İÇİN LÜTFEN BU YAZIYI OKUYUN

12 ŞUBAT 2011 İTİBARİYLE, FİLMLERDE “VİDEO NOT FOUND OR ACCESS DENİED HATASI” ALMAKTASINIZ.. BU SORUN FACEBOOK SİSTEMİNİN KOYDUĞU ENGELDEN KAYNAKLANMAKTADIR VE ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR. DÜZELENE KADAR FİLMLERDE BULUNAN 2. İZLEME SEÇENEKLERİNİ KULLANINIZ.. NOT: FİLMLERİ İZLEMEDEN, O FİLMİN BÜTÜN PART ’LARININ ÇALIŞIR OLDUĞUNU TEYİT ETTİKTEN SONRA İZLEMEYE BAŞLAYINIZ.. BUNUN İÇİN, HER PARTIN PLAY TUŞUNA BASIN VE VİDEONUN AÇILMASINI BEKLEYİN. GÖRÜNTÜ GELDİĞİ ANDA STOP TUŞUNA BASIN. BÜTÜN PARTLARIN ÇALIŞTIĞINDAN EMİNSENİZ, NORMAL BİR ŞEKİLDE 1. KISIMDAN İTİBAREN İZLEMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ…Son günlerdir elimizde olmayan nedenlerden ötürü videolarda sorunlar çıkmaktadır. Bu sorunlar sitemizle ilgili olmadığı gibi; kısmi çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz:Bu hatayı alıyorsanız, izlemek istediğiniz film silinmiş olabilir; lütfen aynı filmin altına yorum yaparak, bunu bize bildirin düzeltelim..Bu sorunun birkaç nedeni bulunuyor..
-Öncelikli olarak, filmlerin yüklendiği yerin Facebook.com sitesi olduğunu bilmenizi isteriz. Son dönem izlediğiniz bütün filmler Facebook ’a yükleniyor ve parça parça sizlere ulaştırılıyor..
Bu süreç içinde Facebook sitesindeki çalışmalar veya özellikle akşam saatleriyle, haftasonları yoğunluğundan kaynaklanan yavaşlamalar bu tip sorunlara sebep olabilmektedir.-Diğer bir olası sebep de, bulunduğunuz yörenin internet altyapısı ile ilgili.. Mahalleden mahalleye bile değişebilen bu durum, bazen internet ağlarındaki sıkışmadan dolayı bağlantıların anlık olarak kopmasına neden olabiliyor. Siz farkında olmasanız da bağlantınızda anlık kesilmeler olduğunda; filmler yüklenmeye devam etmez..Yukarıda (2. maddede) belirtilen sebepler filmlerin yarıda donmasıyla veya yüklenememesiyle ilgili olup; olası çözümler şöyledir:1)DNS ayarlarınızı (youtube vb yasaklı sitelere girmek için değişiklik yaptığınız numaralar) OTOMATİK olarak ayarlayınız. 4.4.2.2 veya 8.8.8.8 gibi DNS ’ler ile filmlerde bu tip sorunlar çıkmaktadır.2)Bu sorunu yaşadığınız zaman STOP tuşuna basıp veya mevcut sayfayı F5 tuşuna basıp yenileyerek, filmin ilgili bölümünü baştan yüklemeniz gerekiyor. Önerebileceğimiz en geçerli yöntem bu maalesef.3) Sayfayı yenilediğiniz veya Stop tuşuna basıp tekrar başlattığınız halde donma devam ediyorsa, tarayıcınızın geçmiş bilgilerini siliniz (Ayarlar kısmından)4)Tüm bunlardan sonra da sorun yaşıyorsanız, modeminizi kapatıp yeniden açın ve GOOGLE CHROME tarayıcısının Gizli Penceresini kullanın. (Ayarlar –> ‘Yeni Gizli Pencere ’ seçeneğinden)Bu önerdiğimiz yöntemlerin dışında, Vizyonfilmizle.Net izleyicilerimize özel olarak önerdiğimiz bir yöntemi de aktaralım:
Yöntemimizde, tam ekran izleme seçeneği bulunmuyor. Ama filmleri istediğiniz yerden başlatabilir ve kesintisiz olarak izleyebilirsiniz.. Ve bu yöntem sadece GOOGLE CHROME tarayıcısı için geçerlidir.1) Bir filmi izlemek için girdiğiniz sayfada boş bir yere sağ tıklayın; “Sayfa Kaynağını Görüntüle” seçeneğini seçin. Kodlardan oluşan yeni bir pencere açılacaktır.2) CTRL+F tuşlarına basarak bu kodlar arasında arama yapacağız: Arama kutusuna “mp4″ yazıp arama yapın. Birden çok sonuç bulunacaktır.3) .mp4 ile biten linkleri başından itibaren kopyalayın. Bu linkler, filmlere ait olan part ’ların kodlarıdır. Örnek link şu şekilde olmalıdır: ht tp://video.ak.facebook.com/cfs-ak-ash1/78885/225/117510584986595_54610.mp44) Kopyaladığınız bu linki tarayıcınızda yeni bir sekme açarak oraya yapıştırın ve enter ’a basın. Filmin o part ’ı açılacaktır. Rahatlıkla istediğiniz yerden başlatarak izleyebilirsiniz..Ayrıca, filmleri İnternet Download Manager programı ile bilgisayarınıza indirip izleyebilirsiniz. Bu şekilde de kesinlikle sorunsuz film seyredebilirsiniz.Sonuç olarak, internet altyapıları geliştikçe ve maliyetler ucuzladıkça çok daha kaliteli,sorunsuz içeriklere kavuşacağız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.NOT: Yukarıda belirtilen sorunlar dışında, izleyemediğiniz veya hiç açılmayan film olursa lütfen aynı filmin altına yorum yaparak sorunu bize bildirin, düzeltelim.MOZILLA FIREFOX TARAYICISINI BURAYA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ İNDİREBİLİRSİNİZ.GOOGLE CHROME TARAYICISINI BURAYA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ İNDİREBİLİRSİNİZ.Bilgisayarınıza download ettiğiniz dosyaya çift tıklayın. Sadece “İleri” seçeneklerini kullanarak 30 saniye içinde bilgisayarınıza kurulmuş olacaktır.
Masaüstünden “Mozilla Firefox veya Google Chrome” ikonunu tıklayıp www.vizyonfilmizle.org adresine girerek bütün filmleri kesintisiz olarak izleyebilirsiniz.VİZYONFİLMİZLE.NET

Bir önceki yazımız olan 12 Dev Adamımızla Gurur Duyuyoruz başlıklı makalemizde genel hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – SORUNLARINIZ İÇİN LÜTFEN BU YAZIYI OKUYUN